Šílenství (1994)

Skvělý atmosférický, tajemný a temný horor při němž si člověk nemůže být 100% jistý, co že se vlastně děje. Atmosféra pomalu graduje až ke konci, který (naštěstí) neměl happy-end. Myslím, že i volba Sama Neilla byla dobrá, protože se do své role skvěle hodil. 75 %

Jurský park 3 (2001)

Po dvojce přichází další várka popkornové zábavy. Poměrně dobře jsem se bavil, nicméně jedná se i přes výskyt nových zajímavých dinosaurů, o nejslabší díl trilogie. Možná je to tím, že tentokrát ve filmu chybí někdo "zlý" a nebo třeba i tím, že asi nejlepší souboj Spinosaurus vs. Tyranosaurus se odehrál hned na začátku a od té chvíle toho ani jeden moc nepředvedl. Ne že by se Spinosaurus nesnažil, ale moc toho nebylo. V tomhle filmu chyběli zapamatovatelné scény, s vyjímkou výše zmíněného souboje, ale i tak jsem se dobře bavil. 72 %

Legenda o sovích strážcích (2010)

Asi se přidám k mnohým podobným názorům tady, film tak trochu neví jaký by měl být. Na pořádnou fantasy je moc měkký, na dětský animáč zase moc drsný. Škoda, že se nepřiklonil k čistokrevné fantasy, bylo by to na 5 hvězd, protože animace sov a animace vůbec je skoro dokonalá, stejně jako zpracování sovích soubojů. Potenciál má na plný počet, ale určitá "neučesanost" filmu to trošku snižuje. I tak jsem se, ale bavil královsky. 82 %

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Dost možná lepší než jednička. Jasně příběh je podobně blbý jako v jedničce a triky jsou na stejné úrovni, ale je to o dost akčnější než jednička a některé scény jako třeba autobus na srázu, příjezd lodi do San Diega a nebo Tyranosaurův řev u mrakodrapů stojí za zapamatování. V jedničce bohužel nic takového nebylo. I když je to na rozdíl od jedničky taková popkornová zábava, mě to prostě bavilo víc. 80 %

Jurský park (1993)

Jako dítěti mi to přišlo naprosto úchvatné ... no teď bych našel chyby, jako třeba děsný přehrávání, děsně tupý příběh, všechno bylo moc jednoduchý. Celý film je vlastně podřízen jen efektu dinosaurů. Což se ale podařilo nadmíru . I když v některých scénách mi přišli dinosauři trochu prkenní, ale jinak to bylo co se triků týče skvělé. Chce se mi dát 3 hvězdy, ale z nostalgie přidám ještě jednu. 75 %

Dům v růžích (2002) (seriál)

Naprostá pecka. Skvělá mystery, místy až taková snová atmosféra, tajemno kam se podíváš. 254 minut sice není málo, ale myslím, že v tomhle případě bych zvládl klidně i delší stopáž, protože tady není snad jediná zbytečná minuta. Pořád se něco děje a směřuje to k fantastickému konci. Film jsem si opravdu užil od začátku až do konce. Myslím, že pomohla i volba herců, všichni odvedli svou práci dobře. 84 %

Bílý pes (1982)

Atmosférické psychologické drama místy přecházející až v krvavý thriller, nikoliv však horor. To je důležité vědět a podle toho taky film hodnotit. Jako horor totiž absolutně nefunguje a podle mě je v popisku žánru trochu chyba. Možná je to i rokem výroby, ale horor v tom nehledejte. Kdo chce vidět film se zabijáckým psiskem, ten musí hledat jinde. Z pohledu drama/thriller, ale funguje bezvadně a já si film užil. Jen je škoda toho konce. A ten pes byl fakticky nádhernej. 77 %

Svět je velký a záchrana kyne odevšad (2008)

Dost přehnaný film. Věci jako cesta z německa do bulharska na dvojkole nebo závěrečný hod kostkou ... to je něco šíleného. Ale jako drama to skvěle funguje a děda byl fenomenální. U filmu jsem se dobře bavil a to drama není úplně můj šálek kávy. 80 %

Dellamorte Dellamore (1994)

Naprosto skvěle ujetá hororová komedie. Nejdřív jsem netušil o co jde, ale ve chvíli kdy hrobník položí sluchátko a jde ke dveřím odstřelit nezvaného hosta, jsem začal tušit že tenhle film bude zajímavý a dobrý. A ani další průběh mě nepřesvědčil o opaku. 80 %

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Zajímavě zpracovaný příběh, pěkná animace, skvělá hudba a přiměřená stopáž dělají z tohohle animáče fakt bombu. A ani mi nevadilo, že příběh je dost neoriginální a postavy dost šablonovité. Jen nechápu jak to, že jsem takhle skvělý film objevil až po tak dlouhé době ? 81 %