Transylvania (2006)

Drží to pohromadě jak lego z Číny. Tak aspoň 2* za tu písničku, co zněla jako něco mezi Čechomorem a Einstürzende Neubaten, a design Asii Argento, která vypadá jako transylvánská ségra Blixy Bargelda.

Král Artuš (2004)

Do železa mečem, do kamene sekerou. Mads Mikkelsen. Relax :)

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Film o tom, jak člověka formuje adaptace na stávající podmínky, stratifikace, struktura a vůbec ne/existence společnosti (nedivím se, že Juráček pak nesměl točit ani publikovat). Ukázáno na ženách, jimž socializace v mnoha dnešních společnostech tradičně přiřkává jen zbraně slabých. Ty šedesátkově nakadeřený vlasy :) , který v tomhle filmu cítíme jako nepatřičný, můžeme dnes vnímat jako (tehdy nepovšimnutelně) úsměvnou připomínkou slepých skvrn na věci semletý do každodennosti, uvědomovaný až s odstupem.

Normal (2009)

Všichni jsme vlci.

Po sexu (2007)

A nyní si otevřete učebnici na straně 26, dnes budeme probírat kapitolu pátou, vložte kazetu s epizodou bla bla bla ...

Dobrý ročník (2006)

Viděla jsem příjemný snímek. Vyprahlými vápenitými políčky procházeli zaprášení dělníci a jistými pohyby sklízeli levandulové snopky, jako každý den v tomto období. V hermeticky uzavřených kovových nádobách se lisovaly z růžových okvětních plátků vzácné oleje. Nad Les Alpilles se schylovalo k večerní bouřce a mraky skříply poslední paprsky slunce uvízlé nad vrcholky hor. ... Byla to dobrá reklama na kosmetiku nejmenované provensálské značky. Ale tenhle film? Ne, děkuji.