Temný rytíř povstal (2012)

Nič patetickejšie som v poslednej dobe nevidel. Veľká škoda, mne osobne tento diel zruinoval celú trilógiu na úroveň filmu Stmívání. Ani sa nebudem moc rozpisovať ale skončil som s nosením všetkých svojich batmaních tričiek, pretože sa za ne už hambím.

Melancholie (2011)

Film ktory rozhodne zaposobi svojou vizualne-statickou, vnutorne vsak velmi dynamickou a zmatenou atmosferou, ktora vrcholi mozno az moc dlho ale rozhodne stoji za to. Dej je ocividne symbolicky a v mojich ociach ide o umelecky nadherne spracovnau psychozu, ktora sa postupom filmu prediera na povrch. Tak ako planeta, ktorej poloha v pociatku mala svoje miesto v uplne odlisnej casi vesmiru, pohlcuje hlavnu postavu jej najvnutornejsi archetypalny svet. Napor nevedomia vsak hlavna hrdinka (anima) nevydrzi a odovzdava sa jeho posobeniu. Zaujimava je tiez z anlytickeho pohladu tema svadby, ktora je tak isto symbolikou dusevneho zjednotenia a fakt, ze hlavna postava je zena, s ktorou sa zrejme Trirer snazil zjednotit ako so svojim nevedomim. Pre mna rozhodne velmi posobive dielo, ktoreho mnohovrstevnatost ma bude este nejaku dobu zamestnanvat.

Resident Evil: Zánik (2007)

Pre mna rozhodne velmi mile prekvapenie aj napriek hodnotenia. Kto ma rad zaner post-apokalipsa urcite si pride na svoje. Je to spracovane perfektne a clovek dej uplne hlta. Samozrejme, nesmie sa ocakavat privela a aj dej ma svoje muchy ale rozhodne stoji za pozretie.

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

na zaciatku vecera som siahol po resident evil extenction. Bol som velmi milo prekvapeny, ze napriek hodnoteniam je cely diel spracovany hodne na urovni. Je to asi moja osobna uchylka, ze sa vyzivam v post-apokaliptickych filmoch ale extintion ma vybornu atmosferu a dej na urovni. Bohuzial to sa o tomto diele povedat neda. prvych 20 minut dielu je kopir matrixu, pak je to blade, silent hill, island, underworld a tak rozne. Bohuzial z kazdeho tohoto filmu si to berie len to najhorsie. Postavy su zrazu uplne stupinde, chovaju sa idiotsky, uplne ma sere ta postava toho cernocha, ktora asi mala byt "nenutene vtipna" ale skor je nutene retardovana. Skutocne bez pointy, bez zabavy a bez vsetkeho, co by clovek od takehoto zanru cakal. Jedine na co sa tam da pozerat je fakt, ze tam je Mila Jovovich. A nevypol som to len preto, ze je tam niekolko Mil naraz a na to sa dobre pozera :) Inak skutocne brak a strateny cas.

Pod vlivem lásky (2008)

Tak tomuto filmu som sa dlho vyhybal kvoli jeho nadludskej dlzke. Par krat som rozmyslal, ze ho snad ani pozerat nebudem a zmazem ho. Kazdopadne ako komedia do prvej polovice originalne - komenty v style pouzi kung fu aby si urobil momentku, Muzi su svine okrem Kurta a Jezisa....No predstavu si urobte sami. Rozhodne nelutujem, ze som to videl a zrejme sa k tomu este vratim. Namet je proste genialny, hudba super a herci na svoj vek su podla mna briliantni - rozhodne som uz dlho nevidel nic, co by vo mne vyvolalo zimomriavky.