• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Fakt nevím, co to se mnou je, ale mě to nevyděsilo, nepřekvapilo a nebavilo mě to. Těžko říct, kde se stala chyba, ale je třeba postupovat systematicky a doberu se k tomu, že film se zaštítil vynikajícím humbukem kdy vehementně diváky balamutil tvrzením, že tohle se opravdu stalo a že ti studenti to prožili, měli strach, měli hlad a byli vyčerpaní a vyděšení na smrt, ale u mě se tento efekt nedostavil. Tenhle "fake" jsem jim odmítal po celou dobu sežrat, protože mu chyběla upřímnost a jeho odporná manipulativní podoba, jakou mu vtiskli tvůrci, byla až zrůdná. Film, který neoznačuji za horor, řadím plným právem za jeden z nejhorších a důkazem je anticena Zlatá malina, kterou téhož roku získal. 0%

Tenká červená linie (1998) odpad!

Podle mě jeden z nejhorších válečných filmů, které jsem kdy viděl. Záchranou mu jsou pouze epizodní roličky Travolty a Clooneyho. Jinak vše je zde zcela nezvládnuté a nejhůře snad dopadly válečné scény, které vyznívají až amatérsky, i já bych je natočil lépe. Jinak je to spolehlivě nudný film, který jsem chtěl vypnout, ale jsem poctivý divák a tu hrůzu jsem dodíval. Režiséra Terryho Malicka dávám tímto na černou listinu totálních antitalentů. 0%

Kvaska (2007) odpad!

V tomhle filmu nic nefunguje. Nebavilo mě dívat se na bandu neschopných herců a podle mě je na tomto filmu všechno špatně.

Osudový dotek 2 (2006) odpad!

Pokud tedy muselo být nutně natočeno pokračování výborného Osudového doteku, tak mám pocit, že takové si ani nezasloužilo. Jiní herci, jiný režisér, jiný scenárista a tedy i jiný film. A tedy velmi špatný film. Bez invence, bez možnosti identifikovat se s postavami. A tedy tím pádem s minimem prožitku. Tohle pokračování je katastrofa.

Roming (2007) odpad!

Špatný film. Vejdělek jen dokázal jak prachmizerný režisér je a i po dramaturgické stránce je film hrubě nezvládnutý. Scénář, pokud vůbec existoval, vybízí herce k hustým improvizacím a tohle nemohlo dopadnout dobře. Vejdělek jen svoje postavy vrhne nahrubo do nulového děje a děj se co děj. Polívka ve své roli párkrát "zapičuje"a má vystaráno a ostatní herci nemají co hrát a tak se tváří jakoby tam ani nebyli. Vejdělek je špatný vypravěč a k ruce měl solidní herecký ansámbl, ale vše vypadá jako školní cvičení studenta FAMU. Je mi líto.

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Uááááááá. To jsem takhle u téhle tv bídy zíval. Tak strašně nudné, nezáživně natočené, až jsem to regulérně prochrápal. Denzele, ty´s dopadl. Nehodnotím. Dám druhou šanci, ale je to příšerné to vydržet.

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad)

Haf, haf, haf....Zeman se rozhlíží, jeho přesýpací hlava rotuje ze strany na stranu. Zeman: Než jsem šel do studia, všiml jsem si, že venku štěkal nějaký uvázaný pes. Voříšek. Můžete jej pustit, jo? Zástupce Primy: Je to náš moderátor. Nemůžeme od rána najít prsten od Arabely, abychom jej proměnili ze zvířecí podoby. Udělal to Drahoš. Zeman: Mně mluvící zvířata nevadí, ať klidně vede debatu v té psí podobě. Sám mám v týmu také mluvícího psa - Ovčáčka. Vous a brýle udělají své. Zástupce Primy: Ten pes poměrně páchne. Zeman: Nu, máte pravdu, bude Draho(š), voda dražší, elektřina podražila, pošta jde nahoru, abychom se snad už ani nekoupali, nesvítili a dopisy posílali po poštovních holubech. Coby mladý ekonom jsem také žil skromně. Zástupce Primy: Kolik budeme připlácet za vzduch? Zeman: Nu, bez vzduchu to nejde, není-li vyliž pravda. Určitě to nepřesáhne výši starobního důchodu. Zástupce Primy: Proč jste tak bezcitný? Zeman: Víte, existuje citát, rád bych jej zde užil, který praví... Zástupce Primy: Nechte ty citáty!_____ Náhle vtrhne do studia polonahý Hutka a Pepa Nos a společně zapějí buřičský song______Uí, uí, uí, dva čuníci jdou, v řadě za sebou, pořád tlachají, na lidi nedbají, uí, uí, uí_____Hutku s Nosem vyvádějí. Hutka se vytrhne a naposledy pěje Jednou budem žít....

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad)

Prezident Zeman k národu svým charakteristickým zabarvením hlasu s důrazem na správnou artikulaci a to vše doprovázeno majestátním výrazem: "Já jsem bilancoval, amnestii udělovat nebudu a adventní věnec od svého fanouška jsem měl na stole." "Kdybych byl tak pohledný jako můj předchůdce, jakožto nejsem, a tak chytrý, jakožto jsem, tak se na vás drazí občané vyseru a žádný projev nepřednesu!" Majestát zásadně nehodnotím. To už nepronesl Zeman, ale já:-)

Stmívání (2008)

Edward nesměle: "Bello, Belluško, to jsem já Edward..." Bella přezíravě: "Běž do hajzlu, já chci Lautnera, ty už si se mně okoukal." Edward zoufale: Já bych dal klidně trojku." Bella pištivým a panovačným hlasem: "Ne a ne a ne!", "Taylor má lepší bednu, táhni do posilky!!!" Edward sklíčeně: "Bello, Belluško, takovou bednu nebudu mít ani za rok a viděla jsi ty jeho kozy?" Bella podrážděně: "No, se nediv, že už nemám zájem, když nepoužíváš deodorant a smrdíš jak upír." Bello: "A co moje ústní voda Listerine?" Bella povýšeně: "Ty kdybys do sebe nalil kýbl ústní vody, tak ti stejně pořád smrdí z držky." Bello: "A rozdáme si to?" Bella: "Ne!!!! Až v Rozbřesku!"...V českém znění hráli...Zatím bez hodnocení - nedokoukané, ale brzy se odhodlám.