Majestic (2001)

A tak si poviete, že neskočíte na to americké vlastenectvo.. No Darabont je ako pavúk, čo trpezlivo snuje svoju sieť, až kým vás do nej nechytí. Na tú atmosféru povojnovej Ameriky v malých mestečkách plných slušných a jednoducho otvorených ľudí sa veľmi dobre pozerá.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Pozrieť, zabaviť sa priemerne a zabudnúť. Nič viac, nič menej. Od tých mien som predsa len čakal nejakú pridanú hodnotu. Ale keď sa doláriky sypú aj bez toho..

Hra (1997)

Kombinácia Fincher-Douglas je smrtiaca. Aspoň pre mňa. Perfektne spracovaná téma zvláštnej hry pre unudenýchh zbohatlíkov, kde po chvíli rovnako ako hlavný protagonista, prestanete vnímať rozdiel medzi realitou a hrou, ktorú s vami geniálne hrajú neznámi ľudia. Nudiť sa určite nebudete..

Čekej do tmy (1967)

Hm, možno sa rúham, no dnes je to len nudná detektívka. A to preexponované ženské herectvo s neustálymi výkrikmi a gestami, prehnaná mimika, mi dobrý pocit z filmu nenavodili. Záver tomu dosť pomohol..

Normal (2009)

Až príliš sa chcel Kňažko podobať na Hanibala Lectera a to ma nútilo neustále porovnávať. Prirovnal by som to k futbalu - aj naša liga sa vám zdá dobrá, kým sa nekonfrontuje so špičkovými mužstvami v Európe. A znovu mi prekážal trend vsúvať rôzne spomaľovačky a kvázi umelecké či snové vložky. Ešteže to zachraňovala hudba a kulisy.

To, co dýchám (2007)

Je to síce klon Crashu, no veľmi dobrý. Najviac prekvapil Brendan Fraser v úlohe zabijaka. Film bez hluchých miest, solídne herecké obsadenie, žiadne afekty. Skrátka, takýto biják mám rád..

Vyšší princip (1960)

V časoch okupácie sa ukázali charaktery. Keď ide o život, je neuveriteľne ťažké neohnúť chrbticu. Napriek tomu sa vždy nájdu ľudia, čo to dokážu. A tým treba vzdať hold a neustále ďakovať, lebo len vďaka takýmto ľuďom si môžeme užívať slobodu. Tento film tak urobil.. PS: Šéf gestapa to zahral naprosto dokonale..

Tajnosti (2007)

Spletité cesty hľadania šťastia v láske. Celkom dobre zvládnuté, Bittová ako keby ani nehrala. Roden sa hodí skôr na zloduchov ako na žehlenie.. Neviem prečo skoro v každom českom filme hrajú slováci a ešte sa snažia aj o český jazyk. Dosť rušivo to na mňa pôsobilo. Ale najviac hudobné a baletno-tanečné akože umelecké vložky. Bez nich by to bolo aj za 4*.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Máloktorý zo starších filmov vás dokáže upútať a zasiahnuť tak ako tento. Posolstvo o ľudskosti, láske a porozumení medzi ľuďmi s odlišnou farbou kože majstrovsky zvládnuté na malej ploche rodinného domu. Klasika, ktorej čas neuberá na hodnote.