Drive (2011)

Těžko přesně vyjádřit pocity. Film, který je jedním dlouhým bullet timem... ale neobsahující žádné zpomalováky. Hrdina, který toho za celou dobu rozhodně moc nenamluví... ale jehož výraz a pohyby říkají vše. Dobrák schopný brutality. Atmosféra kujná, dusná, podtržená zvláštním (výborným!), snad osmdesátkovým soundtrackem. Krásná Carey Mulligan. Mocný zážitek! 9/10

Zakázaná zóna (2010)

Dva lidi jdou z místa A do místa B. Procházejí územím a kolem nich se sem tam objevují obří světélkující suchozemští hlavonožci. A jinak se děje... nic... !? Co lze hodnotit, to opravdu nevím - snad kvalitní ztvárnění oblud. 5/10

Černá hodina (2011)

Stupidní děj, tupá parta nesympatických american teens, nedomyšlenost a vykrádačka. Kladně se dají hodnotit snad jen efekty a arzenál (podomácká výroba mikrovlnné pušky, no to mě málem zabilo...hlavně že si kalibraci ten borec "spočítal"), překvapivé místo konání a díkybohu krátka stopáž...jinak docela průser. 3,25/10

Prometheus (2012)

Víc otázek než odpovědí..pokud nebude následovat pokračování, tak nechápu faktický smysl snímku. Ale ono naštěstí bude. Také se nedá zcela souhlasit, že film nenavazuje na předešlé díly. Člověk, který je zná, chápe, proč se dějí (vyvíjejí) věci tak, jak jsou znázorněny. Podle mého názoru také nebylo nutné děj "zakčňovat" větším počtem linií (otrava, porod, napadení v emzácký lodi, ..) - stačilo řádně rozvinout jednu z nich a pak ji nějakým způsobem dotáhnout do byť stejného finále. Bohužel je to dost sražené příšerně nelogickým chováním posádky - přístup k mimozemskému "čemukoliv" (...ostatně stejně amatérský jako v nové The Thing). Nebo to bylo záměrné znázornění "nevim s čím mám tu čest"? Těžko říct. Daly by se zmínit i další nesrovnalosti. Je to škoda. Nicméně - pro fanouška žánru je povinnost tento film zhlédnout. 4/10

Povinnost a čest (2012)

Super efekty (vojenská technika), neotřelá kamera (hlavně ta zpoza zbraně). Téměř se člověku zdá, jako kdyby se díval na video z nejnovějšího CoD či podobné současné pařby. Až posem paráda. Ale to, co vás po celý film provází, je největší kupa propagandistických sraček za poslední léta. Vysokokaliberním patriotismem a ameriko-celosvětově-spásonosným odérem nasáklé dílko. Na mě tohle působí otřesně (ironie.. knihy Toma Clacyho - který na filmu spolupracuje - obdivuju). Pokud by se měl člověk ještě vyjádřit k hlavním hrdinům..i ti nejsou nijak zvlášť sympatičtí, v podstatě jsou to jen pobíhající zamaskovaní chlápci, cedící strojová vojenská hlášení. Ani si člověk nestihne vybrat postavu, které by fandil. Ten film je prostě Američani Američanům. 4/10

Teror ve vlaku (2002)

Už český název svědčil o nepochybném trháku. SPOILER! Když mi po deseti minutách bylo oznámeno, že ukradený předmět (samotná intro-krádež byla fakt k popukání) byl stvořen slovenskou nacionalistickou skupinou, myslel jsem, že blouzním. A vskutku - honička v Bratislavě! Středoamerická guerilla pochodující po Bratislavě! Bratislavské nádraží! Kulomety na slovensko-rakouských hranicích! Teroristická skupina ve vlaku! Neštovice! Rozklepaná kamera, rozpůlená obrazovka! Jízda po vlaku (vlacích) na motorce! Němečtí NATO důstojníci v dobových 2WW uniformách! Melodrama! Rodina v ohrožení! Efekty ani ne počítačové, ale skutečná TTčka! Záporák v krvi zemřel! Výbuchy padajících dobytčáků (no, slovenské dráhy snad není nutno takto označovat)! Happyend! Tomuhle není možné dát odpad. To je něco tak vtipného, že si to rejža nezaslouží. Ani za ty nejdebilnější dialogy a některé naprosto stupidní role. Ani za (ne)logiku. Tuhle partu vojáčků by si "kurva Casey Ryback" podal s prstem v prdeli. JCVD knee deep in shit. ... 1,5/10

Kočka a pes (1982)

Dá se to, bohužel je to ale více méně nuda. 4,5/10

Top Gun (1986)

Pro mě nejvýraznější zpracování látky z leteckého prostředí. Řemeslně dobře zmáknuté (kvalitně postaru), soundtrack, obsazení... co víc, při raně základoškolních letech to byl můj nejoblíbenější film. 9/10

Benny a Joon (1993)

Velice, velice sympatický a pohodový filmek pro zvednutí nálady, včetně soundtracku. A myslím, že i moc dobře zahraný! 9/10