Yes Man (2008)

Komedie, která neurazí, ale čekal jsem od toho teda víc. Myslím si, že nápad by se dal lépe zpracovat.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Trochu jiný pohled na druhou světovou válku očima německého chlapce Bruna. Příběh začíná celkem nevinně, ale když se rodina přestěhuje do jiného domu, tak už víte, že něco nebude v pořádku. Je zde hodně ukázaná chlapcova nevinnost, který si neuvědomuje, že panuje válka. Nejsilnější zážitek, který mě opravdu dostal, nastane úplně na konci filmu.

Strážci - Watchmen (2009)

Dnes jsem měl tu čest, že jsem mohl tento film vidět a vůbec toho nelituji. Opravdu mě nadchl i přes svoji dlouho stopáž, která činí skoro 3hodiny. Příběh je situován do roku 1985, když už Stáržci nebojují za svobodu lidí, ale každý z nich si žije už svůj život. Vše se změní, když někdo jednoho z bývalých Watchmenů zabije. Jeden z bývalích hrdinů, Rorschach, za tím vidí spiknutí a začne varovat ostatní hrdiny. Postupem se začnou odhalovat příběhy všech hrdinů. A k tomu všemu ještě hrozí světu, velká nukleární válka mezi USA a Ruskem. Jak to všechno dopadne, tak na to už se jděte podívat do kina. Uvidíte film plný akce, napětí a vizuálních efektů, a k tomu ještě výborný soundtrack. Pro mě 8,5/10.

Gran Torino (2008)

Pro mě snad největší filmový zážitek, který jsem kdy viděl. Neuvěřitlná podívaná, o Clintu Eastwoodovi jsem věděl, že je to výborný režisér a v tomto díle to ještě více utvrdil. Jednoduchý příběh, který nemá ani nějakou obrovskou zápletku a přesto z toho Clint dokázal udělat to co udělal. Pro mě jednoznačně 5/5 a řadím tento film mezi své nejoblíbenější a vždy se k němu budu rád vracet. Díky Clinte

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Komedie plná gagů a tanečních kreací Zohana, na jejíž pozadí se vysvětluje vztah mezi Palestinci a Izraelci, k tomu výborný soundtrack, pro mě 4/5

Záhada Blair Witch (1999)

Pro mě rozhodně nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl. Pocit beznaděje a stísněnosti se zde dal přímo ''krájet''. Vůbec mi nevadilo, že byl točen amatérským způsobem, ba naopak ještě přidá filmu tu správnou atmosféru, při které jsem se opravdu bál. A k tomu ještě ten obrovský komerční úspěch, pro mě jednoznačně 5/5.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Na tuhle komedii jsem se opravdu těšil a můžu říci, že mě nezklamala. Do poloviny má film rychlý spád, kde si oba aktéři, mimochodem oba moji oblíbení herci, dělají naschváli a v druhé části filmy, nastává ta pomalejší část, romantická, která potěší spíše opačné pohlaví. Rozhodně tuto komedii doporučuji a dávám 4 *.

Výměna (2008)

Hodně emocionální film, který ve mě něco zanechal. Clint Eastwood je špičkový režísér a to předvedl i zde. Příběh matky, ktéra bojuje za svého syna mě opravdu zasáhl do srdce. Na konci filmu jsem chtěl, aby ještě pokračoval a Angelina Jolie našla svého pravého syna, což jsem se nedočkal. Nejemotivnější část filmu pro mě byla poprava vraha 20 dětí, kdy jsem měl v sobě různé pocity od hněvu až po lítost.