Moja ljubov (2006)

Absolútna špička v autorskej animovanej tvorbe! Všetko ručne stručne maľované štetcom na sklo s neprekonateľným majstrovstvom spontánnosti a fantázie. Umenie, atmosféra a ruská duša v podaní jedného autora. Odporúčam len milovníkom týchto kvalít. 100%

3 (2010)

Trošku kontroverzný Tykwer. V jeho tvorbe som zvyknutý na vyšší level. Sex v trojke veľmi nezaujal a hodnotím to, ako slabý priemer. 45%

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Napriek mnohým filmovým nedostatkom sa tento originálne natočený príbeh zo života rebelského bohéma vcelku vydaril. Jasný vplyv európskej kinematografie poeticky dopĺňa schizofrenické momenty s démonickým alter egom Gainsborga. Hybnou silou filmu je určite podmanivá hudba i zvodné femme fatale. 75%

Bůh kuchyně (1996)

Ľahká a akčne vtipná kug-fu komédia. Silne afektovaný humor nesadne každému. 55%

Pan Včelka (2007)

Podobne, ako Cesta na Mesiac 3D. Výtvarne umelá zlátanina zabalená v trápnej americkej hrdosti. Vtipy a gagy sú v niektorých momentoch zbytočne prehnané. Pre mňa len ďalšia ukážka efektov v 3D grafike. Deťom opäť neodporúčam! 40%

Cesta na Měsíc 3D (2008) odpad!

Neuveriteľne toporná animácia, po výtvarnej stránke naivné spracovanie a nakoniec trápna propaganda americkej hrdosti.... Deťom vyslovene neodporúčam!

Každému dle zásluh (1946)

Okrem dokonale variabilnej kvalite herectva Olivie De Havillandovej oceňujem na tomto filme v prvom rade kvalitný scenár. Jednoducho a pritom zaujímavo vyrozprávaný príbeh zo života odvážnej ženy ani v jednom momente nenudí a presvedčivo dojme v závere až k slzám. Pre mňa nečakane kvalitný kúsok zo 40-tych rokov. Ťažko odporúčať bežnému divákovi. Ale pre náročnejších či pamätníkov sa oplatí vzhliadnuť... Každému dle zásluh. 90%

Gambit (1966)

Slušne natočená krimi komédia s premyslenou zápletkou a skvelými hereckými výkonmi. Shirley je proste skvelá:-) Kvalita na nedeľné popoludnie.80%

Kůže, kterou nosím (2011)

Pedro, Pedro! Celkom som sklamaný z tvojej poslednej tvorby. Strácaš silu a originalitu výpovede svojich starších filmov. Prečo natáčaš filmy, ktoré ti niesu vnútorne vlastné??? ... Tento film ma zásadne presvedčil o slabosti režiséra a neodvratného vplyvu hollywoodskej produkcie. 55%

Co dál, doktore? (1972)

Skvelá, humorom a rýchlosťou nadupaná komédia. Barbara S. ma milo prekvapila. Film nielen pre pamätníkov. 85%