Smrtící spona (1984)

Ze začátku vypadá Smrtící spona jako velice sexy detektivka. Fulci nešetří sprchovými scénami a ani napětím. Jenže tento velice slibný úvod také velice rychle skončí, a pak už jsem už jen tápal spolu s nesympatickým detektivem mezi osazenstvem tanečního studia a čekal na další sprchové scény, napětí, krev, děs a hlavně na zdrcující pointu. Nedočkal jsem se. Sice vrahův (scénáristův) plán je rafinovaný, ale má nějak hodně děr, kterých si pozorný čtenář detektivek určitě všimne.

Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona: Pes baskervillský (1981) (TV film)

Nudné, neatmosférické zpracování nejznámějšího dobrodružství velkého detektiva. Vztah Holmes - Watson je v tomhle díle už totálně homo a atmosféře neprospívají ani všudypřítomné nepříliš humorné vtípky. Opravdu nechápu vysoká hodnocení zde na csfd a už vůbec ne na imdb.

Transformers (2007)

Megalomanská sračka plná trapných fórů s nesympatickým zoufalcem v hlavní roli a s kupou šrotu v rolích vedlejších.

Mistr loutkář (1989)

Chtělo by to více akce a hororové atmosféry. Přesto dávám tři hvězdy, hlavně za sympatickou postavu dřevěného maniakálně vražedného Michaela Kocába.

Kronika zmizení (1996) odpad!

Podobné jako švédská groteska Ty, který žiješ, ale ještě méně vtipná a záživná. Na konci projekce nezůstal v kinosále skoro nikdo. Jen woody byl spokojen, že má další zářez do sbírky obskurních špatných filmů.

Příchozí z temnot (1921)

Mrzí mě, že vůbec nebyl využit potenciál, který nabízel výskyt dokonce dvou záporáků. Chtělo by to remake :-)

Bublina (2006)

Pěkně natočený, ale přece jenom kýč jak bič, který si nic nezadá s podobnými tragicko-romantickými výtvory, proslavenými zejména korejskou kinematografií posledních let, které agresivně a účelově útočí na divákovy emoce.

Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků (1922)

Ve filmu můžeme vidět, co se opravdu dělo na Petrových kamenech na čarodějnickém sabatu. Démonům jsou líbány nahé zadky, babka obcuje s Černým Martenem, chlastá pivo a dokonce i žere. A za to je poté spravedlivě mučena všemožnými vynalézavými nástroji a praktikami. Filmový skvost.

Vdova Montielová (1979)

Stará babka Montielová, která vypadá jako mladá Geraldine Chaplin celý život přivírá oči nad nezbednými výstřelky svého muže (ten nedělá nic hrozného - jen udává své sousedy, krade, souloží se služebnou, chodí do hampejzu obdarovávat chudé konkubíny), a když oči po jeho smrti otevře a zjistí jaký byl raubíř, rupne jí v bedně a jde se vykoupat do řeky plné nafoukaných plavců.

Hati-Hati, Malam-Malam! (2001)

Výborný thriller z drsného prostředí indonéského podsvětí. Nervydrásající hra na kočku a na myš mezi protřelým nadrženým taxikářem a jeho zákaznicí.