Californication (2007) (seriál)

Duchovny je super! Nikdy jsem ho nemusel, ale tady předvádí neuvěřitelnou show. Ironie, realismus, humor i trápení normalního života. První díl je dokonalost, samozřejmě i potom to není horší.

Království (2007)

Dobře technicky zvládnuté s minimem chyb. Určitě jsem se nenudil. J. Foxx tradičně super. Konec se možná mnoha lidem nelíbil, ale já aji zapřemýšlel. Zabijem je všechny...důkaz, že to jen tak neskončí.

Přátelé (1994) (seriál)

Průlomový Sitcom držíci dlouhou dobu žezlo. První série jsou opravdu dobré, bohužel po příchodu fenomenálního HIMYM se mi Friends přestávají zdát vtipní, tím pádem vše ztrácí své kouzlo.

Blade (1998)

Myslím, že lepší nástup ještě žádný hrdina v první scéně neměl. Můj oblíbený kousek. Charismatický Wesley, bitky a pro mě kultovní pasáž s letícími brýlemi:)

Mlčení jehňátek (1991)

Prosté kult. Starší známí mi vykládají, jak na tom byli v kině a třásli se strachy. Hopkins, Foster a tajemný vrah jsou skvělí tak jako film a vše kolem něj. 5 oscarů a 2 nominace je jasná vizitka.

Kameňák (2003)

Kvalita, respektive nekvalita této trilogie je všem známá. Já si, ale nemůžu pomoct. Když vidím, že to běží v televizi, vždy se na tuhle pitomou oddechovku rád podívám.

Million Dollar Baby (2004)

Film který mi stačí vidět jednou za dlouhou dobu. Netřeba si ho připomínat, pořád ho mám v hlavě jakobych se na něj díval včera. Co se týče filmu o boxu tak totálně zastínil mé oblibené snímky Ali a Rocky. Pravda, že box je tu jen taková zástěra...Pro mě už kultovní drama.

Poslední skaut (1991)

Bruce ve vrcholné formě. Svižné tempo, perfektní ústřední dvojice, ale hlavně ty nezapomenutelné hlášky, které bych mohl vypisovat hodně dlouho. Skaut je jediný film s B.Willisem, který mám raději s dabingem Soukupa než Pyška. Pro mě kult. 5*

Forrest Gump (1994)

Nejsem velký čtenář. Pár knih mám přečteno, ale i přesto mám svoji teorii. Existuje řada filmů, která se nedokázala přiblížit své knižní předloze.Existuje pár filmů, které se knižní předloze vyrovnaly (Godfather,Motýlek, možna nějaký HP), ale pouze Forrest Gump svji předlohu překonal a to nemůžeme řict, že by Groomova kniha byla špatná. Možná je to tím že se v jistých věcech značně od knihy liší. Vrchol jak Zemeckise tak Hankse. Od začátku do konce film nemá chybu a navíc Gump prodává ta nejlepší "jablka". Pouze jedna námitka, rád bych viděl prodlouženou verzi filmu, kde by se přidala cesta do kosmu a trampoty s opici Sue.