Nezvratný osud (2000)

Tento film kolíše ako sinusoida. Výborné ľakačky striedajú nudné pasáže. No v porovnaní s väčšinou pubertálnych hororov sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu.

Babel (2006)

Babel má evokovať prepletenie osudov v troch rôznych lokáciách. Ako sa to režisérovi podarilo, nechám na každého z vás. Mňa najviac oslovilo Maroko. Najmä život pastierov kôz. Mexickej časti dominovala vynikajúca Adriana Barraza v roli pestúnky. Na Japonsku mi najviac vadil dabing. Mali zvoliť radšej titulky. Myslím, že latku 21 gramov už Iñárritu nepreskočí..

Firewall (2006)

Jeden z tých slabších filmov Harrisona Forda. Skrátka mu neuveríte, že sa vyzná v počítačoch. Ostatné je pozerateľné len pre neznalcov, bez prekvapujúceho momentu.

Venuše (2006)

Peter O´Toole je pán herec a znova to aj v pokročilom veku dokázal. Ale inak to bolo dosť nudné.

Vně vremeni (2009) (seriál)

Videl som časť, kde sa nahí domorodci lomili 3 metrovými drevenými palicami. Niečo ako kendo v Japonsku. Títo však mali minimálnu ochranu. Celkom fajná zábava..

Ples příšer (2001)

Popri Thorntonovi ma uchvátila hudba a prepracovaný scenár. Celý film tiekol ako rieka v meandroch, ktorej sa do cesty párkrát postaví prekážka, či malý vodopád. Film má tu čarovnú vlastnosť, že ma vtiahne do deja a pustí až pri záverečných titulkoch. Je mi veľmi ľúto tých, čo o tento zážitok prišli..

Postřižiny (1980)

Ukričaného Hanzlíka mali zhodiť z toho vysokého komína a hneď by to malo poetickosť. Neviem či som divný, ale Hrabal patrí na papier a nie na obrazovky. Vašáryová bývala kus ženskej..

Bílá vrána (2008)

Autisti sú zvláštni ľudia a ich rodiny sú vo veľmi ťažkej, doživotnej situácii. Scény s bratom sú natočené veľmi realisicky no zvyšok je vata určená hlavne nežnejšej časti. Dávam prednosť Grapeovi..

Černá smrt (2010)

Temné obdobie stredoveku vykreslené pomocou putovania hŕstky kresťanských nekompromisných bojovníkov, hľadajúcich nekromanta. Jediná hviezda /Sean Bean/ je obklopená ráznymi typmi, ktorí režú a rúbu ako na bitúnku. Morová epidémia celkovú dusnú atmosféru len umocňuje. V závere našťastie žiadny happyend.

Centurion (2010)

Presne ako napisal Djkoma. Plno digitálnej krvi a najviac ma zaujali titulky. Nemáte sa veľmi s kým stotožniť. Film na pozretie po nasieracom dni..