Walk the Line (2005)

Tak o tom, že život J. Cashe byl zajímavý, nikdo nepochybuje, že psal geniální songy taky, takže jde o jediné, povedlo se vše toto tvůrcům obsáhnout do filmu? Ano a vše stojí a padá s výkonem hlavních představitelů, kteří jsou naprosto autentičtí a přesní, plus bych zmínil hudbu která je ve filmu geniální :-)

Restrepo (2010)

Kurva reálné hraní si na vojáčky...

Město (2010)

I přes určitou klišovitost a předvídatelnost děje se dle mého skromného jedná o mistrně natočenou krimi zasazenou do současného Bostonu. Affleck si vybírá téma svědomí a zločinu, kde polidšťuje zločince a daří se mu to od začátku do konce (i ten happy end s tím kluzištěm mu odpustíte). Hlavní hrdinové v čele s Affleckem jsou tak akorát sympatičtí a uvěřitelní. Policie v čele agentem FBI zde působí malinko nemohoucně a těžkopádně a ještě bych filmu vytknul, že přes jeho zjevnou syrovost si nevybavuju, že by bylo vidět jak nějakej policajt v přestřelkách zařve, což působí v kontextu filmu docela rušivě a režisér možná měl více přitlačit napilu a nějakýho poldu přece jenom nechat chcípnout, protože tímto je polidštění hrdinů (grázlů) dokonáno.

Dokonalý únik (2009)

Napětím celkem oplývající, nicméně scénaristicky naivní thriller, který překvapí SPOILER tím, že ti sériový vrazi jsou sledováni od začátku, KONEC SPOILERU. A závěr je jak ze špatného seriálu, při západu slunce, v helikoptéře, bože...

Já, padouch (2010)

Takhle jsem se nepobavil od Příšerek s.r.o. Nabité nápady, vizuálně strhující, přeplněné roztomilými detaily, to vše dopomáhá, ale jen dopomáhá skvělým gagům a vtipu, které z filmu čiší. Příběh nijak originální, ale dovedený ad absurdum v soutěži o nejlepšího zločinče.... Carell hlasově exceluje v roli Grua a i přes některá výchovná klišé (které filmu rádi odpustíte) se jedná o jeden z nejlepších animáku v historii mnou viděných.

Bobby Z (2007)

Film, kterým zabijete hodku a půl a ani se za to nebude muset na sebe zlobit. Scénář sice stojí za hovno a vynahrazuje to sympatickej Walker, který z ansámblu tohoto filmu vyčnívá, což se nedá říct o zbytku. Zbylé postyvy tak nějak mdlé a težko uveřitelné, naopak Walkerovi sem toho polosmolaře celkem věřil... Akce slušná a nikterak spektakulární, ale to myslím není na škodu... vidět to ale znova určo nechci.

Benga v záloze (2010)

Komedie, která je více konverzační než jakkoli akční. Wahlberg podle mě není herec a Ferrelovi vůbec nestačí... Některé scény mají náběh na to stát se kultovními, ale... je to takové nějaké vyčpělé. Scénář slouží jen k pospojování jednotlivých scén a hlášek.... Dalo se z toho vytěžit o moc víc. A to jsem hrál Grand Theft Auto :-)

Vexille 2077 (2007)

Obstojný příběh o zbrojení z dob budoucích, zabalený do úžasného audiovizuálního hávu, za ten tleskám... bohužel zůstalo jen u toho.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Film o tom, jak někoho 30x nezastřelit, když máte příležitost. Polopřekvapivá pointa film nezachrání a tak jediné co film zachraňuje je pěkná hudba a scenérie, ve kterých se příběh odehrává.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Nehorázná sračka, poplatná pseudo 3d záběrům bez jakéhokoliv napětí a invence. Polomatrixovské záběry, hraní si na co nejvíc "kůl" film... Scénář snad vymejšleli až po natočení filmu a nějaké sympatie k hl. hrdinům se chovat také nedají. A nejvtipněji tragický byl hl. záporák... byl k smíchu, vypadal jako někdo, kdo onanuje nad snímky Nea a Trinity, kteří si to rozdávají s Morfeem... a natáčí je u toho Cypher... a režíruje to agent Smith... Ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu... asi za název.... a ten si tento film propůjčil od geniální videohry zcela neprávem...