Útes smrti (2010)

Zroskotají, plavou, žralok jednoho sežere, plavou dál, žralok sežere dalšího, pak plavou poslední úsek a žralok sežere posledního. Na druhou stranu je napětí vybudováno s řemeslnou jistotou, film neútočí brutalitou, ale spíš budováním psychické frustrace a beznaděje. A tak Vám ta hodka a půl v klidu uteče.

Zjizvená tvář (1983)

Dokonale napsanej a zahranej film, Pacinova nejlepší role a zvrhlá cesta za americkým snem. Jeden z nejlepších filmů vůbec. Šokující, vtipný, smutný a dechberoucí, to vše podpořeno dialogy ostrými jako břitva a dokonale zvolenou hudbou. Dále přidejme trochu té opodstatněné brutality, špetku romatiky (taky zvrácené) a vyjde Vám perfektní filmový zážitek. "Must see" pro všechny".

Noční rande (2010)

Mám slabost pro Steva Carella a tak dávám hvězdu navic. Scénář je děravej jak ústa staré ženy a film drží pohramadě jen díky docela slušnému tempu a pár povedeným vtípkům. A klasicky patos na konec.... kurva, to musej vždycky končit poučně... Mrdka.

Za nepřátelskou linií (2001)

Lehce nadprůměrný válečně-špionážní thriller. Nepostrádá napětí a solidní akci.

Těžká váha (2005)

Parádní film, těch 144 minut uteče jako voda, sportovní drámo jak se patří... Musím smeknout před Russellem jak dokázal tu postavu prodat. Boxerské scény nepostrádají autenticitu a obrovský prvek napětí. Samo, že na konci trochu morálního patosu a těžko věřit tomu, že díky boxerovi překonali hospodářskou krizi, ale jestli jo, tak fakt jedině v Americe.

Noční můra v Elm Street (2010)

Celkem, ale, naprosto zbytečnej film... A Freddy není tak strašidelnej jako v originále, vůbec se nikomu nepodařilo navodit atmosféru, je to pouze přehlídka polokrvavejch scén a toho, jak si kde lidé mohou mrknout (rozumněj usnout).

Kramerová versus Kramer (1979)

Velmi působivé drama o problémech, které mohou potkat každého. Ústřední dvojice hlavních hrdinů nakonec dostane rozum. Strhující herecké výkony hlavních představittelů. Velmi komorní. Ještě bych vyzdvih toho kluka, hraje to báječně.

Appaloosa (2008)

Hodně roztahanej a ukecanej western, to co se na plátně odehraje by se stihlo ve 45 minutách, ale Harris nám to servíruje v necelejch dvou hodinách. Vlastně v tom filmu není nic, co by stálo za zapamatování. Celkem zbytečnej film.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Lehce se táhnoucí polorodinné drama, zajímavé jen tím, že rodina má dvě matky a vsere se jim do toho dárce džusíku.