Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Začátek jsem promrhal prací, ale postupem děje jsem práci odložil a s "otevřenou hubou" zůstal koukat, jak se lze na téma holocaustu dívat dětskýma očima. Do poslední chvíle jsem čekal, že se bude opakovat tolikrát otřepaný kýč a Bruno bude na poslední chvíli zachráněn, ale závěr filmu u mě rozhodl o rozdílu mezi 4-mi a 5-ti hvězdičkami...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Neskutečně kvalitní seriál plný narážek na "GEEKS", kterými jsou hlavní představitelé (kromě Penny, ale to je zase sexbomba) bezesporu. Asociální Sheldon, přehnaně sociální Howard, Raj, který nemůže mluvit se ženami a nakonec mistr Leonard, který je ze všech vcelku nejvíc normální. Nejvíc mě snad vždycky pobaví vtipy s Howardovou "neviditelnou" matkou...Zkrátka bezesporu plný počet *****. Tento seriál sesadil z trůnu mého seriálového krále a to Přátelé. Řečeno slovy klasika: Král je mrtev, ať žije král! :-)

Kancelářská krysa (1995) (seriál)

Vcelku dobrý sitcom na odreagování. V tomto seriálu se spousta kvalitních a vtipných gagů střídá s minuty vcelku nezáživného děje, ale je to asi jako u každého seriálu...některý síl je vyloženě povedený a některý jsem vypnul po prvních deseti minutách. Akorát ten český dabing mě trochu zklamal. Prvních pár dílů jsem viděl v originálním znění a prostě mi tam čeština nesedí.

Bostonská střední (2000) (seriál)

Tento seriál mě vcelku zaujal, jak řeší některé z důležitých otázek. Např. otázka práva, kdy byl ředitel obviněn z vraždy, ale nepřijal dohodu a radši si zachoval svoji čest (ve výsledku ho stejně osvobodili), otázka problému gangů, otázka střetů bílích s černými. Taky mě poměrně zaujalo poklidné plynutí života na "běžné" střední americké škole. Vcelku kvalitní seriál pro ukrácení dlouhé chvíle. Že bych ho ale potřeboval vidět od prvního do posledního dílu říci rozhodně nemůžu.

Machete (2010)

Klasické béčko z dílny klasického béčkaře Roberta Rodrigueze. Ryhlý spád filmu, minimu hluchých míst a jak se na správné béčko sluší: spoustu krásných holek a spoustu suprových hlášek. Snad nejlepší hláška filmu: Macheta nepíše smsky. Jinak suprově herecky obsazený film, akorát ten Steven Saegal mi tam moc neseděl. Přece jenom už je starší a není to už ten typ herce, který by měl dělat protějšek Dannymu Trejovi. Docela vtipné mi ale přišlo, že tentokrát si role otočili. Roli správňáka v rukou klasického záporňáka Dennyho a naopak. Zkrátka a dobře, nápaditý film plný akce a zábavy.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Film se stále oblíbenějším tématem: poslední kdo přežije, vyhraje. Rozjezd v podobě přehlídky věznic a vysazování na ostrov super. Některé bitky, jejichž wrestlerský styl mi vcelku sednul, taky vcelku kvalitní, ale výsledný dojem z filmu mi trochu kazí občasná hektičnost výše zmíněných bitek a některá hluchá místa. Jinak vcelku dobré béčko, do kterého přesně zapadl v roli správňáka Steve Austin a v roli záporňáka Vinnie Jones.

Casino (1995)

Další z luxusních počinů génia gangsterských filmů Martina Scorceseho. Vetšina filmů má alespoň nějaká hluchá místa, při kterých si člověk může skočit rychle zakouřit. Avšak scény tohoto typu ale v Casinu chybějí. Film jsem si pustil v práci na noční a místo spánku, který jsem očekával cca po deseti minutách jsem s otevřenou pusou po třech hodinách bez dechu koukal na závěrečné titulky. Oživení gangsterské "romantiky" jsem v takovéhle míře opravdu nečekal. Role Sama Rothsteina snad byla psaná na míru De Nirovi a Joe Pesci by mohl jistojistě být korunován králem psychotiků. Zato Sharon Stone mi od samého začátku filmu byla velice nesympatická i když musím po pravdě říct, že svým hereckým výstupem si nominaci na Oscara opravdu zasloužila.