• Krátkometrážní

Fontána (2006) odpad!

Darren Aronofsky si do toho obsadil svou manželku - Rachel Weisz a stvořil dílo, které normální člověk nemůže stvořit. Mně připadá, že čím je film větší hovadina, tak se víc líbí. Protože jak jinak si vysvětlit zdejší vysoké hodnocení snímku, který nemá děj a je záživný asi jako partie šachu v hlavním vysílacím čase. Film o ničem.

Nejslabší! Máte padáka! (2002) (pořad) odpad!

Tohle snad mohl sledovat jenom dement. Viděl jsem jen dva díly a trapnost se snoubila s kretěnismem.

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993) odpad!

Brrrr.....to byl ale odporný film. Měl všechno, co ve filmu nesnáším, od hrozných herců přes děsivý scénář až nesoudnou režií konče. Už první díl nestál za nic, ale tohle je propad do 150 hajzlu. Nesnesitelně jsem u něho trpěl a snad poprvé jsem měl chuť to vypnout. A to jsem nikdy neudělal. Taková malá noční můra.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000) odpad!

Bylo nebylo. To si takhle jednou talentovaný herec Edward Norton usmyslel, že si za každou cenu musí vyzkoušet režii. I stalo se a sám sebe neopomenul obsadit do hlavní role. Aby v tom nebyl sám, přibral po cestě Bena Stillera a Jane Elfmanovou, a dílo se mu rozpadlo pod rukama. A pohádky je konec.

Gauneři (1992) odpad!

Ultralevný snímek, na jehož výsledku a realizaci, je to zatraceně znát. To mám tady chválit evidentně umělou krev, nebo se rozplývat nad lezoucími mikrofony v záběrech, div že se o ně herci nepraští do hlavy?! To mám jako chválit herce a říct, bože, vymatlanej Michael Madsen tam uřízne policajtovi v jedné scéně ucho a tančí u toho?! Ježíšmarja, tak to bude kultovní, a o kus dál v další scéně se to hemží typickými tarantinovskými dialogy, stupidní herci tam spolu čtvrt hodiny žvaní doslova o hovně, navíc je kamera v podivném úhlu zabírá z dálky, a to bude kult. Už mě přestává bavit, aby takovéto hovadiny vévodily žebříčkům nejlepších 200 filmů na ČSFD. V tom žebříčku je plno filmů úplně strašných. "Gauneři" jsou toho důkazem.

Správný chlap v Africe (1994) odpad!

Proč se do tohoto velmi špatného filmu nechal uvrtat Sean Connery, nad tím zůstává rozum stát. Nic v něm totiž nefunguje a snaha o politickou satiru vychází naprázdno. Na papíře možná tenhle film vypadal jinak, ale jeho realizace je více než zoufalá. 0%

Znamenitá chvíle (1991) odpad!

Než kina vystavila před lety stopku herci Rob Lowemu, která v podstatě trvá dodnes, dostal se do našich kin přibližně rok od své americké premiéry absolutním nedopatřením film z vojenského prostředí ve kterém si střihnul hlavní roli. Co do námětu se nemuselo jednat o nic tak nezajímavého, ale pokud jde o zpracování, je to katastrofa. Ujal se ho totiž člověk, nikoliv režisér, jistý rumun Shimon Dotan, který nezná ani základy řemeslné režie a který přišel s dramatem ve kterém je velký prostor věnován schematické nudě s nerealistickým vyzněním. To však není všechno. Akční scény, a je jich jen skromná porce, vypadají naivně a velmi fušersky splácané, výraz "natočené", který by byl adekvátnější, se zdráhám použít. Rob Lowe, jakkoliv talentovaný, byl nucen zahrát si schematickou roli ve zcela rutině odvedeném filmu, který je navíc pekelně hloupý, i když se vydává za prudce reálný, tedy pokud jde o vystavění příběhu. Válka v Perském zálivu a osudy tří postav, které k sobě hledají cestu, je jen jakási atraktivní zástěrka v níž však nefunguje jediný dialog, jediná akční scéna ani plačtivý a velmi predikovatelný závěr při kterém má divák pocit ještě většího zhloupnutí než na začátku, kdy sledujeme relativně autenticky zobrazený vojenský výcvik jednotky amerického námořnictva. To byla ještě naděje, že film nabídne cokoliv uspokojivého. Jenže za kamerou byl výše zmíněný antitalent z Rumunska. Po výcvikové pasáži na mé doporučení film vypněte. Bude to totiž ta opravdová "znamenitá chvíle" o které je v názvu filmu řeč. Ve filmu jsem jinak nic znamenitého neobjevil. Znamenitě blbě natočené to bylo, to ano. Mé hodnocení: 0%

Vězeň (2001) odpad!

Ubohý film s ubohými herci....No prostě ekl!!!!!!

Neviditelný útočník (1998) odpad!

Opravdu se nedivím, že Dudikoff už nedostává žádné role. Je umění za celý život natočit jeden slušný film.