Maniac Cop 2 (1990)

Asi tak. Dvojka je o dost akčnější, zajímavější a má větší spád. Nicméně jednička měla o dost lepší atmosféru a proto i když se mi dvojka asi líbila víc, budu hodnotit stejně. 65 %

Mrtví neumírají (1990)

Tak zemřít od záchvatu smíchu se mi v tomhle filmu opravdu nepoštěstilo, ale smrt nudou by byla o dost reálnější. Vyjma scény kdy se zombík pokoušel moderovat zprávy o jedenácté, ve filmu moc vtipných pasáží nebylo. Hororové to samozřejmně taky moc nebylo, takže nevím kde se bere to celkem vysoké hodnocení filmu. Nicméně je fakt, že ačkoliv film se mi zdál poněkud slabý tak jsem ho dokoukal do konce s pocitem, že třeba ještě něco přijde. Bohužel nepřišlo a já nemůžu hodnotit lépe než za dvě hvězdy. 45 %

Najal jsem si vraha (1990)

Dost zajímavý film k zamyšlení, na jednu stranu temný, na druhou humorný. Je to film o tom, že každý problém má řešení, i když někdy poněkud svérázné. 84 %

Noc oživlých mrtvol (1990)

Dle mého soudu lepší než originál. Vím, že se mnou hodně lidí nebude souhlasit a svým způsobem bych jim i dal za pravdu, ale ačkoliv originál je průkopnický a velmi zdařilý přece jen postavičky a efekty z roku 1968 na mě dnes již působí komicky a proto tohle byl ten u kterého jsem se za mlada klepal hrůzou. Zlo v nejčistší podobě - kde jinde působí oživlé mrtvoly lépe než na hřbitově. 90 %

Noční anděl (1990)

Celkem povedený horor, sice s dost otřepaným námětem, ale dobrým zpracováním a solidními gore scénami. Docela jsem se bavil. 55 %

Plod noci (1990)

Je to docela zábavný, rychle ubíhající béčkový brak, který ovšem nemá s hororem společného ani prd. 30 %

Predátor 2 (1990)

Ačkoliv se Danny Glover snaží seč může a Gary Busey je záporák jak vyšitý, nemůžu se zbavit dojmu, že Arnold v tomhle chybí. Dannymu jsem to prostě v tom filmu nevěřil. Predátor má sice daleko větší prostor než v jedničce, ale je to spíš na škodu, něco jako Vetřelec a Vetřelci. Spíš než horor se jedná o sci-fi akčňák. Ale přes to všechno se stále jedná o koukatelný film, 3 hvězdy , prostě průměr. 60 %

Průrva (1990)

Průměrný sci-fi ničím zvláštní, chvílemi nudný, nic moc nápad, ale dalo se to. Klišovité charaktery, ani chyby ve filmu moc neprospívali věci, ale nakonec jsem se doškal i konce a to považuji za největší výhru. Filmu hlavně chyběl spád a tempo, pak by to bylo celkem dobré, ale takhle nuda na nedělní odpoledne. 50 %

Red Force 5 (1990)

Oproti minulým dílům trochu ubylo akce, nicméně zase příběh se mi zdál z těch lepších i když to zprvu tak nevypadalo. Začátek se mi zdál spíš slabší, ale s postupujícím časem kdy vykrystalizovaly charaktery postav, tak se to dost zlepšilo a tak se dá říct, že dějově to byl jeden z nejlepších filmů série Red Force. Škoda jen, že akce bylo pohříchu málo a snad jen na konci se akcí nešetřilo. 60 %

Rocky V (1990)

Poněkud zbytečný film. Po největším vítězství své kariéry se rocky propadá až na samé dno. Přijde o peníze i o majetek. Navíc Rockyho podlomené zdraví nedovolí další box a vydělání peněz. A tak se Rocky vrací kde začínal a zažívá opět zažívá problémy smrtelníků. Najde se v nadějném Tommym a trénuje ho. Tommy se na něj vykašle a nakonec dojde i na souboj, ale nejedná se o box, ale o pouliční bitku. Příběh o ničem. 45 %