Černí baroni (1992)

Ozajstná vojenská služba až taká prdel nebola. Ale každý, kto ju absolvoval spomína na to veselé. A od toho sú tu čierni baróni s paródiou nielen na známe PTP, ale na celú vojenskú mašinériu. Donutil, Landovský a spol. sa tej úlohy zhostili na výbornú..

Lovec trolů (2010)

Zo začiatku som mal nutkanie to vzdať lebo film sa príliš podobal na Blair Witch. Keď sa objaví na scéne lovec trollov Hans, hneď to dostalo iné grády. Škoda len, že tvorcovia sa nevedeli rozhodnúť či to bude horor alebo komédia. Takto si síce užijete aj, aj, no ani z jedného súdku si to nevychutnáte. Za orignalitu pri stvárnení a likvidovaní trollov si toto dielko svojich 60% zaslúži..

Nymfomanka, část II. (2013)

Už po prvej časti som bol sklamaný. A to nebýva dobrá prognóza pre ďalšiu časť. To už radšej spraviť slušný dokument o ľudskej sexualite alebo jej rôznych formách ako toto bohužiaľ nudné rozprávanie vševedúceho pána už ani neviem ako sa volajúceho s hlavnou hrdinkou, ktorej roky ubiehajú a preto namiesto fešnej Stacy nastúpila bežná Charlotte. Shia to už nevydržal a po chvíli sa z filmu porúčal. Šteky Dafoeho a umretého Slatera, Barr v roličke pedofila, či Kier ako čašník nemali šancu zachrániť potápajúcu sa loď. S Trierom to zrejme začína ísť dolu kopcom..

Stopař (1986)

To je úloha pre Rutgera! S tým fejsom predsa nemôže hrať dobrákov. Možno na starobu nejakého čarodejníka..

Únos Heinekena (2011)

Keby nie tých srdcervúcich scén s manželkou a zmrveného záveru tak celkom dobrá holandská kriminálka. Možno aj preto lebo na Rutgera mám slabosť. O pomste mám svoje predstavy a preto sa mi zdá smiešne, čo Heineken so svojimi miliónmi pre ňu urobil, či skôr neurobil. Bohvie ako to síce v skutočnosti bolo, no trošku práce s kladivom a letlampou by film oživilo :).

Nymfomanka, část I. (2013)

Malo to silné scény aj slabé. Prekážal mi tam Shia LaBeouf. Sex si môžete pozrieť v x - podobách na x - stránkach. Vnášať podobenstvá matematických, či hudobných géniov akurát odvádza pozornosť od hlavnej témy. Ale to je už známa choroba režisérov, ktorí dosiahli prakticky všetko a majú nutkanie natočiť geniálne dielo, kde by sa vyjadrili ku všetkému. Bohužiaľ..

Pan Nikdo (2009)

Kontroverzné dielo Pierra van Dormaela ťažko ohodnotiť. Buď vám to sekne alebo nie. Okrem toho vám sekne v utorok a v stredu by ste dali odpad. Priklonil som sa po dlhom váhaní smerom nahor lebo - hudba, herecké výkony, vizuál a odvážna myšlienka dať toto všetko dohromady. Mínusy - dĺžka, zamotanosť, mnohožánrovitosť. Je to skrátka nádherné a zároveň ma z toho bolí hlava. Vyberte si..

Hurá do záhrady (2012) (pořad)

Veľmi rád som sledoval partiu okolo Martina Čurdu a robili to naozaj dobre. O to väčší šok som zažil 30.3.2014, kde na mňa vybehli úplne iní ľudia s tabletom a nekonečnými otravnými predelmi. Čo sa stalo som sa dozvedel tu: http://huradozahrady.sk/?p=8 Takže tak na Slovensku, priatelia..

Ledová archa (2013)

Prázdne ako vypitá plechovka od koly. Bohužiaľ ani hviezdny výber hercov, ani snaha o niečo nové film nezachránil. Výborne to popísal užívateľ Flipnic..

Zrozeni k zabíjení? (2005) (seriál)

Síce sa to nevyrovná Najväčším kriminálnym prípadom Slovenska, ale aj tak je to to lepšie z brandže..