Sedm (1995)

Když jsem si vybíral nejlepší dílo Finchera, první mě napadl Fight Club a právě Se7en. btw. Fight club mám radši, ale to není podstatné. Skvělá ústřední dvojice a neméně dobrý záporák. Fincherův styl je podle mého gusta. Scénář a promyšlenost vynikající. S Mlčením jehňátek nejlepší detektivka.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dějově nic , to už každý ví. Rodiče mě pobavili oproti prvnímu dílu. Když máte na plátně Megan, Optima a ještě vše je provedené na nejvyšší vizuální i auditoriálni úrovni co znám, tak toto nemůžu řadit do průměru, to se nezlobte. PS. Trailer je suveréně nejlepší věc v tomto projektu.

Nejlepší hráč (1998)

Velký basketbalový fanda Spike Lee udělal film o basketbalu? To je moje. Dokumentární styl přiblíźil situaci Jesuse. Ray hraje překvapivě dobře i když huhlá jak opice chvílema. Denzel tradičně výborný. Pořád mám v paměti scénu, kdy Denzel vysvětluje Rayovi proč ho pojmenoval Jesus. Pochopitelně není to pouze o basketu, ale i o vztazích v rodině a hlavně jak mladí talentovaní afroameričané mohou dělat pitomé chyby. Velice realisticky vykresleno, vše jak má být.5*

Pianista (2002)

V jistých ohledech mě toto šokovalo více než Schindlerův Seznam. Zejména první polovina posouvala hranice mého chápání, co vše je lidská bytost udělat ať z té nebo z té strany. Druhá polovina už byla trochu slabší, tím nemyslím špatná. Brody si ocenění zasloužil a film asi taky.

Tenkrát na Západě (1968)

Po prvním shlédnutí jsem dal jen 4*. Rozleželo se mi to v hlavě. Fonda dost drsný záporák, Cardinale opravdu krásná ale Bronson? Hmm hraje fakticky dobře, ale chybí mu ten Clintovský styl který si mě vždy získá. Konec paráda, režie a hlavně soundtrack. Místo v TOP 10 tomu asi opravdu náleží, stejně pořád Clint je Clint:-P

Rallye smrti (2008)

Pořád dokola, nabít zbraně, vypustit náhrobek..nudná podívaná zabalená do líbivého kabátu. Jednoduše průměr a zklamání na to jak o tom každý mluvil.

Scary Movie 3 (2003)

Suveréně nejlepší Scary Movie. Ty parodie se opravdu povedly. Se známýma se nato vždy rádi podíváme.

Scary Movie 4 (2006)

Až na Shaqa hrůza. Strávit 80 minut u komedie, ve které hledáte kde se zasmát? To nemusím.

Gran Torino (2008)

Část jsem se bavil, část bez dechu sledoval. Vražedná kombinace. Má to vše. Konec i když lehce předvídatelný tak přesto krásný. Přiznám se. Čekal jsem pomstu ve stylu Nesmiřitelných, ale toto mě dostalo mnohem více.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Určitě nádhera. Ukazuje se zde lidskost a chytrost a tak dále. Skvělá kamera, výkony všech, hudba atd. Ale říct že toto je ten nejlepší film vůbec? hmmm já bych řekl že ne (ale top10 asi jo) třeba Zelená míle je dle mého lepší skoro ve všech směrech. Chyba je asi tím že jsem od toho čekal něco mnohem víc než je. Pořád jsem si říkal to je ono to bude ono už to bude..ono to sice bylo a hezké, ale záchvat jsem z toho nedostal. Uvažoval jsem dát 4* ale to bych zase silně křivdil.