Pot a krev (2013)

Príjemné prekvapenie. Ja práve takýchto týpkov moc nemusím a rejža s nimi pekne zatočil.

Millerovi na tripu (2013)

Miestami vtipné, miestami príliš veľa náhod. Ako celkom sa človek pobavil. Len niektoré "explicitné" zábery radšej dobrý filmár ponechá na fantázii diváka.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Mne zas tobogány nič nehovoria, tak ani k tomuto filmu som si nenašiel nejaký srdcový vzťah. Navyše samé nesympatické postavy, akurát Rockwell to trochu vytrháva, ten mal zas, ako naschvál, blbý dabing.

Haló (2012) (pořad)

Z odpadného dna to vyťahuje Hesso Jaštěrák. Jak si on vie robiť prdel z tých televíznych podvodníkov, to nemá chybu. Keby bol len on, dám snáď aj 5.

Madagaskar 3 (2012)

Musel som to s deckami pozrieť aspoň 3-krát, kým som pochopil ten chaos a taškaricu, ale potom som zistil, že sa jedná o poriadnu nádielku bláznivej zábavy.

Shrek Třetí (2007)

Hmm, ja som asi pozeral inú trojku Shreka ako väčšina ostatných, ale mne sa to páčilo. Bolo tam veľa vtipných momentov, tiež rôznych narážok a odkazov, ktoré deti ani nemôžu pochopiť. Animácia výborná. Na jednotku to síce nemá, ale bolo to lepšie ako dvojka.

Habermannův mlýn (2010)

Jeden z mála československých režisérov starej školy, ktorý dokázal (aspoň týmto filmom) vstať z popola - na rozdiel od kolegov Menzla, Jakubiska, Chytilovej a pod.

O kapitalismu s láskou (2009)

Chalan by si mal ujasniť pojmy. Najskôr sa vcelku pozitívne vyjadrí o 50. rokoch v Amerike a potom ešte pozitívnejšie komentuje povojnový vývoj v niektorých európskych štátoch a v Japonsku. Nebol aj tam náhodou kapitalizmus ? Potom tvrdí, že kapitalizmus je prehnilý a treba ho nahradiť - čím ? No predsa demokraciou ! Ak pominieme antickú otrokársku "demokraciu", tak v ktorej spoločnosti sa ľuďom ako tak podarilo udržiavať reálnu demokraciu ? Nebolo to náhodou v kapitalistickej ? Takže toto Mooreovi tiež neuveríme. Šidlo sa z vreca vykľuje úplne na konci pri titulkoch, keď začujeme tóny Internacionály. Toto by chcel zrejme náš Miško ! Tu by sme mu dopriali zažiť na vlastnej koži 70-te, alebo ešte lepšie 50-te roky 20. storočia napríklad aj u nás. To by dlho nebehal s kamerou po uliciach, ale dávno by čušal niekde v chládku za pokusy prejaviť svoj názor. Isteže, nie je všetko OK, ani v dnešnom svete a pozitívne treba hodnotiť poukázanie na niektoré sviňačiny, mňa konkrétne najviac irituje, keď podnikateľ "zabudne" zaplatiť svojim zamestnancom za už odvedenú prácu.

Soudní síň (2008) (pořad)

Sledujem to absolútne nepravidelne (videl som tak do 15 dielov). Myšlienka sa mi páči (pamätám si, že za socíku bolo niečo podobné - tuším sa to volalo - Kto je vinný ?), niektoré časti boli zaujímavé, dokonca vtipné (rozvádzajúci sa chlap, ktorý na Vianoce kupoval darčeky a kapra nemal chybu), niektoré slabšie. Na rozdiel od mnohých kritikov si však myslím, že tí herci nie sú až taký hrozní, totiž jedná sa o obrazy bežných ľudí, ktorí sú vystresovaní na súde, mne príde ten ich prejav a správanie celkom reálne. Nezabúdajme, že tu nejde o žiadneho Matlocka, či iný film z amerických súdnych siení, na ktoré sme zvyknutí. Na vylepšenie skóre pridávam hviezdičku navyše... -)

Svědek obžaloby (1957)

Laughton bol božský, film napínavý a vtipný. Škoda toho záveru, neverím tomu, že by si dotyční len tak pustili hubu na špacír, čím mohli všetko skaziť. U Poirota tie obraty vypadajú vierohodnejšie. Ale nedá mi nedať päť...