• Krátkometrážní

Honba za lesním mužem (2006)

V lese přebývá lesní muž anebo je to jen mýtus anebo jde jen o dokonalý "fake"? Několik různorodochých lidí se vydá z nejrůznějších pohnutek ho objevit. Nikdo z nich však netuší, že o falešné stopy se postarali dva místní recesisté nepříliš inteligentního ražení, aby celá záležitost kolem lesního muže byla řádně zmedializovaná. A to je spouštěč řady vtipných a zábavných příhod, které se odehrají v lese. Pochopitelně, že film je jedna velká kravinka, které ovšem nechybí rytmus a ražijní cit pro řadu originálních situací. Herci jsou jeden vedle druhého sbírka nejrůznějších milých pošuků a zanícených hledačů nikdy neobjeveného. Kdo nečeká mnoho bude se bavit. A víc už z toho vyrazit nešlo. Mám pocit, že film se při svých skromných možnostech rozjel na maximum. Mé hodnocení: 60%

Honey (2003)

Přitažlivá pouliční tanečnice z Harlemu touží prorazit jako uznávaná hiphopová choreografka. Když se ale naskytne jedinečná možnost, musí se rozhodnout, co pro ni má větší cenu: zda osobní úspěch, nebo vlastní čest. Jessica Alba je hlavní atrakcí tanečního filmu, který neskýtá nic tak extra dramatického ani převratného. Taneční choreografie je zvládnuta na průměrné úrovni narozdíl od postavy, kterou Jessica hraje, což je paradox. Film si plyne v jedné stanovené linii ze které neuhne a do toho občas nějaké taneční číslo, které to celé rozpohybuje. Jessica je pružná a hezká, takže to s ní film má vyhrané, ale klidně mohlo být všechno, včetně příběhu, vystavěno poněkud zajímavěji. Jen stěží se totiž dá prohlásit, že si z filmu budete cokoliv pamatovat kromě hlavní hrdinky. Mé hodnocení: 60%

Hon na čarodějnice (2011)

Cage je definitivně zpět a stylově nakopává zadky démonům. Dva zběhlí křižáci Behmen a Felson dostanou na starost eskortovat dívku obviněnou z čarodějnictví do stovek kilometrů vzdáleného opatství Severak. V něm se nachází kniha mnichů, která má zlomit kletbu čarodějnice, kterou v podobě epidemie moru údajně seslala na město. Jak už to tak bývá bude to větší peklo než jaké zažili na bojištích na svých křižáckých výpravách. Behmen je zpočátku přesvědčen o dívčině nevině a žádá, aby se jí dostalo spravedlivého soudu. Jenže vzhledem k podivným událostem, které zažije na cestě do opatství si už tak její nevinou jistý nebude. Cage s Perlmanem jsou dobrá dvojka a je skvělé, že se neuchýlili k nějakému přehrávání svých postav za cenu laciného hláškování a zavděčení se náctiletému publiku. Ve svých rolích jsou bezvadní, ale mají k sobě jednu soupeřku, která je převýšila a tou je pro mě do té doby neznámá Claire Foy. Svojí kreací nahnala strašidelného jedu do žil, ale na strašidelné atmosféře se podíleli vlastně všichni svorně a doménou režiséra Dominica Seny byla vždy dynamická akce a nikoliv dialogy na které nikdy moc nebyl, ale hlavně poprvé umí pracovat s atmosférou. Slabinou je uspěchané CGI finále, které by klidně sneslo ještě nějakou čtvrthodinu navíc, ale to bych chtěl asi moc, ale stejně je zarážející krátká minutáž filmu. To však nic nemění na tom, že tahle dobrodružná cesta o přepravě jedné čarodějnice je napínavá a po dlouhé době můžu prohlásit i příjemně strašidelná a nepříliš předvídatelná. A stejně žádný podobný film dlouhou dobu neuvidím a ani jsem předtím neviděl a proto uděluji plný počet.

