Zatoichi sekisho yaburi (1964)

Vynikající díl. Hlavně druhá polovina je naprostá špička. Náš hrdina se nechá celkem snadno napálit starým nevděčným somrákem. Ovšem způsob, jakým si to pak se všemi vyřídí, snese srovnání s nejtvrdším tvrďákem všech dob, čili s vlastním bráchou.

Zatóiči keššótabi (1964)

Slepý dobrák putuje dál a mistrně se vyhýbá obávanému soupeři - hovnu vprostřed cesty. Tentokrát se musí postarat o kojence bez mámy a přebalování a krmení jsou pro něj práce navíc. Stejně jako v ostatních dílech Ichi potkává nespočet lidí-kurev, kteří se ho snaží za každou cenu ojebat. Celá série Zatoichi vyznívá v tomhle směru velmi pesimisticky. Hele slepec! - pojďme ho okrást, podvést, křivě obvinit, případně zamordovat.. Tento příběh se odehrává netradičně za pochodu, Misumi ho pojal jako předzvěst pozdějších vycházek Lone Wolfa s jeho kočárkem. V závěrečné ohnivé bitce má Ichi konečně obrovské problémy, když se protivníkům podaří zapálit jeho hadry. Aspoň chvíli drama, obvykle mu totiž soupeři vydrží sotva pár vteřin..

Zatôichi abare tako (1964)

Konečně někoho napadlo vyšít po Ichim z kulovnice. Samozřejmě marně. Zápletka standartní kvality, od první chvíle je tedy jasné, kterého tlustoprda Ichi v závěru vyvrhne a vykostí. Ještě poplést hlavu pěkné holce a jde se dál. Soubojů (alespoň těch velkých) je trochu míň, ale o jejich kvalitě není pochyb.

Šimon a Matouš (1975)

ANO ŠÉFE! JISTĚ ŠÉFE! PROVEDU ŠÉFE! kdo volal? ŠÉF!! Vedle mistra Fantozziho, špička italské komedie. Nazapomenutelný Dominic Barto jako Morgan, skvěle nadabovaný Přeučilem. Minimálně stejně dobré, jako nejlepší filmy BS&TH.

Barbaři (1987)

Barbarian Brothers, by udělali nejlíp, kdyby natáčeli výhradně svoje tréninky v posilovně.. Jedinou hodnotu téhle slátaniny vidím ve scéně pokusu o oběšení obou bratrů, kdy první se zbaví oprátky zatnutím krčních svalů a druhý utržením celé větve na které visí;)

Avengers (2012)

Hajl Hydra. Nejvíc pobavil Hulk, ikdyž dostal nejmíň prostoru. Zbytek je cpt. America s lepšími efekty. V úvodu je výborná instruktáž, jak vymlátit celou místnost, pokud vás na policii při podání vysvětlení přivážou k židli..

Zató Iči Senrjó Kubi (1964)

Okumura brothers podruhé v sérii spolu. Starší a tlustší brácha v roli Jushira je proslulý sekáč a již zde předvede několik zdařilých kombinací nejen s mečem. Během následujících let své umění vypiluje k naprosté dokonalosti. Tady má ale navrch Ichi a samozřejmě válí jako obvykle. Závěrečný duel je ale i pro něj tvrdý oříšek.

Zatóiči kjódžó tabi (1963)

Jeden památných dílů série. První hodinka je jen přípravou na závěrečný masakr. V dojemném závěru se Ichi pro záchranu milované Tane dostane do pasti. Yakuzáci se v obrovské přesile chystají na velkolepou popravu slepého maséra, ale podaří se jim ho jen šíleně nasrat. Ichi odhazuje svoji pokornou masku a následuje neskutečný tanec smrti...

Simpsonovi (1989) (seriál)

Hlavně prvních pár sérií je geniálních. Samozřejmě s Vlastou Bedrnou, který je v roli Homera dokonalý blb, a tak se mi to líbí nejvíc. Nic proti Zavřelovi, ale s ním už je to poloviční. Navíc nové díly jsou opravdu slaboučké. Burns: Měl bych mít právo přejet tolik dětí, kolik chci. Soudce: Pane Burnsi, pokud budete takto zasahovat do jednání soudu, předvolám vás pro pohrdání! Burns: Jen to zkuste! Soudce: Tak né,nepředvolám...

Sanjuro (1962)

Vyloženě akční Kurosawa. Stopáž snesitelná snad pro každého, vynikající řežby a hvězdné obsazení. Pro mě je to zřetelně zábavnější než první díl Yojimbo, srovnatelný posun jako u filmu Pro pár dolarů navíc s Clintem. Mmch. kouzelná je fotka z natáčení, na které si Mifune s Nakadaiem zapalují cígo.