• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Konečně, po dvou rozplizlých filmech o ničem, pořádná Tarantinovská žánrovka. Film bez jediné chybičky s naprosto vyváženým poměrem komedie/drama/akce a se skvělými herci navrch. Čekal jsem, že se mi to bude líbit, ale že se do toho zamiluju ... kdo by to byl řek. 100%

Hněv Titánů (2012)

Tak tohle by celkem šlo. Totální trapnost prvního dílu je (skoro) pryč, lépe řečeno na ní díky rozumné délce nezbývá dost času, a to je dobře. Když se mluví, sice to pořád dost trhá uši a díky Worthingtonovu telecímu výrazu i oči, ale vždy ve správnou chvíli se na plátno přivalí nějaké to monstrum, ne jehož destruktivní počínání se díky slušné Liebesmanově režii moc hezky kouká (parádní dlouhé záběry). Jasně, pořád je to blbina s nemožnými zvraty a skvělými herci, kteří nemají co hrát, ale narozdíl od jedničky mi z toho nebylo fyzicky špatně. 50%

Fotr je lotr (2000)

Stiller hrozně otravný a nesympatický, celou stopáž jsem se za něj cítil tak neskutečně trapně, až jsem měl chvílemi chuť se na film vykašlat. De Niro byl skvělý, Owen by si zasloužil mnohem víc prostoru a nejspíš i trochu praštěnější charakter. Neříkám, že jsem se nezasmál, ale už dlouho jsem se kvůli jedné zpackané filmové postavě nechtěl tak moc propadnout do země. 50%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Víc než dvouhodinová reklama na Virginii, která se dá přežít hlavně v okamžicích, kdy se nebere vážně, protože jako vážně míněné sci-fi by tuhle stoletou báchorku (neříkám špatnou) mohl točit jen blázen. Bohužel, i pár vážně míněných dialogů se tu mihne a hodně to bolí, naštěstí jsou tyhle ušitrhající momenty protkané slušnou akcí a hlavně až překvapivě vtipnými scénami, kterým vládne úžasný pes, který dává vzpomenout, že Cartera točí režisér pixarovek. Kitsch ani Stanton si rozhodně ostudu neuřízli. 65%

Mezi vlky (2011)

Melancholická pouť Aljaškou, nebo akční survival? Carnahan by levou zadní zvládnul oboje zrežírovat a Neeson zahrát. Bohužel The Grey neví kam se vrtnout a hodně mu to ubližuje. Na akční film moc málo akce a siláckých hlášek, na mrazivou, přemýšlivou baladu moc siláckých hlášek, zbytečných keců a postav (klidně bych to viděl jen s Liamem), které prostě nemají co nabídnout. Chtělo to větší rozpočet (kde je sakra ta nádherná příroda?) a hlavně scénaristu, který ví co chce a nesnaží se zkombinovat nezkombinovatelné. Moc rád bych někdy viděl dva takovéhle žánry jít ruku v ruce, aby si vzájemně nepodrážely nohy a nekecaly do práce tomu druhému, bohužel, tentokrát se to nepovedlo. PS: Nelogické chování vlků neřešte, jestli chcete vidět, jak je to doopravdy, máte k dispozici spoustu jiných filmů a dokumentárních seriálů, tady to vážně není to hlavní. 60%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Trailery slibovaly komedii s nádechem romantiky a stopovými prvky životních mouder. Zhruba do poloviny filmu to tak funguje, ale pak si někdo řekl, že by bylo fajn vymýt nám mozek tunou moralizování, srdceryvných proslovů a vět typu "She's your soulmate!" Čárky jsem si nedělal, ale tahle věta zazní ve filmu v různých obměnách a variacích asi tak tisíckrát a to dokonce i z úst postav, ke kterým se ani trochu nehodí. Zbytečné kombinování dvou žánrů, přičemž ten druhý posílá do háje všechno to, co pečlivě budoval ten první. 70%

Nebezpečná metoda (2011)

Studenější než psí čumák. Od začátku až dokonce po všech stránkách profesionálně odvedená práce - podle očekávání skvělí herci (jen Fassbender mě tu bůhví proč vyloženě štval, přitom jinak ho mám celkem rád, nevím, asi to bylo těmi brýlemi), řečnění o psychologii nenudí, ale za celou stopáž ne a ne přijít jediný výraznější moment, jediný důvod, proč by mi postavy neměly být ukradené, jediní byť sebemenší pokus o cokoli, co by alespoň trochu vytrhlo film ze stereotypu a diváka z letargie. Vztah Freud/Jung má, hlavně díky Mortensenovi, místy jistý nádech emocí a jejich dialogy rozhodně jsou zajímavé, ale na celý film to vážně nevystačí. Příště prosím trochu víc Cassela, jeho postava mě jako jediná, i přes minimální prostor, alespoň trochu bavila. 60%

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Minimum prostoru, maximum atmosféry. Výborná hudba.

Žena v černém (2012)

Kéž by si každý pod slovem horor představoval pouze filmy, jako je tenhle a ne všechny ty Krvavé valentýny a jemu podobné teen "nebojtestejněvšichniumřou" srágory. Námět nemá Žena v černém sice moc originální, respektive přesně o tomhle je polovina hororových povídek, ale za tu odvahu s kterou tvůrci bez mrknutí oka nechávají hořet malé děti a nádhernou, viktoriánskou temnou atmosféru si nadprůměrné hodnocení zaslouží. Nebýt lehce odfláknutého konce a stereotypních (neznamená méně děsivých) lekaček, klidně bych šel ještě o hvězdičku výš. A Radcliffa se nebojte, na tuhle roli je možná moc mladý, ale jinak do filmu herecky zapadá jako ulitý. 80%

Tohle je válka! (2012)

Asi jsem fakt nepoučitelnej. I kdybych se stokrát spálil, stejně zase na tu rozžhavenou plotnu, která má v manuálu velkým červeným písmem napsáno "používat, ale nepřemýšlet u toho", zase sáhnu. Možná je to přehnaná důvěra, možná se prostě jenom spálit chci, abych si zase jednou osvěžil charakteristiku špatného filmu. Ale abych svoje zranění zbytečně nezveličoval a nebyl nespravedlivý: Tohle je válka! má fajn herce a je tu i pár celkem zábavných momentů. Jenže těch chvil, kdy jsem litoval, že jsem tomu vůbec dal šanci prostě bylo mnohem víc. Šíleně nepřehlednými akčními scénami počínaje, debilní šéfovou a debilní, debilní, fakt debilní kamarádkou hlavní hrdinky konče. Hardy a Pine z toho vyšli ještě celkem bez větší újmy, ale rádi na to nejspíš vzpomínat nebudou. 40%