Until the Light Takes Us (2008)

Pro mě jako veskrze oddaného fanouška norského blackmetalu povinný snímek, který ovšem celkově nepřináší v podstatě nic nového. Nejzajímavější jsou určitě úryvky z rozhovoru s Varg Vikernesem alias Count Grishnackhem. S tím jsem už viděl/četl rozhovorů spousty a musím říct, že nejsem zrovna jeho velkým fanouškem (a to se týká i jeho kapely Burzum). Nicméně tady Varg až neskutečně hláškuje a NAPROSTO PŘESNĚ pranýřuje všeobecně oslavovanou falešnou západní (křesťanskou) morálku. Tady s 99% jeho názorů souhlasím, člověk si říká, že být ve stejný čas na stejném místě, možná by nějaký ten kostelík mohl mít taky na svědomí - kteréžto zjištění mě teda doslova vyděsilo k smrti… Kromě něj tam ale nikdo jiný nic kloudného neřekne. Takže tři hvězdy, průměr.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Tento seriál měl úúúžasný potenciál, který ovšem někdy mezi 8.-16. dílem naprosto vyčpěl. Místo vyšetřování blackoutu se řešily rodinné krize, nemluvě o tom, že některé postavy tam byly úplně zbytečné (třeba ta linka s tím doktorem a tou Japonkou, případně otec hledající dceru v Afganistanu – k čemu to tam vůbec bylo?). I přes výrazné oživení děje ke konci seriálu hodnotím proto pouze průměrně. Tu čtvrtou hvězdu dávám Christine Woods za roli Janis – jejda, tak ta se povedla. :-) A taky Jamesi Callisovi (můj oblíbený Dr. Gauis Baltar z Battlestar Galacticy) za roli autistického Gabriela McDowa.