Bílá vdova (2000)

Milá a vtipná komédia. Najviac som sa bavil na tých sfetovaných babkách.

Bezva finta (1985)

Belmondove komédie nepovažujem za úplne najvydarenejšie. Toto je však jedna z mála výnimiek, aj to možno len preto, že to malo vtipný nápad a bolo to aj napínavé.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Najskôr pozerám: čo to je za blbosť. Ale pomaly som prišiel tomu na chuť - bolo vidieť, že napriek amatérskym podmienkam a nízkemu rozpočtu to malo šťavu, nápady a vtip.

Apocalypto (2006)

Trochu popletené historické fakty. Na druhej strane takýchto snímkov sa až tak veľa netočí a taktiež sa cení snaha o priblíženie reality používaním dobovej reči.

Amadeus (1984)

Jeden z vrcholov životopisného žánru. Keď neskôr Forman začal načierať do amerických reálií, to mi až tak nesedelo.

Jak vykrást banku (1964)

Z tých menej známych funesoviek celkom milá a vydarená záležitosť

Až tak moc tě nežere (2009)

Priznám sa bez mučenia, že som z tých postáv a ich vzťahov mal riadny guláš. Manželka ma musela neustále usmerňovať, že kto, kde a s kým...

Až na krev (2007)

Vynikajúci Day-Lewis. Samotný film a konanie hlavnej postavy ma však strašne znervózňovali a vyrušovali, mal som z toho divný pocit. Skôr som sa prikláňal k 3,5, ale za ten požiar dám 4.

Ariel (1988)

Áno klasický kaurismakovský chlad a pomalé tempo. Ale ja to Akimu proste žeriem. A keď sa tam objaví ešte aj melancholický Matti...

Anglický pacient (1996)

Čo sa mi za študentských čias zdalo príliš povrchné a na efekt, teraz sa mi začína páčiť. Pôvodne tri.