Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Veselé, barevné, chytré, vtipné. Prostě milé. Emma Thompson se nebála a kromě posledních pár minut se vzdala svého půvabu a spoléhala pouze na své herectví a vypravěčské umění. Navíc Colin Firth má překvapivě svěží komediální talent - cením si ho ještě o stupeň více. Příběh je trošičku smutný (vzhledem k zemřelé paní Brownové), ale jinak je v jádru optimistický, promyšlený a neustrnul na schématech - typu pět lekcí pět dní a pět kouzel apod. Prostě se nechte překvapit.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nevím, jestli bych chtěla mít dotyčné dámy za kamarádky, ale bavím se s nimi skvěle. Teri Hather mě baví obzvlášť. Je perfektní do rolí praštěných krásek, které si buď nevěří vůbec nebo až moc. Felicity Huffman jako utahaná máma, která v sobě ukrývá ukrytého dravce. Doufám, že si seriál uchová nastavenou laťku.

Ostrovní zprávy (2001)

Zase jeden film, kdy mě zajímal nezvyklý osud člověka. Líbila se atmosféra. Taková ta šedá realita, která dává naději, takže ve vyznění optimistický film. Herci par excelance..

Pravidla moštárny (1999)

Mám celkem Hallstroma ráda a Tobey Maguire má takové příjemné zranitelné kouzlo, ale tenhle film mi velmi nesedl. Postavy Charlize Theron a Michael Caine mi byli velmi velmi nesympatičtí. Příběh neměl silné vyznění a jestli tak mnohoznačné. Prostě mě příběh chvílemi nudil, chvílemi štval. No nic.

Prokletí ostrova Saint Pierre (2000)

A líbil se mi a líbil se mi a líbil se mi. Viděla jsem to v kině, francouzky umím. Ačkoliv dialogy nejsou asi to nejdůležitější v příběhu, kde vládne atmosféra, kamera a hlavně příběh tří lidí, kteří jsou pro své okolí těžko pochopitelní, protože jsou silní, jsou to osobnosti. Není to příběh se šťastným koncem ani moc veselým dějem, ale má v sobě něco, co mi říká, že se můžou potkat lidi, kteří si rozumí aniž si musí dlouze vysvětlovat, proč dělají nebo nedělají to či ono a milují se se vším všudy a všichni kolem nich jsou jak šedivé stíny. Juliette Binoche a Daniel Auteuil vytvořili jednu z nejzajímavějších filmových manželských dvojic, které jsem viděla a dávají naději, že manžeství může být docela prima, i když vám dá okolí pěkně za vyučenou.

Královna Margot (1994)

Bartolomějská noc nejde zfilmovat nedrasticky. Naprosto šílených pár hodin, které promění typickou královskou svatbu bez lásky v konečný střet nepřátel ale i zpřátelení lidí zahnaných do úzkých. Je jedno kdo je na čí straně, ale lidi, kteří zůstávají lidmi i v tomto okamžiku, musí držet pohromadě. Obyčejní lidé se mění ve zrůdy, krásné zrůdy se mění v lidské bytosti. Nejvíc mi utkvěla scéna plačící Margot, která prosí svého umírajícího, bolestí a krví prosáklého bratra-krále o milost pro svou lásku a jak odchází bez naděje, jen celá od krve....šílené a krásné...

Kněžna Alexandra (1992) (TV film)

Krásná představitelka Alexandry, velmi příjemná hudba, Paříž v období komuny, krásné kostými. Bezpochyby film patřící do žánru romantický, ale z té horní kvalitativní úrovně.

Ptáci (1963)

Miluju tu atmosféru. Škoda, že dnešní filmy, které chtějí plodit napětí jsou tak doslovné a popisné. Jak přitom stačí málo. A méně je více.

Čaj s Mussolinim (1999)

Také považuji tento film doposud za velmi podhodnocený a zdá se, že odborná kritika ho začíná s odstupem času hodnotit značně lépe. Musím říct, že podobných filmů je pozoruhodně málo. Málokdy jsem z kina odcházela tak mile ofouknutá a pohlazená jako z téhle vzpomínkové záležitosti. Nevím, jak by mě ovlivnil případný dabing, ale film, příběh, kamera, herci - paráda.

Eva tropí hlouposti (1939)

Vždycky jsem považovala za obrovskou filmovou tragédii, že byla Nataša Gollová ve svém zralém věku odstřižena od filmu a obsazovalo ji jen pár odvážlivců. Její komediální talent byl úžasný. Škoda, že má ve své filmografii jen málo rolí tak skvěle šitých na míru. Další jsou možná Hotel modrá hvězda a Roztomilý bratr. Oldřich Nový jí tentokrát opět skvěle doplňuje a očividně se dobře baví tentokrát jako její bratr. Bratr nebratr - stejně to mezi nimi jiskří a vůbec se nedivím že Michalova vyvolená s úlevou vydechne, že je to "jen" sestra. Fan Vavřincová stvořila nádhernou komedii a je škoda, že se Nataša neobjevila v slavné Rodince. Herečka, která je mladá a hezká a dokáže produkovat takovou nefalšovanou legreci je určená, aby k stáru patřila mezi zlatý fond našich komediálních hereček (ne každá herečka se dokáže brát nevážně) podobně jako pani Bohdalová, Medřická (mohla to být déle) a další.