Dvanáct křesel (1971)

Ako nepokaziť skvostnú predlohu? Gajdaj vie.

Kawasakiho růže (2009)

No prosím, keď sa chce, všetko ide. Solídny počin, aj keď americkej pomády a českej bohorovnosti mohlo byť ešte menej. Já tleskám, pánové!

Nouzový východ (2008)

Toto manželstvo v rozklade sa zachrániť nepodarilo. To, čo sa podarilo dokonale, je Mendesovo odhalenie dobre utajovaného tajomstva o tom, že záchrana vzťahu je vecou - náhody.

Po přečtení spalte (2008)

Zdá sa, že Coeni už nemajú čo nové ponúknuť, ale stále je to dobrá zábava.

Prázdniny v Římě (1953)

Cukríkový podpriemer s veľmi mdlým dejom, v ktorom Audrey s Gregorym nemusia vôbec nič hrať - stačí sa len hlúpunko usmievať.

Dávajte si pozor! (1990)

Tragikomédia, ktorá nie je ani tak o žiarlivosti, ako o kríze stredného veku. Nie tak vydarená, ako Heribanova prvotina "Utekajme, už ide!" (bezpochyby najlepšia slovenská komédia 80. rokov), ale stále dobre pozerateľné.

Love Story (1970) odpad!

Love Story je ukážkou toho, ako sa dá do jedného filmu natrieskať celé spektrum dokonale neuveriteľných situácií, tak, aby mu uverila drvivá väčšina konzumentov. Mne vôbec nevadí, že mydlová opera neukazuje ľudí v zlej nálade a s chybami, ale ani rozprávka by nemala podprahovo zavádzať o dokonalom súžití ľudí z celkom odlišných sociálnych vrstiev. Tento citový komunizmus je ódou na lož, a prepáčte, ja klamstvo nemám rád. A to som si myslel, že väčšie citové vydieranie ako je Tanečnica v tme už vari ani neexistuje.

Manželství po italsku (1964)

Dojáčik s vari všetkými postupmi, skečmi, málo uveriteľnými hrdinami a dejovými skratkami, ktoré sa neskôr objavili v Pretty Woman. Lenže ruku na srdce: je to veľmi milý film.

Samson (1961)

Nuž, nemusí byť každý film o holokauste veľká sláva a tento film ním určite nie je. Ťahavý a dosť nezáživný príbeh s neveľmi uveriteľným správaním postáv. Jakub "nechtiac" ujde z geta a nevie sa rozhodnúť, či sa má vrátiť nazad alebo zostať vonku a "zradiť" tým svoj odsúdený národ. Všetko by bolo v poriadku, dobrá téma, ale prečo ten príbeh kazí úporná snaha Wajdu vtlačiť do deja typy postáv, ktoré sú tak veľmi nepresvedčivé? Od židovky Lucyny, ktorá žije vo Varšavskom byte v luxusnom pohodlí bez toho, by ju ktokoľvek odhalil či prezradil, až po Kaziu a jej strýka Malinu, ktorí ho schovávajú niekoľko mesiacov v pivnici uprostred mesta bez prezradenia. Príliš veľa náhod, na môj vkus.

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Vzory dnešných súdruhov požrali sami seba. Ach, ako dobre sa na to pozerá!