Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nejlepší je asi říct, že stejně jako v jedničce je děj prostě přizpůsobený svému obsazení. V jiném případě by to byl ucházející filmek, ale svýma zástupcema v podobě největších akčních hvězd minulého století se prostě vyšvihává strmě vzhůru. Jen škoda, že Chuck je tam spíš víc než míň naroubovaný a nemá nijak moc prostoru, stejně tak to vtipkování o sobě samém se tam moc nehodilo. Ale což...doufám že tenhle krvavej kolotoč jen tak neskončí a my se dočkáme dalších dílů. Tyhle časy osmdesátkovejch hrdinů se musí dokumentovat! 9/10

Letecká válka (2010) (TV film)

Vynikající (dost mrazivé) dobové záměry.

Centurion (2010)

Všeobecně mi to hraje na 3* (některé zbytečně pohrkané záběry se mi moc nelíbily), ale za odvahu za neotřelou brutalitu (teda ne, že by se mi zamlouvaly poletující končetiny a poloviny mozků) dávám 4* ... 7/10

Železný Golem (2011) (TV film)

Už první minutka (rozmetání satelitu ve vesmíru) věštila -nejen- grafickou tragédii, leč s tím se počítalo. Postavy tak debilní (včetně jejich neskutečně tupého jednání a neustálého mletí sraček), že by si nezasloužili přežít ani deset minut filmu... prostě děs. Jenže takhle originální námět se jen tak nevidí.. a to řešení! V jiném případě by to byl obyčejný odpad, ale tohle si zaslouží alespoň tu jednu.. 1,25/10

Miamská sopka (2011) (TV film)

Během filmu jsem si stačil stáhnout tři díly seriálu, zahrát pc verzi monopolů a udělat si pozdní večeři. Jako kulisa to posloužilo dobře. Jinak - je to stokrát ohraná nuda, ničím nezaujímající. Jako by se tam ani nic nedělo. 2,5/10

Air Force One (1997)

Hned po Executive Decision žánrově moc dobrý film. Jenže čítá větší menží menší množství chyb a určité momenty (ano mám na mysli ten americky "sebeobětující se") jsou napřesdržku. Přesto 6/10

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První (4*) a druhá (4*) série byly skutečně na úrovní - originální, promyšlené, napínavé, nečekané. Třetí (3,5*) a čtvrtá (2,5*) řada byla již level níže, ač si myslím, že ta Sona byla stále lepší o dost lepší než honička s pitomcem Selfem a vůbec. Pátá řada (2*) byla místy WTF, místy těžkej bizár (komu všemu se chtěli tvůrci zavděčit, těžko říct). Čtyřka i pětka už bylo zkrátka takové vaření z vody. Zprůměrováno, přijatelné 3*.

Mrtvý muž (1999)

Svižné, vtipné, nepřetahované...parádní odreagovačka. 7/10

Inkvizitor (2005)

Nebýt už kolikrát ohraného začátku, nepříjemných zpomalovaček a zatmívaček, měl bych z tohohle akčňáku lepší pocit. Přesto to koukatelné je. 6/10

Sopka (2009) (TV film)

Na rozdíl od americké produkce, která z této tématiky pravidelně seká děsivé, děsivé zhovadilosti, Němcům se to podařilo vcelku sympaticky zvládnout - pokud teda odhlédneme od spíš víc než míň napřesrdržku děje (pro tyto snímky tak typické klišé jako srdceryvné výjevy, obětování se a podobné amerikanismy). Trikově je to oproti očekávání (respektive na TV film) na docela vysoké úrovni. Samořejmě jsou tu nelogičnosti a jistě i nereálnosti (to si troufám tvrdit a ani nejsem geolog), ale furt je to vzhledem k jiným filmům s přimhouřením obou očí přijatelné. Co mě však vytočilo, že po třech hodinách filmu je sice dotyčná skupinka bošů zachráněna, ale co se stane se zbytkem zasaženého území (či snad celé části Evropy), to už si nechá pán režisér pro sebe - a to navzdory tomu, kolik toho bylo o finálním pšouku sopky během filmu nakecáno. To opravdu nechápu. I když sám sebe překonávám, dávám 5,25/10