Grave Encounters (2011)

No nevím teda. Duchařina sice šlape do pedálů hned od prvních minut, sem tam se zjeví i nějaký ten duch, sem tam filmaři najdou něco nezajímavé (otevřené okno...) a sem tam i zajímavé (jazyk...), atmosféra se snaží být dusivá a panická a navíc se vše utápí buď v černočerné tmě a nebo nočním režimu videokamer. Plus mínus to jsou všechno věci co by správný horor mohl mít, na druhou stranu, temných sanatorií už tu byli tuny, a duchařin na podobné téma taky, rádoby dokumentární amatérská kamera už taky není moc cool a vyjma několika málo filmů (Záhada Blair Witch, Cloverfield, REC ...) moc nefunguje. Navíc přece jen koukat se hodinu a půl do tmy ze které sem tam vyskočí strašidlo, není to pravé ořechové, protože to po čase začne být fádní a nudné. Ke konci už ve mě vyvolával větší děs i vlk z Červené karkulky než tyhle noční sekvence. No nic, jedná se o průměrný až podprůměrný duchařský pokus, který těží z dobrých lokací, ale propadá nudou ... 43 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Finále jako hrom ! Harry a s ním i celé Bradavice se střetnou s Lordem Voldemortem a celou jeho armádou. Možná se z toho dalo vymáčknout i o trochu víc, hlavně zamrzí smrt důležitých postav mimo záběr. Sice mě nejdřív napadlo, že je to kvůli dětskému publiku, ale na druhou stranu dřív jiné postavy (Sirius Black, Brumbál, Dobby ....) zemřeli LIVE ... Což je tedy trochu škoda, ale jinak to bylo finále jako hrom. Hodně zajímavých zvratů, hodně kouzlení, emoce ... a samozřejmě smrt Lorda Voldemorta. 94 %

Hoodwinked Too! Hood vs. Evil (2011)

Tak já ani nevím. První díl byl docela pecka, jo jistě mohl být lepší, ale karkulka byla opravdu velmi neortodoxní a celý příběh tak šílený, že to opravdu fungovalo. Co se téhle karkulky týče, tak nic nechybí, animace je zdařilá, příběh je správně praštěný a německý Jeníček s Mařenkou jsou opravdu velice zajímavý. Nicméně nevím čím to je, ale tenhle příběh mě bavil o poznání méně i když objektivně hodnoceno oproti jedničce nic nechybělo. 60 %

Husk (2011)

Tenhle horor je docela bomba. Zpočátku jsem měl pocit že spíš půjde o nějaký klon na téma Kaw nebo Children Of The Corn, ale nakonec se mi dostalo zajímavého atmosférického hororu se skvělým strašákem v kukuřičném poli. Příjemné překvapení. 79 %

Karanténa 2: Terminál (2011)

Vzhledem k tomu, že první Karaténa byla jen obšlehlý REC, tak jsem si nejdřív myslel, že to podobně dopadne i v tomhle případě a ejhle, nebylo tomu tak. Jenže v tomhle případě to je spíš na škodu. REC jsem hodnotil 95% , REC 2 85% , ačkoliv Karanténa byla jen klon s několika jinými prvky mě se líbila (75%), ale dvojka je prostě jiná. Moc vykonstruovaná, moc vysvětlená. Ta tam je atmosféra která byla doménou španělské verze a do jisté míry i první Karantény, stal se z toho spíš sci-fi akčňák s hororovými momenty než atmosférický horor a to je škoda. I když film jako takový není špatný, tak při srovnání s jedničkou hodně pokulhává a ve srovnání se španělským originálem rozhodně neobstojí. 60 %

Kovbojové a vetřelci (2011)

Invaze Ufonů na Zemi se stala skutečností ... ale ne snad proto aby nás studovali, nebo vyhubili, ale proto, aby tady kutali zlato ... A samozřejmně unesli několik lidí z malého městečka ... to, ale byla chyba, protože se je rozhodl vysvobodit sám James Bond, který má ničivý mimozemský náramek. Zdatně mu sekunduje Indiana Jones, krásná mimozemšťanka, parta desperátů, nějaký indiáni a kdyby se ve filmu objevil sám Vinnetou, vůbec bych se nedivil. No tohle, že měl být černý kůň letošního léta ? Kdyby tohle byla komedie a v názvu bylo "VS" možná bych se pobavil, ale tahle drsně se tvářící sračka mě vážně neoslovila. Za 160 míčů, to je opravdu zbytečný film. 40 %

Left 4 Dead (2011)

Skoro perfektní, sice zombíci jsou tam jen takový komparz proto aby si hlavní hrdinové procvičili své střelecké schopnosti, ale jinak paráda. Nevěřím, že by takový styl fungoval i třeba nějakých 90 minut, ale asi bych to prubnul, kdyby něco takového bylo. V tomhle případě je to fajn. 85 %

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film)

Člověk občas žasne co zas ti filmaři nevymyslí ! Další film z módní vlny Mega něco vs. Mega něco , tentokrát v podání hadů a krokodýlů. Asi se budu opakovat, ale všechny tyhle filmy jsou stejné. Absence logiky, otřesné trikové efekty (hodící se maximálně do videoher s rokem výroby tak 2005), špatní herci a nízký rozpočet. Půl hvězdy dávám za to, že jsem se u filmu docela pobavil a půl hvězdy dávám za kozatou Tiffany, kvůli, které jsem film dokoukal do konce. 15 %

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Dobrá solidní řežba - ale jen ve vzpomínkách - v přítomnosti se jenom žvanilo a žvanilo. Takže tak napůl, ale příběh je celkově fajn a dobře se na to dívá. Atmosféra je taktéž na výši, nebýt těch dlouhých užvatlaných pasáží, nebylo by co vytknout. 73 %

Noc žraloka 3D (2011) odpad!

WTF ??? Co to bylo ??? V jezeře jsou žraloci (!!!) ... Nic ? Tak znova - v sladkovodním jezeře jsou žraloci, kterým sladká voda nesvědčí (!!!)... Už si rozumíme ? Ale jdeme dál - jak se tam dostali ? Snadno - partička místních buranů je tam dala - i ty 5 metrový kousky (!!!) - no problemo ... Ufff ... A co, že to tam dali ? Asi všechny žraloky co našli ... Potřebuje tohle další komentář ??? Příběh je absolutně o ničem, stejně jako digitální efekty, žraloci se chovají nelogicky a herci jim zdatně sekundují. Navíc film obsahuje řadu neprosto nesmyslných hovadin jako, že Žraloček Brazilský, který žije jen v hlubinách a je rád, že dokáže zblajznout nějakýho kalamára, se ve filmu potuluje v mělké vodě a proto je burani hodí do kádě ve které vraždí lidi (vraždí ty žraločci, kteří se chovají jako piraně) ... nebo třeba scéna ve které černoch (s ukousnutou rukou) zapálí oheň, sebere oštěp (!!!) a jde zabít žraloka, což se mu nakonec povede a v houbce cca 1 metru (!!!) zabije kladivouna (!!!). A takových výkvětů je tam víc. Shrnuto, je to naprosto neskutečná hovadina, pro kterou se může nadchnout jen absolutní neznalec žraloků, milující 3D . Jinak je to absolutní shit a jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl ! 0%