Sociální síť (2010)

Najviac ma prekvapil Timberlake. V tejto nadupanej jazde sa nestratil, ba naopak, presvedčivo zahral zakladateľa Napsteru, ktorý vycítil o čo ide, hneď po prvom stretnutí s Zuckerbergom. Doba, v ktorej žijeme je rýchla a film to dokonale zachytil. Napriek tomu sa v ňom nestrácate, aj keď sa zdá, že to je o problematike IT. Vzťahy sú to, čo ženie vpred aj kockaté hlavy a režisér to s prehľadom predviedol.

Obří mosty (2006) (TV film)

O čosi slabšie ako Megaopravy so Seanom Rileyom. Ale takéto záležitosti nemáte možnosť vidieť každý deň a človek žasne čoho všetkého je sám schopný :). Tí inžinieri si zaslúžia poklonu..

Kampaň (2007)

Tej politiky už je nejako priveľa.. A sledovať japonské vykrikovanie skoro hodinu mi radosť neprinieslo. Radšej dám prednosť samurajom :)

Povodeň (2005) (TV film)

Herecky nie je čo vytýkať, veď ústredné trio má čosi za sebou, no scenár je príliš vykonštruovaný. A s názvom sa nedajte pomýliť. Žiadne akčné scény neuvidíte..

Zdraví v Evropě (2006) (seriál)

Videl som časť o gambleroch a nijako som nebol nadšený. Dvaja pubiši tam opisovali ako hodiny presedeli pred monitorom a keď sa z toho dostali, zistili, že ľudský kontakt je predsa len lepší. Holt, nie všetky dokumenty robí BBC..

Kid (2010)

Námet nie veľmi originálny, naviac rozťahaný. Herecky OK, akurát koniec som nečakal až tak happyendovský. Takýchto príbehov sú tisíce..

Pondělky na slunci (2002)

Je vám okolo 50ky a stratíte prácu. Život sa rúti ku dnu a ostane vám len alkohol a partia podobne postihnutých kamarátov. Ako sa z toho nezblázniť? Spracované geniálne, ako by ste nazerali cez okienko do reality španielskej lodenice. No depku vám to nezaženie..

Dying in Abundance (2009)

Ďaľší z radu dokumentov berúcich na paškál nenažratosť nadnárodných korporácií alebo cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. Tentokrát na to doplatili indickí maloroľníci žijúci z 1€ na deň. To isté však funguje v bankovníctve, IKT atď. Morálka, charakter, ľudskosť sú prekážkou na ceste za ziskom. Kam to až dospeje? A to som volič pravice..

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Pre laikov ale i pre odborníkov takmer neuveriteľný príbeh ženy postihnutej autizmom. Na rozdiel od Rain Mana nebol zasiahnutý intelekt a tak môžeme sledovať geniálny mozog a ustráchané srdce v snahe začleniť sa do tvrdej spoločnosti amerických chovateľov dobytka. Hlavná rola znesie porovnanie s Dustinom Hoffmanom, ktorý za ňu dostal oskara.. PS: V triede mám podobného chlapca, no na nešťastie ešte aj nepočuje. Jeho koníčkom sú lietadlá. Keby sa mohol dostať na takú školu ako Temple, ktovie..

Zabíjení (1956)

Už pred vyše 50 rokmi Kubrick ukázal na čo má. Dokonalá lúpež, prepracované stupňovanie napätia, záverečná pointa. Dojem mi kazilo len neustále menovanie koní a a na dnešnú dobu smiešna bitka s policajtmi na spôsob Srstku :) 70%