Nespoutaný Django (2012)

Nemám pochyb o epičnosti Djanga, nemám pochyb o tom kdo je (byl) žhavý adept na Oscara. Filmová genialita povstala. Myslím si, že tady se všechno nechutně povedlo a nemá cenu nic vytahovat. Podobně jako u Hanebných panchartů ubírám za surovost. Stále si nedokážu spojit surovost se zábavou. 9/10

Temný rytíř povstal (2012)

S klidným srdcem můžu říct, že The Dark Knight Rises patří mezi to nejlepší co se doposud mohlo na filmových plátnech objevit. Christopher Nolan posouvá hranici dokonalosti. Křivka napětí je úžasná. Tohle musí roztrhat všechny. Málokterá filmová série má takovou gradaci a loučí se tím nejlepším. Ch. Nolan klade velký důraz na to, aby diváky překvapil a i na tomto ne příliš vhodném prostoru to předvedl. Avšak některé prvky na mě působily jako protištěné z druhého dílu a některé z jiných filmů. Nebudu jmenovat. Dobré na tom všem je to, že vždy se jedná o ty nejlepší prvky sestavené do toho nejlepšího celku. 10/10

Poslední samuraj (2003)

Jedno z nejkrásnějších dramat poslední dekády, zalito krví a slzami pod japonskými sakurami. Životní role: Tom Cruise, Ken Watanabe, Kojuki Kató, Shin Koyamada. Viděno 3-10x. 10/10

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

První díl na druhou. Možná trochu zamrzí zkopírování scénáře, ale nové prostředí to dorovná. Výborný koncept je vytěžen na maximum. PS: Je to pro děti. :)) 8.5/10

Sám doma (1990)

Nejlepší dětský herecký výkon všech dob. Zároveň nejlepší vánoční komedie. Co dodat, tohle se povedlo. 10/10

Collateral (2004)

Skvěle! Skvělá atmosféra a drive. Tom Cruise v bezkonkurenční roli. To byly časy! Collateral je pro mě nesmírně rozmanitý zážitek plný nezapomenutelného hvězdného prachu. Jen to závěrečné utnutí a nedotažení některých linií na mě bylo až moc agresivní. Není to pohádka o životě, ale život samotný. 9.5/10

Pokojný bojovník (2006)

Cíl je cesta! Vynikající transformace knížky do filmu. Skvělý výkon Scotta Mechlowicze. Co dodat. 10/10

Válka, kterou nevidíte (2010)

Cesta vede tudy! V dnešní době na informacích záleží obzvlášť a předávat ty správné (pravdivé) informace je způsob jak změnit svět. 1. krok. Samozřejmě to není jediný důvod proč jsme tam kde jsme. Mnoho lidí informace má a jedná beze změny. Dnešní společnost je lehce manipulovatelné seskupení s prakticky nulovou hybnou silou. Je to důsledek dlouhodobých snažení vládnoucích vrstev umocněno přirozeným vývojem. I přesto se někdo snaží vystoupit z davu. Ostatní (99%) však rezignují. Nemají vzdělání, informace,motivaci, víru, nebo odvahu. Dál už se mi mluví těžce. Stejně jako všichni nemám řešení a budu muset zítra a pozítří pokračovat v této pasti. Dobrou věc, kterou může každý udělat je odpojit se od hlavních proudů informací a hledat ty pravdivé jinde a jinými způsoby. To samé platí o vzdělání. Je rovněž dobré začít znovu věřit ve větší věci než v jeden život nenažrané nemorální opice jménem člověk. Dokument se pustil odvážně do zajímavého, v lecčem nebezpečného tématu. Propojil exkluzivní nevyvratitelná fakta s dojemnými příběhy, které vždy zasáhnou skrytou lidskost ve většině z nás. Rovněž i já se stydím za to jak mylné představy jsem měl a s jakým nezájmem jsem až doposud (do dnešního dne) přistupoval k věcem, které se mě "netýkají". Než jsem se tak hluboce nad dokumentem zamyslel, měl jsem v plánu napsat jen obyčejné odseknutí ve stylu - to už všechno vím, nijak se mě to přímo nedotýká, není to tak důležité ani aktuální. 9/10

Finanční krize (2010)

Velmi dobrý dokument opřený o fakta. Určití lidé využívají hlouposti (neznalosti) jiných lidí a to jim dává moc. 8.5/10

Tygr a drak (2000)

Působivá výprava propletená precizní, dech beroucí akcí s doušky filozofických moudrostí a v hlavní roli emoce. Skvělé od kontur herců až po tóny doprovodné hudby a nejjemnější detaily charakteru postav. Tleskám! Z mého pohledu se jedná o cizojazyčný film #1. Jako jeden z mála filmů z těchto končin je Tygr a Drak koncentrovaný. Nebere si špatný příklad. Jde si svou vlastní cestou a proto vznikl jako zcela jedinečný. 10/10