Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Hudební
  • Telenovela

plakát

Slovania (2021) (TV seriál)

No povedzme, že sa to dalo. Aj vďaka vysokému rozpočtu vznikol seriál, ktorý vyzerá na slovenské pomery veľkolepo. ale ak by som si ho porovnal s často zmieňovanou Hrou o tróny, tak to by to hodnotenie šlo smerom nadol. Dej bol síce zo začiatku trochu mdlý a nevýrazný, ale postupne to bolo lepšie až to vyvrcholilo v poslednom a najlepšom dieli Slovanov. Dušan Cinkota, Juraj Loj a Tomáš Maštalír myslím zahrali dobre a kasting celkovo bol OK. Som zvedavý, či bude niekedy aj druhá séria, potenciál by tam určite bol. Hodnotil by som 2,5*, ale keďže sa to nedá, tak zaokrúhlim nahor vďaka subjektívnemu pocitu, že to bolo lepšie jak som čakal.

plakát

Alter Bridge: Live at Wembley (2012) (koncert)

Výborný koncert + zaujímavý dokument + na blu-ray fantastická kvalita obrazu a uchu lahodiaci mix zvuku = dokonalá vec do zbierky pre fanúšika.

plakát

Geniální přítelkyně (2018) (TV seriál)

Celkom pekný seriál o dvoch priateľkách, z ktorých mi ani jedna nepríde geniálna a ani jednej nijak zvlášť nefandím. Elena je hrozná suchárka a Lila hrozne problémová. Neviem no.

plakát

Pavol Habera a TEAM: Best of Tour Live (2008) (koncert)

Parádne DVD, výborný koncert a super laserová šou. Škoda vystrihnutia Paľových preslovov medzi skladbami, inak by to bolo dokonalé.

Mělčiny (2016)

Ušlo to, aj keď miestami poriadne odtrhnuté od reality. Bez Lively by to bolo sotva stráviteľné:-)

plakát

Najhorší týždeň môjho života (2021) (TV seriál)

A máme to konečne za sebou. Po dlhých rokoch som si so záujmom pozrel niečo zo slovenskej televíznej tvorby. Takže v skratke, je to len ďalší sračkopokus o vtipný sitcom. Ak niekto považuje za vtipné prehrabávanie sa medzi hovnami v hajzlovej mise, neustále klamanie a zahmlievanie hlavného hrdinu Marcelka skoro v každej situácii v ktorej sa ocitne alebo že "omylom" naloží psa na lopatu a hodí ho do miešačky (to by si nevšimol len debil, ktorým ale tento idiot bezpochyby je), tak potom tento seriál bezpochyby uspokojil danú cieľovú skupinu. Párkrát sa zasmiať dalo, ale skôr preto, jaké je to úbohé a "cringe" - prepáčte tento anglický výraz, ale tento seriál dokonale vystihuje. Jediný, kto tu zahral dobre, bol už kolegami uvedený Jozef Vajda. Naopak taká Kavaschová, to bola hrôza a des. No čo už, zídeme sa tu pri nejakom ďalšom výplode našej kedysi údajne najobľúbenejšej televízie.

plakát

Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne (2011)

Super dokument, aj keď fakticky všetko čo tu porozpráva Ozzy nájdete v jeho vynikajúcej autobiografii. Mohli sa tu trochu viac povenovať muzike, keďže Ozzyho diskografia sa nekončí so smrťou Randyho Rhoadsa. Ale i tak veľmi dobré pozeranie.

Hubená Sussie (2003)

Zaujímavá gangsterka zo severu okorenená čiernym humorom. Za mňa veľmi fajn dielko.

plakát

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Včera a predvčerom som pozeral dvojdielny televízny film Asteroid, jeden z filmov, ktoré si pamätám z televízie keď som bol ešte malý. Napadlo mi, že by som si na to mohol pospomínať a tak som zapátral na všemocnom Uložto. Pri pozeraní hlavne druhej časti som sa ale neskutočne nudil a v podstate som došiel k záveru, že je to neskutočná srágora, ktorá fakticky nestála za reprízu ani po xy rokoch. Stratení vo vesmíre je ďalší film z dávnych čias, keď neexistovali kadejaké Uložtá a Netflixy a miesto toho sme viseli na tom, čo dobrého bude dávať Markíza večer. A tu musím povedať, že v tomto prípade sa nejedná o smiešne hlúpy katastrofický film s hroznými efektami ako horeuvedený sranec, ale o celkom ľúbivé dobrodružné sci-fi s vskutku solídnym vizuálom a sympatickým hereckým obsadením - či už Gary Oldman ako záporák, Matt LeBlanc, ktorý v sebe nezaprel šarm Joeyho baliac roztomilú kočku Heather Graham, alebo William Hurt ako hlavný veliteľ. A hlavne to počas celej dvojhodinovej stopáže ani príliš nenudilo. Musím povedať, že som si nepamätal koniec, resp. som ho zrejme ani predtým nevidel a to, že príbeh ostal neuzavretý ma trochu sklamalo. Suma sumárum, príjemný film na nudný januárový večer.

Znovu po smrti (1991)

Vskutku výborný thriller, ktorému by som ale vytkol ten zbytočne prekombinovaný záverečný "súboj", to bolo hrozné klišé ktoré si pán Branagh mohol odpustiť. Ale ak sa odhliadnem od toho a ešte od pár drobností, tak si myslím že hodnotenie 4*je na mieste. A ešte k tomu tento film inšpiroval americkú progmetalovú kapelu Dream Theater k napísaniu skvostného koncepčného albumu Scenes From A Memory z roku 1999.