• Krátkometrážní

Ještě rychlejší a zběsilejší (2015)

Snůška pubertálních vtipů. Víc nic. Poster k tomuto filmu se dá na první pohled zaměnit s posterem na parodovanou sérii Rychle a zběsile. Určitě nejde o žádné Pomalu & Umrle, vtipy mají solidní kadenci, jenže vše je přizpůsobeno přístupnému ratingu, tudíž se s ostrými vulgaritami i nekorektním humorem šetří. Dokonce i nahé herečky a herci mají intimní partie rozostřené (!). O nějakou zápletku vůbec nejde, slouží jen k rozehrání gagů, kterých je taková hromada, že se nedají spočítat. Herci jsou i nejsou svým parodovaným předobrazům podobní, dvojníka Paula Walkera nenašli, musíme se spokojit s Alexem Ashbaughem, o dost lépe se to má s dvojníkem Vina Diesela, Dale Pavinski ho připomíná i zabarvením hlasu, nejlépe bavil neznámý Dio Johnson, dvojník Dwaynea Johnsona, ten od slavného předobrazu odkoukal všechny grimasy, grify i pohyby. Herečky, parodující Michelle Rodriguez a Jordanu Brewster, převzaly jejich občanská křestní jména, a byly o dost vnadnější. Mezi nejlepší nápady řadím přibrat do chystané loupeže klišé postavy v podobě sexy modelky, co je z ní prkenná herečka, otravného rappera a cool Asiata. Naopak nejméně povedený byl hlavní gangster hispánského původu, silně přehrával, i jeho poskok moc zábavnosti nepobral. Duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg se už léta specializuje výhradně na parodie slavných hitů a nedá bez sebe ani ránu. Opět je film plný narážek na popkulturu, popové ikony i debilní filmy a seriály. Neřadím k nim sérii Rychle a zběsile. Ta je nepoměrně kvalitně technicky natočená, přesto si film troufne zparodovat i její nepřekonatelně zábavné automobilové honičky, i když je výsledek z technického hlediska tristní, když jen vidíme zadní projekci za skly uhánějících aut. Pokud ovšem máte to neštěstí, že jste omylem z plotu setřeli semeno, kterému už je dnes patnáct let, mluví huhňavě a mutuje, páchne mu z huby, že by zabil holuba v letu, a sežere na snídani ošatku rohlíků, nechte se klidně zlákat od něj, že viděl "úpa cool filmeček" který paroduje tu slavnou akční "úpa cool sérii", a svými hormony i umaštěnými pazoury vám doporučuje, abyste tu nevšední, zhusta trapnou parodii určitě z rodičovské lásky i povinnosti zhlédli. Nebojte, jděte do toho, pak vytočte číslo na Leatherface, najednou se nebudete stačit divit, kolik rohlíků vám každé ráno zbude. 6/10

Johny Machette feat. Ondřej Brzobohatý: Spasitelé (2015) (hudební videoklip)

Debil a narcis to dali spolu dohromady. Vznikla z toho zmatená hudební rovnice. Kdo ji bude řešit, jest záhadou. Kam hudebně spadá, to je makačka na bednu. Nese to v sobě více hudebních prvků, ale nic, co by stálo hudebně za to. Řeknete si, že pseudonym Johny Machette by mohl skrývat muže s drsným vzhledem, drsná slupka, vulgární texty, ale nic z toho. Zjeví se před vámi vyskákaný blbeček, který do svého hudebního rozpadu zaplete politické osobnosti. Nechybí volební billboard s Babišem, nejsme ušetřeni ani závěrečného vyznání Havlovi. Nevím, k čemu je prospěšné tahat do hudby politiky, ale absolutně by to nevadilo, kdyby pan Machette nebyl takový hňup obecný. Je to marné, ale ten maník vůbec nezaujme. Vtipné nejsou ani narcistní projevy, v nichž interpret hlásá, že volil sebe. Tohle bude asi všem u prdele. Klip jsem čekal horší. Vedle zmíněné parodie(?) na politiky, které chyběl nadhled, protože mně přišlo, že interpret jim skládal obdiv, se najde pár režijních i technických nápadů, které jsou na dobré úrovni. Třeba přechody z jedné scény do druhé se ukazují funkční. Z obrazového hlediska se divák nenudí. I tak by se měl Brzobohatý napříště vyhnout mačetě. Hudební rány se hojí blbě. 20%

