Robocop (2014)

Keby sa film držal úrovne z prvej polovice, mohlo to byť prekvapenie tohoročnej blockbusterovej sezóny. Bohužiaľ zrejme hollywoodska loby zaúradovala a celé to skĺzlo do vyjazdených koľají. Takže všetky charaktery sú vykreslené jednostranne a dialógy uspôsobené zas IQ amerického teenagera..

12 let v řetězech (2013)

Bohužiaľ až príliš z toho trčí kalkulácia s Oscarmi. Najkrajšie sú prírodné scény natočené ako BBC. Brad Pitt mi tam prišiel s tými rečami dosť komický. Poctivý priemer. Škoda..

Zapomenutá pyramida (2008) (TV film)

Títo američania dokumenty síce točiť vedia, no chýba im drajv, invencia, práca s kamerou. Dokážu rozprávať okolo jednej veci stále dokola až vás unudia..

Památkáři (2014)

Niečo tak nudné som už nevidel veľmi dlho. A pritom to vyzeralo spočiatku na zábavnú Dannyho sedmičku. Z tohoto sa dal vytĺcť slušný kapitál, ale chýbalo mi tam akékoľvek napätie, humor nebol z môjho súdku a keď sa prichytíte po niekoľký raz myšlienkami úplne inde, tak sa zrejme stala niekde chyba..

Ve vší nevinnosti (1987)

Síce naivná zápletka, no spracovaná s francúzskym šarmom..

Ranhojič (2013)

Nádherné kulisy, hudba ako z Múmie, Kingsley a Payne ako vychádzajúca star. To sú pozitíva. 150 minút, linka lásky a idealizácia vzťahov medzi náboženstvami sú mínus. Keďže Kingsley je tromfové eso podporené žolíkom Paynom prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu..

Mokrade - Ramsarské lokality na Slovensku (2013) (TV film)

Tento dokument sa fakt podaril! Obrazovo znesie porovnanie s akýmkoľvek svetovým prírodopisným dielom a takmer siaha na méty vyhradené BBC. A o týchto miestach sa skutočne veľa nevie. Geišberg je dobrý variant na komentár a mám rád, keď ma uspáva :)

Král Krysa (1965)

Možno som už presýtený týmito príbehmi z 2.sv.vojny. A tento je predsa len už staršieho dáta. Vtedy to bolo jedno z vrcholných diel tohto žánru, dnes už len nostalgia..

Koleje osudu (2013)

Áno, je to patetické, klišoidné a so záverom ako z kníh Rosamunde Pilcherovej. Napriek tomu ma celý čas film udržal v pozornosti. Colin Firth to bol utiahol aj bez starnúcej Nicol sám. Najradšej by som dal 3,5..

Metal & metalisté (2005)

Konečne sa niekto podujal kuknúť aj do zákulisia! Starí bardi aj mladšia generácia sa vyjadruje k základným otázkam spojeným s touto hudobnou popkultúrou. Som rád, že moji favoriti /Bruce, Lemmy či Alice/ moje nároky na odpovede splnili a zachovali si nadhľad nad vecou. Práve ten chýba aktuálnym trash či deadmetalovým borcom zo severu Európy..