Hon na čarodějnice (1999) (TV film)

Film natočený podle skutečných událostí o záhadném zmizení malé holčičky, jejíž babička je nařčena z čarodějnictví a navíc se to odehrává v atraktivních australských reáliích. To znělo dobře, ale jen znělo. Ve skutečnosti se jedná o druhořadou televizní produkci, která předložila zajímavý námět v naprosto nudném a nejtuctovějším balení, jaké si dovedete představit. Ostřílená Jacqueline Bisset, která bere vzhledem ke své stále více upadající kariéře druhořadé role, s tím nemohla nic dělat a její výkon film z bahna fádnosti nevyzvedl. Hodnotím kladně pouze potencionálně zajímavý námět. Následná realizace je tristní. 20%

Hon na myš (1997)

Bratři Ernie a Lars zdědí po otci zchátralý dům. Zjistí, že jde o dílo ceněného architekta, a začnou o dům bojovat s jeho dosavadním obyvatelem - nepolapitelnou, zlomyslnou myší. Tak tohle už vážně pro mě není. Nevadil mně ani tak řídký scénář, ale jeho infantilnost už byla nesnesitelná. Když už měl nakročeno zaujmout nejen dospělého diváka, tak stejně v závěru zvolil úkrok na stranu a závěrečné usmíření s otravnou myší po tak dlouhém a většinou marném boji, bylo vysilující. Několik scén ve filmu sice je dobrých, ale ocení je hlavně dětští diváci a milovníci grotesek. Mě to tedy moc nenadchlo. 40%

Hon na žraloka (2015)

Z hlubin oceánu se vynořil predátor, který už má "béčkových" vod plné žraločí zuby. Rád by to rozbalil, ale výrazného prostoru se mu tentokrát nedostane. Tenhle film o hororový žánr sotva otře svoji ploutev. Upřednostnil nepříliš nákladnou akční story šmrcnutou komediálními prvky. Urostlý dvoumetrový svalovec Chase (Derek Theler připomínal hvězdnějšího Chrise Pratta) má zakázku od svého bratra, aby z útrob vychytralého bílého žraloka dostal spolknutý vzácný diamant nedozírné hodnoty. Chase se lovem žraloků prakticky živí, ale má jednu slabinu, a sice nemá oceán příliš v lásce. Jelikož je svému úlisnému bratrovi zavázán, ujímá se pátrání po žralokovi, který se od svého druhu liší nápadně černě zbarvenou horní ploutví. Brzy ho však nevybíravým způsobem kontaktuje zdejší podsvětí, které zastupuje mafián Nix s tuhým kořínkem, jenž má rovněž eminentní zájem o drahý šutrák. Chase nebude čelit jen bandě zabijáků, žralokům, ale také svodům lásky, neboť s ním na palubě při lovu bude i atraktivní žena, kterou si vybral za svoji spolupracovnici. Scénář je místy ucházející, místy na hovno. První scéna se žralokem slibuje masakr. Na voru je v ohrožení dvouciferná skupinka návštěvníků pláže, žralok se blíží, ale ouha, zjeví se Chase, žraloka mimo záběr odpraví, scéna končí jeho vítězoslavným úsměvem. Další nedostatky pro hardcore diváka se vrší. Dál se totiž o žralokovi jenom mluví, na scéně je jen minimálně, nezjeví se v celé své kráse a zabije jen dva lidi a psa, ovšem mimo záběr. Vyvedení žraloků (není ve filmu jen jeden) je žalostné a legrační. Přidejme k tomu nepřirozený pohyb, žraloci ke všemu nevypadají ani tak monstrózně, jak by měli. Scén se žralokem je jen hrstka. O něco víc je akce. Bitky a přestřelky si režisér oblíbil. Nechybí špičkování mezi ústřední dvojicí, Chasem a Jasmínou, která je sympatická. Film na horor moc nedbá, jednoznačně upřednostňuje celkem zvládnutou akci a komedii, technická stránka filmu odpovídá rozpočtu, pravděpodobnost, že v nedozírném oceánu opakovaně narazíte na stejného žraloka, si raději dejte do kolonky zvýšené tolerance. Režisérovi Sheldonu Wilsonovi se nijak zásadním způsobem nepodařilo revitalizovat "žraločí" žánr. Nejlépe se mu dařilo v hereckém obsazení, k dobru přidal krasavici Ericu Cerra, technicky zdatný režisér to není, drastické scény eliminoval. Za sympatický pokus pohlédnout na oceán mixem hned několika žánrů, má ode mě body, které mu žádný žralok hned tak nesežere. 60%

