21 gramů (2003)

Z trilógie: Amores perros, 21 gramov a Babel je práve tento film "zlatá stredná cesta". Oproti mexickemu hrubozrnemu Amores je 21 gramov vizualne a dejovo prepracovanejsí. O hereckých výkonoch S.Penna, N.Watts a hlavne presvedčivo trpiaceho Benicia Del Toro nehovoriac:-) Babel nesiaha ani po členky:-(

Hokej je hra (1978)

Krásne prevedená Jiránkova karikatúra do animovanej skratky. Jiránek ako autor TV krátkych animovaných filmov sa stal klasikom tohto žánru v Čechách. Na Slvensku môže konkurovať jedine V.Kubal, I.Popovič či Lesík. Ale Jiránkove gagy a grafická skratka ide na koreň veci a má svoje hlboké morálne posolstvá: Co sme udělali slepicím, Olympijský oheň, Automatic .. atď. Jednoducho kresba s myšlienkou. Dnes sa to už nevidí!

Lolita (1997)

Kubrickova verzia mi viac sedi aj vdaka Sellersovi. 65%

Černá bible - Série 1 (2001) (série)

Na pol ceste k dobremu serialu. Animacia klasicke Manga made in Japan. Ale pre mna aspon moznost spoznat formu "hentai" podobne ako to uz davno Japonsko prezentovalo v dlhorocnej tradicii farebnych drevorezov "erotickych priruciek" tzv. "shunga". Japonci nemaju problem znazornovat ludsku sexualitu za hranicu moralnej unosnosti. Preto neodporucam sexu neveriacim krestanom!!! Napriek obsahu sa najdu aj vytvarne zujimave momenty:-) V hranej podobe by to bolo ciste porno. Nastastie kreslena forma je znesitelna a miestami az smiesna:-) Chcelo by to dalsie diely a poznat celkove zakoncenie serialu. Snad budu v trafikach aj dalsie diely. Zatial 3 hviezdy: 65%

V běhu času (1976)

Najpodarenejšie Wendersove road movie s hlbokým presahom do duší a spomienok hlavných hrdinov. Bohatá symbolika a pocta kinematografii, ktorá sa nehraje "na klišé". Rozhodne lepšie ako Paríž, Texas. Pre mňa najlepší Wenders:-)

Sex a Lucía (2001)

Film nielen o sexe. Nesmierne prepletený a silný príbeh:-) Medem je macher:-)

Faunův labyrint (2006)

Pekne čudné fantasy. Ale veľmi kvalitne natočené:-) Určite to nie je film na jedno posedenie...Musím ešte raz spracovať v hlave.

Arizona Dream (1993)

Môj úplne prví typ na slepo na DVD nosiči a absolut pecka film. Vincent Gallo skvele cituje filmy: Zúriaci býk (Scorssese), Na sever severozápadnou linkou (Hitchcock) a Kmotr III.(Coppola):-))))) Kusturica predstavuje svoj americký sen:-)