Jupiter vychází (2015)

Renomovaní sourozenci Wachowski hledají pro scifi žánr novou image. Ještě jeden takový film a mají po renomé. Někomu stačí, že v jejich posledním počinu hrají v hlavních rolích dva pohlední herci. Jinému zase stačí, že film je napěchovaný speciálními efekty a létá se v něm víc než v Supermanovi. A dalšímu stačí, že na dvě hodiny se v kině dají partnerce hladit kolena, když je to s tímhle filmem jako na houpačce. Už chápu, proč měl film posunutou premiéru z výhodné letní sezony, na málo navštěvovaný únorový termín. A rozhodně si nemyslím, že to bylo jen kvůli technickým nedodělkům. Vždyť samotný scénář by potřeboval notné přepsání. Spousta scén ani na sebe nenavazuje, čímž došlo několikrát k dojmu, že děj se hůře chápal a nebylo tak úplně jasné, jak k určitým situacím došlo. A nebyl jsem ani dvakrát moudrý z toho, jak postavy v silně splácaném ději došly k určitým rozhodnutím. Ale podle Wachowských to bylo v pořádku a přehledné, i když z diváckého hlediska to bylo přesně naopak. Majestátní výprava a hojné super efekty nemohou zamaskovat černé díry ve scénáři. Krom toho, v létacích sekvencích animace párkrát bila do očí svou nepovedeností. Herecké role dost podivně nastavené. Mila Kunis měla ztvárnit obyčejnou dívku Jupiter Jonesovou, která na Zemi pochází z nuzných poměrů ruské rodiny a vykonává nedůstojnou práci, mimo jiné čistí záchodky. S její atraktivní vizáží se tomu dost těžko věří. To ve vesmíru je po ní sháňka. Zanedlouho si jí budou náležitě považovat poté, co genotisk odhalí reinkarnaci královny vesmíru a matky vesmírného rodu Abraxasů, jehož sourozenci mezi sebou vedou spory o dědictví. I když neručím za to, jestli jsem to všechno správně pochopil. Scénář neskutečně haproval a vršil ledabylá vysvětlení spolu s ledabyle nastíněnými charaktery postav. Do toho podivného scenáristického patvaru spadá lykanant Caine s vlčí DNA, jehož vzhled nelze patřičně respektovat. Chudák Channing Tatum dostal tragickou bradku, špičaté uši a antigravitační obuv, s jejíž pomocí vykonává "okružní" lety. Původně měl křídla, ale ta mu byla nějak uříznuta, nebo co. Vysvětlení, jak o ně přišel, opět stálo za houby. Ve své podstatě Caine a jeho ochranitelský syndrom moc nefungoval a celá postava byla až zbytečná. Navíc jen umocnila velmi bizarní dojem z celého filmu. Dalším zbytečným činitelem v ději byl Sean Bean, o kterém kolovaly dvě zásadní informace - pěstoval včely a měl dceru, ale ani jedno děj příliš neobohatilo a jen vyvstala otázka, k čemu v něm ten Sean Bean vlastně byl. Dohady panovaly i kolem motivace sourozeneckého tria. Tuppence Middleton nějak rychle zmizela ze scény, aniž bych pochopil, o co jí vlastně šlo. Douglas Booth měl s Jupiter zákeřný plán a zlověstný oscarový laureát Eddie Redmayne usiloval o ovládnutí Země ve velkém. Scénář nebyl dobře uchopen. Wachowski jsou silně vizionářsky orientovaní tvůrci. I zde je to více než patrné. Kamera má pohlcující efekt, film střídá velkolepé vesmírné scenérie dotvořené krásně barevným vizuálem. To je nejsilnější stránka filmu. Příliš nadčasovosti či případného pozdějšího docenění z filmu necítím. Technické orgie mají méně škobrtnutí, avšak vyprávění nemá strhující účinek. Vesměs má film bizarní image, kterou ne každý ocení. V kině se jednalo o dokonalý audiovizuální zážitek. Wachowski však hrubě podcenili příběh, potažmo přístup k němu. Vyplývá z toho, že ženská část publika ocení vlasový styling Mili Kunis, mužská část publika se po filmu bude shánět po informaci, jestli nejsou "in" bradky a všichni dohromady dají filmu vysoké známky za technické zpracování. Komu se však bude líbit podivně koncipovaný a spatlaný příběh s bizarním rozměrem, to fakt nevím. 60%

