Halloween (1978)

Klasika žánru a asi jeden z nejlepších filmů tohohle typu. Skvělá atmosféra, skvělé prostředí ... Ale přesto si plný počet nezaslouží. Jistě Michael je nesmrtelný, to je již legendární. Ale třeba kde se naučil řídit auto, když od 6ti let seděl v blázinci a čuměl do zdi, to nepochopím. No film trpí taky tím co většina podobných filmů a to například hledání v temném domě bez rozsvícení světla, nevšimnutí si vraha i když je metr od oběti, poté co se obět z posledních sil ubrání maniakovi a např. ho bodne, zahodí nůž a otočí se zády a mnohé jiné nesmysly. Bohužel i tohle mu hodně pomáhá. Jinak film těží hlavně z výborné atmosféry a tentokrát ani nevadí, že obětí nebylo nějak moc. Skvělý film. 87 %

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Řekl bych, že se jedná o kvalitní upířinu, ze staré školy. To je jen dobře. Na svou dobu jsou triky dobře zvládnuté, atmosféra je na vysoké úrovni po celou dobu, upíři jsou skvělí, i když pravda (hlavně v první půlce) se moc neobjevují. Ani tajemný pan Barlow se ve filmu moc neobjeví, což ale možná není na škodu. Přece jen je to "pán" a asi by nebylo moudré kdyby jsme se na něj dívali od prvních minut až po závěrečné titulky. Takhle to bylo dost napínavé. Jediná věc, která mě celkem mrzí, že konec se mi zdál trochu odfláknutý. Atmosféra celý film graduje, děs se jen tak polehoučku plíží a najednou spisovatel vezme kolík, upíra propíchne a konec ... Trochu moc hopem ne ? Zvlášť když jsem se koukal na film s délkou víc než 3 hodiny, tak jsem očekával trochu víc. Trochu víc se nám snaží autoři nabídnout tím, že zničení hlavního upíra nezpůsobí zničení těch ostatních. A ti naše hrdiny pronásledují po celém světě. Nicméně si myslím, že tohle byl trošku krok vedle. Shrnuto a podtrženo, jedná se o skvělý atmosférický horor u nějž zamrzí nedotažený konec. Jinak je perfektní. 85 %

Critters (1986)

Srdcovka mého mládí. Nutno ovšem podotknout, že se jedná spíš o dobrodružné sci-fi s nádechem komedie než o horor. Ten to tedy není. To ale nevadí. Potvůrky jsou docela sympatický, vlastně neprovedou moc škod a sem tam z rukávu vysypou i nějakou tu vtipnou hlášku. O absurdní situace není nouze (zničení vesmírného korábu petardou, postavení zbořeného domu ...)a ani celkový děj není tak zlý. Objektivně vzato si film nezaslouží čtyři hvězdy, ale je to opravdu srdcovka, tak si nemůžu pomoct. 74 %

Kids (1995)

Tenhle film není ani tak drama jako spíš dokument o mladých lidech a jejich činech. Vše je pojato dost zábavně na to aby se na to dalo koukat a zároveň dost vážně aby to mělo jistou hodnotu. Zajímavý film, ale myslím, že ne každý ho pochopí. 75 %

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Ačkoliv kvalita některých dílů nebyla zrovna světová, tak charisma Davida Sucheta alias Hercula Poirota a jeho šedé buňky samozřejmě, seriál drží hodně vysoko. Samozřejmě i bezelstnost kapitána Hastingse, bezradnost inspektora Jappa či schopnosti slečny Lemonnové pomáhají namíchat koktejl příjemného napětí a zábavy i když na to mají zpravidla jen nějakých 50 minut. K některým dílům výtky mám (viz komenty), ale k seriálu jako takovému nikoliv. 82 %

Agatha Christie's Poirot - Milionová loupež (1991) (epizoda)

Kvalitní Poirot, nezklamal a tentokrát mu těch 51 minut bohatě stačilo na vykreslení celé zápletky. Pobavil Hastings, který jako vždy neměl ani páru o tom o co vlastně jde :) 78 %

Agatha Christie's Poirot - Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (epizoda)

V rámci běžné detektivky velice dobré, v případě Poirota poněkud slabší. Ale to jsou všechny díly kdy se řeší nějaká ta loupež a není tam žádná vražda. Jinak poměrně dobré, kdo je oním zločincem bylo jasné od začátku, ale až nakonci jsme se dozvěděli kdo to byl doopravdy. 77 %

Útes smrti (2010)

To, že jsem dal filmu 4 hvězdy neznamená, že si je zaslouží. Objektivně bych dal jen 3, ale protože mám pro tenhle typ filmů slabost, proto hodnotím takto. Hned po prvních pár minutách jsem si vzpomněl na podobný filmový počin a to Otevřené moře. Oba filmy mají hodně společného, rozdíly jsou jen v tom jak se věci odehráli, ale jinak je to skoro stejné. Bohužel, jako obvykle došlo ve filmu k mnoha nelogickým hrubkám, které dost kazí dojem z filmu. Žralok byl sice realita sama - ale jen co se vzhledu týká, rozhodně ne chováním. Tak zaprvé takhle velký žralok by jistě nechtěl uchvátit tolik lidí, protože na jeden lov by mu bohatě stačil jeden človíček. Nicméně pochybuju, že v moři, kde o ryby nebyla nouze, by se pustil zrovinka do skupinky lidí. Vzhledem k jeho velikosti se mi jeho útoky zdáli trochu moc drtivé a celkově divné. No chování postav bylo velice reálné, bohužel jen první půlkuu filmu, pak to šlo od desíti k pěti a myslím bonbónkem bylo plavání k mrtvole která se koupala v moři krve a nebo ovazování odřeniny - pochybuju, že by to mělo jakýkoliv smysl. Tyhle a podobné hrubice dost srážejí kvalitu filmu. Ale abych jen nekritizoval film, kterému jsem dal 4 hvězdy. Atmosféra by se dala krájet a myslím, že scéna ve které se vynořil žralok a uhryzl si kus plováku, zaručeně bude patřit mezi nejlepší žraločí scény. To byla fakt pecka. Hodnocení tedy - objektivně 3 hvězdy a 65 %, subjektivně 4 hvězdy a 75 %.

Opičí král (1986) (seriál)

Maximální hardcore ! Tohle byl seriál mých dětských let. To byla akcička, upřímně rád bych se na to podíval i dnes, ale mám obavy jak by to dopadlo. Hodnocení z pohledu mě jako dětského diváka - 80 %

Ninjova nadvláda (1984)

Když jsem byl malý, byl to pro mě TOP ninja film. Myslel jsem, že když se na něj podívám dnes, už se mi nebude líbit. Inu to jsem se ale spletl. Film se mi stále líbí a odpustím mu i těch pár hrubek (třeba ninja co vyleze z vody je během 5 vteřin suchý apod). 75 %