• Krátkometrážní

Tlouštík z Beverly Hills (1997)

Zesnulý komik Chris Farley svou živelnou komikou dokázal utáhnout i takovou podprůměrnou káru jakou je Tlouštík z Beverly Hills. Komedie je to díky němu svižná a místy velmi zábavná. Farley se i přes svoje kilogramy v akčnějších pasážích pohybuje velmi hbitě a strhává na sebe veškerou pozornost. Osobně by mě celkem zajímalo, jakým směrem by se ubírala jeho kariéra, kdyby před několika lety nezemřel.

Turbulence (1997)

Pětinásobný vrah Ryan Weaver má být společně s kasařem Stubbsem za doprovodu čtyř agentů FBI eskortován do New Yorku na palubě pravidelné linky. Jsou Vánoce, kromě nich je na palubě pouze hrstka cestujících a posádka. V letadle se Weaver zaměří na letušku Teri a snaží se ji přesvědčit, že je nevinný. Stubbs mezitím na toaletě zabije své strážce a zmocní se zbraně. Weaver se poté zbaví pout a zachrání Teri, kterou si Stubbs vzal jako rukojmí. V následné přestřelce zahyne Stubbs i oba zbývající agenti. V trupu letadla je však velký otvor, který málem způsobí havárii. Weaver sice stále tvrdí, že nikoho nezabil, ale vzápětí bezcitně zaškrtí jinou letušku. Teri poté zjistí, že i oba piloti jsou mrtví. Šokovaná letuška si pomalu začíná uvědomovat s kým se to ocitla téměř sama ve výšce deset tisíc metrů nas mořem.Na palubě letadla s psychopatem se i bezbranná letuška naučí pilotovat. Mně tenhle "vzdušný" thriller nepřišel tak nepovedený soudě podle zdejších recenzí. Nejvíc mně na něm vadil nenápaditý konec ve kterém letuška zapne autopilota a bezpečně přistane. Ray Liotta se ukázal jako solidní psychopat. Nenudil jsem se a po rozvleklejším úvodu se pak po zločincově osvobození z pout pořád něco dělo a napětí nechybělo. Jiné thrillery by mohli zblednout závistí nad akčním scénářem, kterým disponuje tenhle manévrovací let. Tenhle film si rozhodně nezaslouží být v top 300 nejhorších filmů. 60%

Tváří v tvář (1997)

Co k tomu dodat. Jeden z nejpovedenějších a nejvýraznějších akčních počinů upadajícího akčního žánru. John Woo se nebál zariskovat a obsadil Cage s Travoltou do filmu nabitého strhující akcí, který nenudí ani na chvíli. Woo v té době ještě uměl režírovat. Ano, nápad o výměně ksichtů je absurdní, ale zpracování je excelentní. 100%

TV Bomba (1997) (pořad)

Ztratilo to na aktuálnosti. Všechny pořady zde parodované se už dnes nevysílají a divák jich neznalý tak velmi často nebude vědět, který pořad je zrovna přepírán a parodován. Vašut to však poctivě drží na 60%

Úchyl (1997) odpad!

Děs běs.....John Leguizamo to bral s nadhledem a věděl jaká hovadina bez děje a smyslu to je.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Kdyby jednotlivé povídky byly lépe natočeny, určitě bych hodnocení zvýšil. Zpracování v seriálové dikci, na amatérské úrovni, dělá ze zajímavých námětů povídky rozdílných kvalit. 40%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Je až s podivem, že tento film byl svěřen Jeanu-Pierre Jeunetovi, právě proto tento snímek nedostál svého velkého potenciálu. Pravda, spousta kladů se najde. Vrací se Sigourney Weaver , přibyla Winona Ryder. Akční sekvence nepůsobí špatně, ale na filmu je místy celkem znát přepisovaný scénář, a to se třeba projevilo v závěru filmu, kdy jsme svědky obřího monstra, co napochoduje na scénu, a dobrý pocit jsem z něj neměl. V některých sekvencích je znát Jeunetova hravost a smysl pro komediální nadsázku, a tady je jeho režie nejsilnější, ale v dramatických okamžicích režisér tápe, tam, kde scény měly být kvalitně podané, se dočkáme jen slabším stylem natočených lekaček. Nemyslím si, že Jeunot byl dobrou volbou. S jiným režisérem by to byla bomba.

Vidláci (1997)

Komedie, která asi chtěla pobavit ovšem ve scénáři se nevyskytoval jediný kloudný vtip.

Vražda v Bílém domě (1997)

Politický thriller se zajímavým obsazením se zoufale pere s průměrností. 60%

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál) odpad!

Vrchní inspektor Barnaby je pupkáč ošklivej s účesem jak Horníček. Frejovi už taky někdo vzkažte, aby přestal dabovat. Hrůza poslouchat ten jeho unylý a nevzrušivý hlas. Ano, jasně, přechytralý, přemoudřelý inspektor všechno vyšetří, vypátrá, vyhoní se a je konec epizody. Díl od dílu stále to stejné, obehrané a monotóně nudné. To v tom zapadákově Midsomer mají takovou vysokou kriminalitu, že je tam víc vražd než v Bronxu?! Když už na to natrefím v televizi, nejradši bych ji rozstřílel na sračky, a ušetřil si tak pohled na vyžraného inspektora a jeho pičoidní případy roztahané do dvou úděsně se vlekoucích hodin. Mé hodnocení: 0%