Jurský svět (2015)

Jurkoooo, pomooooc! Z přísně střeženého prostoru utekl geneticky modifikovaný pravěký veleještěr vykazující známky vyšší inteligence a mající neskonalý apetit na lidské masíčko. Nese název Indominus Rex. Jak to tak v blockbusterech bývá, je z toho velký poprask a velký prostor pro trikové specialisty. Kvalita triků je proměnlivá. Můj obdiv si získala hlavně bizarní scéna s pterodaktyly, v níž sexice padne za oběť tím, že jsi ji pravěcí létavci přehazují jak horký brambor, až skončí chudinka nad tlamou vodního veleještěra obývající obří vodní nádrž. V této scéně byl patrný vliv Spielberga, který vždy uměl ve vypjatých scénách zabrnkat na divákovy nervy. Víc než napětí, přináší film celkový oddech a kochání se oživlou pravěkou faunou. Na prvního dinosaura zase až tak moc divák nečeká. Dva kluci přijíždějí do Jurského parku na pozvání své mrdatelné tetičky Claire, která je manažerkou parku podporující vědecké experimenty s pravěkými druhy. Zatímco Velociraptory si na začátku divák prohlédne v plné kráse, s novým exemplářem Rexem se otálí a vidíme z něj jen oko v houštině. Postupně se představuje jedna postava za druhou. O klucích už byla řeč, zastavím se u jejich tetičky. Ta sice neví, v jakém věku jsou její synovci (přisuzuji to vypjaté chvíli) a zásadně nechodí na druhé rande, ale slušela by jí hromadná mrdačka s černochy, kterou bych u ní ocenil víc než její manažerské schopnosti. Bryce Dallas Howard se prezentovala tak příšerným herectvím, že byla až postupem času roztomilá, ale stále vhodná na ten gang bang se zřízenci parku. Vážnost situace podržel Chris Pratt, jehož Owen Grady byl bývalý mariňák, který se nějak moc vyznal v pravěkých potvorách (asi ležel v přírodopisných knížkách po celou vojenskou službu) a zatvrzele ironicky hláškoval jako pravý dobrodruh. S Claire měl milostný vztah poměrně nevyjasněný, oproti péči o Velociraptory, neboť byl to právě on, jemuž nebyla dána šance na druhé rande, kvůli šupáckému oblečení, ve kterém na to první rande dorazil. Nicméně, polibek si od své bývalky přece jen vysloužil. Partu narušoval jen záporák Vincenta D´Onofria, na jehož nekalé plány nikdo nebyl příliš zvědavý, protože všichni byli natěšení na příval triků, které jsou jednou z hlavních veličin filmu, který se ke své trilogii sem tam hlásí (hlavně k jedničce, dvojku a trojku nečekaně ignoruje), ať už je to zmínka o Johnu Hammondovi, nebo starý známý hudební motiv Johna Williamse a celá řada drobností, které neujdou oku a slechu pozorného diváka. Steven Spielberg předal štafetu po Joe Johnstonovi nadějnému Colinu Trevorrowi, který s velkorozpočtovým filmem neměl doposud žádné zkušenosti. A přece jen ta režijní neprotřelost a neoraženost je na filmu až příliš, a ne vždy příjemně, znát. Totálně nesnáším, když se finální část filmu ponoří do tmy. Většinou to tak bývá, že málo zkušení režiséři zasadí stěžejní úseky svých filmů do noční scenérie, aby zanikly režijní nedostatky. Nejinak je tomu u lovu na Rexe a závěrečného souboje ještěrů. Dále Trevorrowi schází osobitý režijní rukopis. Neustálé napodobování Spielberga je jistě záslužná věc, ale co takhle přijít s něčím, co by nevypadalo jen jako kopírka. Filmu dal však poměrně dobrý nadhled, který se prezentuje množstvím vtipných scén, které pobaví. Selhává, když přijde na řadu Rexova "chytrá" komunikace s jeho příbuznými druhy, jehož DNA má ve svém organismu. Za tu nedotaženou a zhusta trapnou scénu, kdy Rex komunikuje s Velociraptory, patří tvůrcům provolat třikrát hanba! Design Indomina Rexe není v ničem překvapivý, úplně obyč ještěr(ka). Největší slabinou filmu je, že není vůbec napínavý, i když má spoustu dramaticky nosných scén. Ale i v té nejvypjatější scéně se není nutno strachovat o hrdiny, když předem (neomylně!) odhadnete, jak to s nimi dopadne. Prvek, kdy nějakým způsobem selže lidský faktor, to není ve filmu nic objevného. Tentokrát je přítomna v příjemném poměru komediální nadsázka, ale i tento prvek není v ničem nový. Dohromady tohle velkolepé setkání s přerostlými ještěry ničím moc nepřekvapí. Je však oproti svým třem předchůdcům výrazně akčnější i lépe herecky obsazené, alespoň pokud jde o sympatie i sexappeal. Divák je tedy vlastně rád, že i přes kousíček, který ho v kině dělil od dravých predátorů, zůstala jeho prdel nerozkousána a byla jen mírně otlačena od sedadla po dvouhodinové jízdě atraktivním parkem, ve kterém přece jen scházel výrazný moment překvapení. Každá fosílie se ovšem počítá. 70%

