Sousedská hlídka (2012)

Tradiční komedie po americku. Několik trapnosti, ojetých hlášek a plno věcí, co už tu byly. Ale zábava na prvním místě a já se hodně bavil. Navíc skvělé herecké složení, skvělá hudba a efekty. Na odreagování, jako komedie funguje víc než dobře, Zdejší "inteligentní" nízké hodnocení nechápu ale je mi to jedno... Snad jediné negativum a to Stiller, který ač chtěl/ nechtěl, nebo to tak měl hrát, bral film ze startu hodně vážně což mě docela štvalo. Pro mě ale bez keců 4*.

Moje letní prázdniny (2012)

Hodně moc mi začátek připomínal nějakou artovskou sračku, což bych asi nesnesl. Postupně mě ale příběh začal zajímat a byl jsem zvědavý jak se celý film vyvine. Mel Gibson po nějaké době ve formě a táhne celý film. Má nevymáchanou hubu a vždy nějaké eso v rukávu... Některé scény byly skvělé (přestřelka ve vězení,...) a vyje* na konec u mě zvedl hodnocení alespoň na ty 3 hvězdy.

Orphan (2009)

Malá Esterká je velká "Bitch". Orphan ve mě probouzel pocit, jako bych celý příběh znal a nic mě nemůže překvapit, což se zároveň potvrdilo a taky se to projevilo na mém nižším hodnocení. Prostě jsem věděl co dalšího příjde a jak se asi celý příběh vyvine. Atmosféra je ucházející, zima přidává na tajemnosti a deprivaci. Začátek dosti utahaný. Farmiga se mi hodně ve své roli líbila a malá Aryana Engineer hodně mile překvapila.

Temný rytíř povstal (2012)

Povstání bude určitě jednou z lahůdek tohoto roku, ale kdybych šel do plných jako u předešlého filmu, tak bych Jokeri ukřivdil... Ve filmu je pár momentů, z kterých mě mrazilo a v tu chvíli jsem měl pocit, že se mi opravdu do rukou (očí) dostává výborná filmařina a vyvolává u mě pocity, které bych si přál u více filmů. Epičnost, velké momenty a skvělá hudba dělají z tohoto filmu super podívanou. Herci klasicky dobří. Anne Hathaway, coby (asi) Kočičí ženě to seklo i na "Bat-biku". Kdyby se Nolan chtěl pustit do pokračování, budu držet palce a těšit se.

Hunger Games (2012)

Z projektu, který měl velkou reklamu a hodně se o něm mluvilo zbylo toto...?! Hunger games na mě působí absolutně bezduše a odfláknutě. Věci, které by si zasloužily vetší pozornost jsou ošizené a ty, co by se měly oškubat a nezdržovat jsou naopak zdlouhavé až jsem zíval... Móda, kostýmy obyvatel Capitolu naprosty humus a doufám, že se případně nedožiju doby, kdy by takový outfit byl součástí běžného života (puke). Emoce (?) jdou úplně mimo mě. Snad nic mě nějak nezasáhlo abych si mohl říct: " kruci, to je škoda..." apod. Pozitivní je to, že Jennifer Lawrence předvádí skvělý výkon a hodně se mi líbila. Banks k nepoznání a Harrelson v roli ušitou přímo na něj. Nezanevřu ale nad celou série, uvidím, s čím příjde dvojka.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Určitě zábavnější než trojka. Scrat ze startu, ve filmu i na jeho konci opět nezklame a skvěle pobaví. Celý film je zábavný, vtipný, ani chvíli nenudí. Sid boduje a scény s ním patří k vrcholům filmu. Dobře jsem se nasmál.

Černá kniha (2006)

Válečné drama, kterého jsem docela bál, díky šílené délce. Mile mě překvapilo, že nuda se nedostavila. Herci určitě předváděli to, co se po nich chtělo a všichni byli skvělí. Atmosféra je vykreslená dobře. Příběh Rachel je docela nářez a jestli se vše odehrálo podle skutečné události, tak si toho holka asi dost zkusila... Všechny tyto pozitiva ale film celkově z průměru nevytrhávají. Určitě se jedná o skvost holandské filmografie, působilo to vymazleně a s dobrým rozpočtem, nic se neodfláklo. Škoda, že nemohu hodnotit více než mírný nadprůměr.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Vtipné to moc není, akčnost je jaksi tupá, příběh slabý. Naštěstí se těch 85 minut dá přežít, ale to co se mi dostalo, rozhodně nenaplnilo očekávání o svěží britské komedii...

Méďa (2012)

Vtipný, nekorektní, rozhodně ne pro dětičky. Po celou dobu jsem se bavil, ať už ze startu, kdy nás vtipný komentář uvedl do příběhu, tak po celou dobu filmu... A hlavně (samozřejmě), když je Ted "dospělý". Hulení, chlastání, divoké párty. Méďa boduje na všech frontách a já se film užíval. Wahlberg se jako nej kámoš k Méďovi hodil a Kunis je třešnička na už tak povedeném dortu. Tohle se povedlo, chybí kousek k 5*. Pokračování bych se asi i nebál... :-)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

U dvojky by se komentář shodoval s jedničkou... Ve stylu super akční podívaná, která má skvělou hudbu a hlášek snad ještě více než v prvním filmu. Přibyly nové postavy a hlavně za Chucka Norrise jsem osobně rád. K akci: Ze startu naservírovaný akční orgáč, který když skončí, přechází do mírně hluchého místa a není ve filmu jediné. Samozřejmě, že nelze očekávat, že by se ve filmu jen střílelo nebo bojovalo... Když už jsou naší hrdinové v Albánii, tak opět se akce dostává do popředí a graduje vyvrcholením na letišti, kde si Statham i Stallone hezky zafightujou. Hlášky jsou skvělé, a ve filmu se objevují za každé situace. "Píšťalkový" nástup, kdykoli se objeví Chuck je skvělý :-D Určitě si film pustím znovu, abych mohl s čistým svědomím jít do případných 5*. Zatím zůstávám u silných čtyř.