Bratislavafilm (2009)

Tak toto sa dalo natočiť aj v krčme štvrtej cenovej skupiny a za 10 minút. Už keď som videl Fialovú na obálke som nečakal nič dobré.Len sa čudujem, že na takýto brak sa dali nahovoriť herci ako Šišková či Roth. Hviezdička za Batthyanyho mudrovanie vo vani..

Na sklonku srpna (2009)

Tak znovu skláňam hlavu pred nemeckým filmom, ktorý som ešte prednedávnom zaznával. Hutný, prekvapivo civilný príbeh dvoch a neskôr štyroch ľudí nemal hluché miesto a úplne ma pohltil. Áno, niekedy vzťah rozhodí aj jedna veta. Samozrejme tomu musí niečo predchádzať. Ženy sú veľmi emocionálne bytosti a vnímajú citlivo každý podnet. A potom s tým je stráášne veľa roboty, dať všetko akotak do poriadku.. Tiež sa mi páčili záverečné titulky :)

Něžný barbar (1989)

Tu som pochopil, že o niektorých témach sa film natočiť skrátka nedá. a keď už sa natočí tak sa nedá pozerať. Zvyšok výstižne napísal užívateľ nascendi..

Ten sportovní život (1963)

Roky šesťdesiate sa vyznačovali hereckým pátosom a to ja nemusím. Dlhé zábery kamery na tváre hercov, ktorí vehementne hrali moment aj desiatky sekúnd. Do toho bohužiaľ nevydarený dabing znížil moje hodnotenie tejto inak vydarenej drámy.

Světla v soumraku (2006)

V jednoduchosti je krása. Tá odovzdanosť ma dosť iritovala, no na druhej strane to chápem. Keď vám život neustále kladie polená pod nohy, tak nie je ťažké rezignovať..

Hačikó - příběh psa (2009)

Hodnotiť na základe dojatia nad psou vernosťou je chyba. To by takmer všetci dali maximum. Pravdou je, že po príbehovej či hereckej stránke je to priemer. Zaujala ma kamera berúca Hačika pod stromom, na ktorom rýchlo prebiehali ročné obdobia a Tagawa s fejsom zabijaka v kladnej roli. A samozrejme záver s manželkou profesora, kde neslzili azda len sodomiti..

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Čistá komercia pre násťročných zabalená v pozlátku.

Skrytá identita (2006)

Nicholson sa na tú rolu nejako nehodil. A to je môj obľúbenec. Šialencov on vie perfektne, ale tu sa žiadal tvrdý a nekompromisný mafián. Druhá polovica mala drajv no ako celok film nezachránila. Chýbala mi tam uveriteľnosť. Natočené ako podľa šablóny. Remeselne výborné, no umelé..

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Aj napriek úcte k zosnulému L.Smoljakovi ma tento zrejme záverečný diel nenadchol. Skrátka latka bola nasadená príliš vysoko..

Už tady nežijeme (2004)

Nečakal som veľa, no dostal som. Štvorlístok prepletený vzájomnými vzťahmi pôsobil skutočne. Samozrejme je rozdiel či hodnotí človek, ktorý už v živote niečím prešiel alebo vzťahový nováčik. Tým sa za nižšie hodnotenie nečudujem. Prekážali mi akurát intelektuálne dialógy predškolákov o bohu..