Justin Bieber: What Do You Mean? (2015) (hudební videoklip)

Bíbrovi bíbr neroste, ale ve svém klipu prohání sličnou holku, že to nevypadá na nedostatek testosteronu. Song nemá na to aspirovat na časté pouštění, ale když holátko Bíbr dodrží tradici nasazování hezkých děv(ek) do svých klipů, nebude to s ním tak marné. Dál samozřejmě zůstává pičusem zralým na direkt. Ono taky, co s ním, když jste heterák, co si ho neoblíbí, ale nechce ho zaházet hnojem. Takže pasáže, kde je ta jeho hlava, se můžete dívat do zdi, pasáže, kde je s tou holkou, to už je jasné zlepšení. Ale klip není ničím provokativní. Ať se na mě nezlobí, Bíbr jeden nerašící, mrdat mohl. Už si konečně mohl dokázat, že je chlap. Jo, řídit pod vlivem Bon Parů, rozflákat drahou káru, to by mu šlo, ale vymrdat to kurvisko, co se mu v klipu kroutí, to ne. Alespoň ta holčina měla snahu, když v krátké líbačce pozornému divákovi neunikl její jazyk. Cenzura na to zapomněla. Dejme tomu, že klip, song, scéna a modelka, to je ok. Bíbr je piča. Takže k.o. hlavně za tu jeho hlavu. 60%

KAMU ve Vietnamu (2015) (pořad) odpad!

Tak přesně kvůli tomuhle žrádlu se Luťanský kdysi nevrátil z Vietnamu zpět do své vlasti. Nechtěl hrávat v pohádkách, už tehdy toužil po účinkování v cooking show. Reinkarnoval se do KAMU neboli Kamily Rundhnusové, ohyzdné a potetované piči, co šlichtu, kterou by nepozřel ani podvraťák z ulice, vychvaluje nadšenými slovy typu "pecka". Ano, na pecku je zralá leda tak ona. Pokud chcete hodit kvalitní kosu, máte jedinečnou možnost. Takže kyblík k telce, já vám to odstartuji...3...2...1...blijemeeeee!!! 0%

Kelly Clarkson - Invicible (2015) (hudební videoklip)

Z kdysi šlank zpěvačky je korpulentní ohyzda. V čem je asi tak nepřemožitelná? Tenhle klip by neměli vidět ani její skalní fanoušci, protože jí to fakt nesluší. Dlouho jsem jí nikde neviděl, až se na mě posléze vyřítila těžkotonážní samice, která sice ještě zpívá víc než dobře, ale za ty prachy, co vydělala, by mohla vypadat k světu. Neohromí ani písnička se stokrát omletým textem. Melodie spadá do zcela nenápaditých hudebních vod. Za očekáváním zůstal i klip. Hodně na jistotu natočené. Dříve pohybově nadaná zpěvačka stojí na místě, kamera neví, jak ji dostatečně zabrat a ubrat jí přebytečná kila. Dneska už nestačí tyhle průměrné klipy. Je nutné přijít s něčím alespoň nějakým způsobem neokoukaným. To se v tomto případě neděje. Písnička se mnou nic neprovedla, nuda bez invence. Jen jsem si vzpomněl na jiný song, ve kterém Jituš Molavcová zpívala tak líbezně a zaníceně o hračce Jojo. Kdyby se to aplikovalo na Kelly Clarkson, výsledný jojo efekt by jí možná vrátil na krátký čas mezi modelky, co neprošly castingem do katalogu plavek. Jenže je nutné brát realitu, jaká je a pro Kelly nevyznívá dobře. Hudebně a vizuálně se jedná o zaměnitelný počin. Hudebně je to dost překonané. Asi tak o dekádu zpět by s tím možná bodovala. Se svým nynějším zevnějškem nezaboduje u mě nikdy. 40%

