Pařba ve Vegas (2009)

Tak toto som pozrel vyložene náhodne bo americké komédie nemusím. Blbosť, ale dalo sa to pozerať a dokonca aj sem tam zasmiať. A v malej roličke aj sám Mike Tyson :) Ten číňan sa tam hodil ako šľahačka na klobásu..

Duch doby: Dodatek (2008)

Teda neviem, čo všetko je z toho naozaj pravda, ale dosť to na mňa zapôsobilo. Tie ekonomické veci zneli celkom logicky, najmä zisk a korupcia. A je každému jasné, že pracovať pre blaho ľudu tejto krajiny znamená v preklade voľte ma a potom dajte pokoj, keď si kradnem pre seba..

Americký přítel (1977)

Thriller na spôsob 70tych rokov. Prvá polovica dosť nudné oboznamovanie sa s postavami druhá už dostala trochu spád, hlavne vraždy vo vlaku. Pointa taká zvláštna. Bruno Ganz aj Dennis Hopper to zahrali presvedčivo.

40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hry (2007) (divadelní záznam)

Bohužiaľ len nostalgická spomienka na divadelné kúsky Smoljaka a Svěráka, v ktorej s gráciou im vlastnou prechádzajú svojimi hrami a predstavujú sa všetci herci divadla. Aj keď sa im hlavy belejú, hrá im to stále ako za mladi..

T.M.A. (2009)

Herz, veľký fanúšik hororu sa pokúsil na staré kolená vytvoriť strašidelný príbeh. Dal tam všetky prísady podľa najlepších receptov - tajomný dom, zvuky dávno mŕtvych obetí, nevľúdne postavičky nevľúdnej dediny na pohraničí, psychicky labilný umelec. Dochutil trochou sexu a neviazanej zábavy. Hlavné úlohy zveril neznámym, neopozeraným hercom. Pridal slušnú kameru, strih a typické zvuky tohto žánru. A predsa sa jedlo nevydarilo ako sme čakali. V podstate, keby to nebol cs film, tak o to ani nezakopnem. A to som tiež fanúšik..

Návrat do Cold Mountain (2003)

Film snažiaci sa zachytiť silu lásky dvoch ľudí cez občiansku vojnu v USA. Čakanie je spestrované striedavo zážitkami muža /krutosti boja/ a ženy /útrapy života na farme bez mužov/. Celé to smeruje ku šťastnému koncu, aj keď nie úplnému. Len mi nie je úplne jasné, akému publiku to bolo určené lebo hrubé scény násilia odrádzajú nežnejšiu časť a presladené scény nekonečnej lásky zase mužskú.

Coming Down the Mountain (2007) (TV film)

Do polovice takmer dokonalý príbeh rodiny z dvoma synmi z ktorých jeden má Downov syndróm. Skutočne, ako by ste sa pozerali cez kľúčovú dierku na "real life". Prežívate tie trable očami staršieho brata a súcítite s ním. Všetko to prebieha bez pátosu, klišé a nie je prítomný ani hnedý huňatý pes, asi preto, že je to britský a nie americký film. Hodnotenie znížil len ten koniec..

Jerguš Lapin (1960)

Prepis románu je poplatný roku výroby /1960/. Komótne tempo vyjadruje beh života v tých časoch. Herecké výkony detí trošku toporné, reč úsečná. Hrdosť horalov mi bola sympatická. Jerguš bol vlastne napodobenina Jánošíka. Od mala rebel a neznášal autority. To druhé máme spoločné :)

Na Hromnice o den více (1993)

Jedna z mála naozaj nevtieravo vtipných komédií americkej výroby. Bill Murray to ani veľmi nemusel hrať, on už tak nešťastne vyzerá.. Milé, so šťastným koncom, čo poteší najmä nežnejšiu časť a prekvapivo ani ja som nemal nič proti tomu :)