Na východě ďábel, na západě jed (2008)

Netypický Kar-Wai? Našťastie svoj filmový vizuálny jazyk nezaprie! Trošku ma sklamal chaotický dej, ale u tohto autora to nie je až tak podstatné. Atmosféra je krásne ázijsky zasnená:-) Najviac ma štvala "Tigro-Dračia" hudba!!! Dosť znižuje autorove "umelecké krédo"!:-( a začína pripomínať mnohé ázijské akčno-historické filmy. Dufam, že si to v ďalšej filmovej tvorbe u mňa Kar-Wai neposerie ako sa to už podarilo Čang I-movi!

Dravci a vrabci (1966)

Pasolini v najprijateľnejšej a najčitateľnejšej forme. Úžasná dokumentárna kamera sa dobre spája z ironicky hraným podtextom v nekonečne bohatých metaforách. Čistá a ničím neporušená kinematografia, ktorá nehrá na efekt:-) Film naviac zachytáva atmosféru a myslenie ľudí v polovici 60-tych rokov. Odporúčam pre začínajucich filmových fanúšikov, ktorý chcú spoznať tvorbu jedneho z najkritizovanejšich originálnych režisérov 20.storočia. Krásne ako pieseň Uccellacci e uccellini:-) U nás majú veľmi podobnú atmosféru filmy Ela Havettu.

Obrazy starého světa (1972)

Názov filmu dostatočne označuje a absolútne hovorí o obsahu filmu. Najlepší slovenský film s vysokou umeleckou a dokumentárnou hodnotou. Zlatý fond svetovej kinematografie!!! Povinnosť pre každého človeka, ktorý si cti svojich predkov :-)

Iné svety (2006)

Konečne kvalitný film o ľuďoch zo Šariša a nielen o ich svete. Stretnutie rôznych národností, kultúr, spôsobu života a myslenia. Pre mňa naj (bohužiaľ opäť nehraný!) slovensky film:-) Našťastie poznám prostredie a dokonca aj osobne jedného z aktérov, fanatického etnografa Lazoríka:-) Film podáva súčasný uhol pohľadu na malé zákutie Slovenska, kde sa ľudia snažia žiť podľa svojich "najlepších zásad". Dokument je asi jediná forma kinematografie, ktorá u Nás za niečo stojí!!!

Muž a žena (1966)

Kvalita: Scénar, Kamera, Hudba, Francúzko, 60-roky, Muž a Žena:-))) Čo chcete ešte viac? Večná klasika, absolut kinoklub! Pre cinefilov bez debaty!

Utíkejme, už jde! (1986)

Jedna z veľmi mála podarených slovenských komédií. A je mi veľkou záhadou, že sa to podarilo práve trápne slabému režisérovi Rapošovi. Pre mňa je to jeho naj film:)

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Súhlasím z MarekomT!!! Milujem animovanú tvorbu v akejkoľvek podobe, ale týto "Masakristi" točia celý čas o tom istom. A nechutná dávka brutality (má horší dopad ako v hranej pdobe!!!) neprospieva ani deťom ani dospelým!?:-(((

Leon (1994)

Filmová postava LEONA nezmazateľne vstúpila do dejín filmu podobne ako James Bond. Besson vďaka Jean Renovi vytvoril novú ikonu krimi žánru. Na tento film nikto nikdy nezabudne:-) Živé a originálne dielo!100%

Píseň lásky samotářky (2004)

Konečne "normálny americký film" o obyčajných outsideroch s ľudským merítkom. Skvelá kombinácia Johnyho Travoltu a Scarlett Johansson. A naviac film zachytáva atmosféru New Orleans. Parádna oddychovka:-)