Kluk od vedle (2015)

Když to učitelce v nejlepších letech přestane klapat v manželství, spustí se ve slabé chvilce se zajíčkem ze sousedství. Tím se vystaví stalkingu a její soukromý a rodinný život je v ohrožení. Psychopatický mladík Noah brzy převezme kontrolu nad životem Claire. JLo je holka od vedle. Bylo jen otázkou času, kdy natočí film o klukovi od vedle. Písničku o holce "od vedle" už má, teď už má i ten film. Ohraný námět převzatý z béčkových a schematických thrillerů se i coby producentka rozhodla pod vedením nové scenáristky a známého režiséra předělat. Film nemá dvě hodiny, nemusíme tedy sledovat pomalý děj plný nezáživných keců, než psychopat udeří naplno. A vida, netrvá to dlouho, jen co je Claire ošukána, hned si začne na ni mladík dělat nároky. Erotická scéna je poměrně odvážná. Jestli za JLo nebyl nastrčen body double, nutno uznat, že je to kus. Přece jen jí scénář v erotické linii připravil úskok v podobě o generaci mladší kolegyně Lexi Atkins, která je komplet nahá a slavnou zadečkovou celebritu ukázkově smetla. Dvě erotické scény, nástup psychického nátlaku má postupně vzestupnou tendenci, film má spád, hardcore scény, Rob Cohen je režijně zajímavý. Jistě je zarážející, že se stresovaná žena neobrátí s případem na policii. Policie do děje nijak nezasáhne. A taky dobře. Na co chození po policejní stanici, trapné vyšetřování, které kolikrát ani nikam nevede a film jen brzdí. O to víc je zde Jennifer Lopez, která musí sama na vlastní pěst i kundu bojovat nejen s vyšinutým mladíkem, ale i s generačními rozdíly, nasoukat se do o dvě čísla menších outfitů, které normálně nenosí, a dávat pokyn kameramanovi, aby příliš dlouze nezabíral její přerostlý zadek. Do role jejího protivníka to možná chtělo někoho hvězdnějšího, přece jen Ryan Guzman, kdo ho asi tak zná, že. No, celkem ušel, herecky překvapil, jako protivník JLo fungoval. U mě zbývá jen si odpovědět na to, jestli jsem chtěl vidět JLo v jiném filmu než romantickém. Kurva, že jo! Bylo to líp natočené než všechny thrillery s podobným námětem. Kurva, že jo! Je JLo nejvíc sexy ženou světa ve své věkové kategorii? Je to úplně běžná holka od vedle. V tomhle napínavém filmu byla milá a sympatická. Konečně jsem zase jednou viděl poctivý film, ve kterém nebylo místo pro digi triky. I přes velmi nízký rozpočet film nestrádal. Tak dobře a zdatně ho totiž kámoš Petra Jákla natočil. 100%

Kobry a užovky (2015)

