Horší už to nebude (2006)

Začátek napovídá, že toto nebude lecjaký film. Bylo to opravdu zvláštní a mě to chytlo za srdce. Forster, kamera a efekty vše na jedničku. Píseň Whole Wide World už kotví v mém Ipodu. Kdyby na konci Harold umřel asi bych neměl co vytknout a každému bych toto doporučoval jako super fantasy tragedii s lehkým Gumpovským vtipem. * dolů za jak řekl Dustin Hoffman nic moc konec.

Náš vůdce (2008)

Tento styl se mi libí (např. Klass), jelikož jsem stále student střední školy. Dobře zpracovaná psychologie postav, jen možná trochu předvidatelná. Tim byl od začátku magor už jak pálil hadry. Učitel měl něco do sebe a na konci mi ho bylo líto. Koncem bych řekl, že mě zaujala kamera ve vodním prostředí. Shrnutí: Velice dobré a naučné. 4*

Zastav a nepřežiješ (2006)

Hrozné efekty, hrozní záporáci, hrozné scény, někdy i trapné. Sem tam dobrý vtípek a občas oživení s Amy Smart, ale jinak? Tragedie...Stathama mám celkem v oblibě a do těchto sjetých filmů patří, jen mu dát místo debilní teplákovky oblek (nemocniční košile může zůstat). Určitě zajímavá předloha, trochu S.Kingovská, ale provedení hrozné. Poslední záběr mohl být zajímavý, jenže s tímhle provedením mě to bilo do očí. Kdybych dal 3* asi bych tím urazil ostatní filmy, kterým jsem dal takové hodnocení. 2 a1/2

Labyrint lží (2008)

Styl Ridleyho Scotta, který na mě třeba v Americkém gangsterovi zapůsobil, mi tady přišel poněkud nudný. V duelu s žánrově podobným Královstvím s Jamie Foxxem by Body of Lies prohrálo. Vše je dle mého vkusu moc pomalé a takové, že se mi to moc nevryje do paměti (možná scéna, kdy Ferrise natáčí a mučí). Leonardo je dobrý, ale opravdu dobrý je Mark Strong. Uhlazený styl mu sedí. Russell, řekl bych lehčí podprůměr. Tak jako celý film. PS. Kdyby Leonarda ke konci zabili a neskončilo to směšně happyendem, dal bych o hvězdu navíc.

Space Jam (1996)

Film, který velkou část generace přiměl basket aktivně hrát nebo jej alespoň pozorněji sledovat. Tady jde vše stranou. Povinná četba pro milovníky basketbalu, Looney Tunes a předevšim Michaela "Air" Jordana.

Dokonalý trik (2006)

Podle mě nej. Nolanův snímek. Už od začátku je jisté, že toto nebude nudná a nestrhující zápletka, nicméně prvními 45 minutami jsem se musel prokousat. Jediné zajimavé byly naschvály Hugha a Christiana. Potom příběh začne velmi nabírat na obrátkách vše do sebe začíná zapadat a vše se vysvětluje. Poslední scénou jsem měl jasno a mohl jsem řici pouze: To je dokonalý trik. Závěr (vlastně i úvod) Michaela Caina ještě zvýšil mou extázi (prototyp verze Dark Knight Ending). Hemží se to skvělými hereckými výkony (Bale získal můj obdiv) a vůbec samá paráda po každé stránce.K závěru pouze: Díváte se pozorně?

Leon (1994)

S velkým očekavaním jsem si pouštěl to dobře hodnocené dílo. Když film vezmu jako celek, je to pro mě obrovské zklamání. Vztah mezi Leonem a Mathildou mě nechával naprosto chladným a navíc mi přišel trošku divný, aby ne. (zklamání například oproti vztahu Denzela Washingtona a malé holčičky ve filmu Man On Fire), body dolů tomuto filmu strhl také důvod, že nemám příliš v lásce Natalii Portman. Jenže kdyz rozdělím vše na detaily, tak vidím dokonalou kameru, skvělého Gary Oldmana a Jeana Reno, vynikající první scénu a scénu s jednotkou rychlého nasazení, tak se může zdát že tomuto filmu nic nechybí. Při konečném záběru, kdy se vrací Mathilda do školy, jsem si říkal, že mé hodnocení bude max. za 3*. Ke štestí vše zachránila píseň Sting-Shape of my heart, která je dokonalá, takže měním na 4*. I přesto je podle mého názoru film přeceněny, důvodem je asi že na mě prostě nezapůsobil. možná až uvidím znovu, změním názor.

Next (2007)

Zábavné, svižné. Cage i když vypadá děsně, tak je dobrý. Jessica Biel je krásná. Všechno takový normální průměr. Film zařazuji do skupiny See Ya Never:-)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jediný Harry Potter, kterého jsem viděl několikrát..pro mě bezesporu nejlepší díl, jinak filmově dost nudné série.

Zelená míle (1999)

Musím uznat, že toto je po ET první film, který mě opravdu vážně dojal. Všude je lehkost, krása...MC Duncan a celá vězeňská četa byla perfektní. Myslím, že trochu lepší než Shawsank.