Honza málem králem (1977)

Odvážný, chytrý a veselý Honza si žije v malé chalupě s laskavou maminkou, která rozhodne, že musí do světa na zkušenou, kde by na něj mohly čekat i princezna a půl království. I když se Honzovi moc nechce, nakonec přece jen sleze z pece a vydá se na cestu. Čeká ho řada veselých i vážných příhod. Nechybí setkání s lakomou selkou, loupežníky, smrtkou s kosou, nafoukanou princeznou, zákeřnými královskými úředníky, ale také s milou vesnickou dívkou Mařenkou. Herecky netvárný Jiří Korn, předabovaný Michalem Pavlatou, v připitomělé, přeafektované a nezajímavé pohádce Bořivoje Zemana. Upraveno dobou vzniku. 40%

Hon za svobodou (2004)

Prezidentova dcera o prázdninách na tajno po Evropě. Mandy Moore je sympatická herečka a tento film staví především na ní. Je to celkem ucházející podívaná pro zcela nenáročné diváky. 60%

Hooligans (2005)

Film je jednou velkou promarněnou příležitostí. Ptám se proč proboha film o fotbalu musela režírovat žena?! Natočit to režisér, který je fanouškem anglické Premier league, výsledný film by vypadal úplně jinak. Režisérce Lexi Alexander evidentně chybí schopnost vtáhnout diváka do děje a to jí přitom vydatně pomáhá velmi zajímavý Elijah Wood, který svou postavu obdařil neskrývaným údivem z neznámého prostředí. Vedle úžasně podané proměny Wooda v grázlíka pak Charlie Hunnam působí trapně ochotnicky. Síla filmu, která měla spočívat v návštěvě rizikových fotbalových zápasů, je zde smrštěna na ukázku jednoho zápasu, což výsledný dojem z filmu výrazně sráží. Elijah Wood je jednoznačným tahounem filmu a režisérku Lexi Alexander, která tenhle film pořádně zmrvila, by měl čekat trest ve fanouškovském kotli týmu West Ham Utd. 50%

Hop (2011)

Velikonoční zajíček Hop z tohoto filmu je zřejmě jediným svého druhu, který odmítá po svém otci přebrat kouzelné žezlo pro zajíčka roznášejícího velikonoční nadílku ve voze taženém kuřaty, a raději sní o kariéře bubeníka v rockové kapele. Tím si ovšem zadělá na problémy. Z Velikonočního ostrova pláchne magickou zaječí dírou rovnou do Hollywoodu, kde se skamarádí s Fredem. S tak trochu potrhlým mladíkem, toho času bez práce, který se přímo nabízí jako adekvátní náhrada v roznášení velikonoční nadílky za vzpurného zajíčka. A když je za uprchlíkem vyslána speciální zaječí jednotka Růžové barety chytající podobně neposlušné zajíčky, David Hasselhoff hledá ve své soutěži mimořádné talenty a na ostrově velikonoční kuřata chystají převrat pod vedením zlotřilého Carlose s legračním španělským přízvukem, jež by měl definitivně ukončit dlouhodobou zaječí nadvládu, je zaděláno na pořádně praštěné dobrodružství. Animace je odvedena na velmi dobré úrovni a hlavně herci takzvaně "nečumí" do prázdna, když rozmlouvají s animovanými postavičkami. Kombinace hraného filmu s animovaným dopadla skvěle. James Marsden v hlavní roli dokazuje, že se svým komickým talentem dokáže zastínit i animovaná zvířátka. Je obklopen herci známých jmen (Kaley Cuoco, Gary Cole nebo David Hasselhoff), ale nikdo z nich nedostane větší prostor, aby na sebe výrazně upozornil. Filmem zní kapely Good Charlotte, Poison nebo i Taio Cruz. Do Velikonoc je sice ještě daleko, ale kdo se chce příjemně pobavit a pustit dětem něco méně obehraného, až dejme tomu originálního, tak tenhle film je přímo ideální rodinnou zábavou. 90%