Z kůže svlečení Hádci jsou fajn, jen scénář si měl vzít na dozor nějaký zdatnější herpetolog. Ten jedovatý had mě ne a ne uštknout. A to jsem se s ním nenudil. Pěkně se vyjímal, syčel, jenže když měl přijít výpad, vždy jsem uhnul. A tak to šlo s tímhle filmem celou dobu. Ok, nasadil se kolovrátkový styl, ale nebyl by na obtíž, kdyby se v tom filmu udála fakt podstatnější zápletka, než jen to, že jeden brácha Užovka podniká v hadrech, které mají diskutabilní původ, do zásilky se pravidelně přibalí i sexuálně podpůrné preparáty (téměř nevyužitý nápad), druhý přezdívaný Kobra, ten herecky zajímavější, je neustále sjetý dement, co ukradne i nos mezi očima, čímž stále popuzuje svého rozumnějšího bratra i okolí. Očekával jsem, že podnikání bude neúspěšné, babička, co ručila domem, o něj přijde, defektní bratr bude ubit za své hloupě nezralé činy aj. Šancí šokovat diváka bylo dost, téměř žádná nebyla využita k mé spokojenosti. Film často naznačil potenciálně vybroušenou i originálně zabarvenou scénu, ale diváka nedorazil. Klidně už se mohl divák pokochat i sexem s metrákovou dýní, ne jen sledovat rozostřený obraz při koitu. Svlečenou kůži hada moc neupotřebíte, něco podobného mně připomínal scénář. Ovšem režie už vládla podstatně zdatnějším kalibrem příjemné ráže. Od Prušinovského jsem nečekal jakýkoliv náznak originálního režijního rukopisu, měl jsem ho za bezvýrazného rutinéra. Zde však předvedl, že každé políčko jeho filmu má svoji originální příchuť, která variuje depresivní náladu filmu, z níž jen divák stěží unikne.Technicky zdatně natočené pasáže, plynule vedený střih, jakási bezútěšná atmosféra, která se line celým filmem, to určitě zasloužilo cenu za režii. Z hereckého hlediska bych cenu nedal Lucii Žáčkové, která nepředvedla nic extra.Jsou určitě daleko zajímavější herečky ve vedlejších rolích. Hádkové vnesli do filmu "rodinnou" autenticitu, bavilo mě sledovat je, když spolu byli na scéně. Ocenění za jejich herecké výkony jim náleží právem. Scénář nic moc, závěr byl úplně banální, přece jen šlo o ztrátu bližního, cynismus určitě nebyl na místě. Shrnul bych to tak, že scenáristicky je film nevyrovnaný, v mnoha důležitých fázích i nedodělaný, herecky a režijně se jedná o pozoruhodné dílo v rámci české kinematografie. Hotový z tohoto filmu nejsem, ale dal se. 60%

Korunní princ (2015) (TV film)

Když pustíte Karla Janáka k pohádce, počítejte se zakomponováním řady moderních prvků, nezůstanete ušetřeni debilních postav a ani situací, v nichž se protagonisté nacházejí, občas na vás jukne svěží a originální pojetí, schematický ráz pohádek je často podemílán, ale celé to vázne na slabé řemeslné zručnosti a pičoidním buzerantství mít z obyčejně vyhlížející pohádky pohádku pohádek. Strašilo vás před časem obočí Patrika Děrgela v(H)Ulici? Už se ho nemusíte bát. Janák mu ho uhladil porcí ejakulátu. Nyní je sice stále husté, tak trochu London look, ale bez Rimmelu, nicméně už neidentifikujete na jeho čele zarostlou piču. Tu ve snímku zastupuje Josefíková, která si pro potřeby role dolepila knír. Sbírka zvadlých herců - Hanzlík, Abrhám a Mrkvička. Jeden horší než druhý s přibývajícími léty. Hanzlík mohutně ohlašoval konec kariéry, no jo, kačáky došly, tak se vrátil s podprůměrným herectvím, je mně za něj stydno. Herec. Hahaha. Mrkvička - už mu ani nedávají dialogy, tak zahrál huhňajícího kreténa, v "trajleru" jsem si ho spletl se Suchánkem. Abrhám, chrchlavec obecný. Herec. Hahaha. U Kříže mně přišlo, že se za svoji pablbskou roli sluhy Pakosty styděl. Jediný, kdo zahrál nad slabé televizní poměry, byl Hádek. Ten jeho záporák to vytáhl z nudy. Výprava tomu vůbec nepomohla, když vizuál byl jen a pouze hrubě televizní. Občas ucházející triky. Jan Maxián dodal snesitelnou a zajímavě anti-pohádkovou hudbu. Celkově ale absolutní nuda sešpikovaná z bezduchého a septikového scénáře, na kterém si zjebaně zahudlal Hudský, a to celé v nezvládnutém režijním provedení a s nápady okoukanými z jiných (ne jen) pohádek. Jen to bylo použito tak, aby to vypadalo pro netrénované oko originálně. Já mám ale natrénováno dost, takže na mě si nepřišli. 20%