ČT Live - Aneta Langerová (2011) (koncert)

Ach zas TA Aneta... Kdyby aspoň nemluvila! Ty její plky o ša(š)tyčkách, které na sebe navlékla a pak se v nich necítí - jednomu se hnedle chtělo křičet "úmííí!"... Božínku Aneto, tak si obleč něco jiného a zas si tak moc nehraj na SVOU! Jinak mi to celé přišlo snad i tím mdlým zvukem želbohu takové unylé a zkrátka d.m.s.n. až příliš uměle líbivě vyprodukované... °-/ . . . A ty Dorko, ále nic... Já vím, šekely jsou šekely, tož to se ale už zase těším na staré skvělé TaraFuki, furt... :-| - - - P.S. Nakonec mi nedá, než zacitovat z nevkusně samochvalné píárové synopse k pořadu zde uvedené coby oficiální text distributora: "...a do vkusu se stoprocentně trefila všem..." (konec citace) - jo, tak tím se to možná zase tak trochu všechno vysvětluje. Ano, je to prostě dobře vyrobený a marketingově zvládnutý >produkt< všem... Chápu. Škoda. - - - - - (Poprvé nahlédnuto s upřimným velkým zájmem a poctivým malým zklamáním 20.4.2012 na >očividném prostoru< , tři hvězdičky a hodnocení a komentář zde do třetice všeho rozmrzelého - 20.4.2012)

Blanka Matragi 2012 (2011) (pořad)

Zběsilý televizní sestřih formou jalové a obsahem kýčovité módní šou s mixem vývaru asi nejpitomější možné podbízivé kvazitrendy muziky, kterýžto jako pořad d.m.s.n. každopádně nemá co dělat v produkci a na programu >veřejnoprávní< televize. Kdo jsou pak ty (cituji zde z obsahu coby "oficiálního textu distributora") "mimo jiné i vládnoucí královské rodiny z oblasti Perského zálivu, manželky politiků, diplomatů a také významné umělecké a podnikatelské osobnosti u nás i v zahraničí" řešit nehodlám, lze však předpokládat, že zejména v našich >lesech, vodách a žumpě< a podobných kruzích kleptokratických (takzvaných) >elit< to budou víceméně takové ty paničky coby parazitní entity, nadojené tokem erárních peněz, producírující se pak za další erární šekely v dobách >reforem, úspor a státní zlodějiny< na akcích podobné >kakadence< , že... °-[.. . . . Jedna hvězda tedy jen za ty šatičky, ona samotná >módes róbes< je i přes všechen ten >gyč< věčná a v principu nemůže za nic. Jen ta načančaně upocená šmíra zde prezentovaná "televizí veřejné služby" (...zase jednou mohutné sic!) čpí až na hony ven z obrazovky. Howgh. - - - - - (Poprvé a naposledy sledováno /ryze ze studijních důvodů/ 12.4.2012 na >vyblaněném prostoru< , hodnocení 2., komentář zde se znechucením jako první - 12.4.2012)

V řetězech (2006)

Náprava zkažené holky aneb pohádka z Vidlákova dle hollywoodské metody... Hm, na jednu stranu zajímavé a jímavé (byť trošku za vlasy přitažené) téma, dopackané ale v důsledku takovou tou líbivou popkornovou formou a až nadlidskou >humanitností< černých bratrů v Kristu, završené pak jak jinak než až vskutku kýčovitým happyendem. Škoda všech zkurvených holek všehomíra i tohohle filmu, který měl zpočátku náběh na skutečné syrové jižanské drama a rozpustil se ve všeobjímající divácky vděčné líbeznosti... °-/ . . . Fakt škoda - a nespraví to ani dost dobrá Christina Ricci, ani ta skvělá černá blůsová muzika... ( http://www.youtube.com/watch?v=1Wq4YQ2K7oQ ) - - - - - (Poprvé viděno /v jakési zpackané dabořezané formě/ kdysi v tv, hodnocení po repete 11.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu - a zajímavými bonusy/ 4435., komentář zde jako dvěstěpadasátý šestý - 11.4.2012)

Lítost (2009)

A jéje, zase jednou milionkrát provařené věci lidské a vztahy řešené k neřešení, ke konci pak už trošku uzoufaná scénáristická onanie, posouvající děj po všem předchozím poněkud v karikaturu... Nu - tak nepochybně se naši stárnoucí zoufalci milují s různými hysterickými výlevy dodnes... °-/ . . . K tomu motivy z jiných kousků poněkud vyvařená hudba Philipa Glasse - ale o to skvělejší Nina simone ( http://www.youtube.com/watch?v=orPwWufnfPI ) - a ejhle ta krása v celé kráse! ( http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=QH3Fx41Jpl4&feature=endscreen ) - a víc už raděj zase nic, o českotelevizáckém dabingu (marnost nad marnost - a hádejte lidičky, proč to ti programově debilní kulturní ignoranti dělají, přestože ví, že na ten film v noci na >dvojce< hledí pár cinefilních fandíků?) ani nemluvě... Tři hvězdičky tedy s hodně přivřenýma očima, s lítostí nad promarněnou šancí na velké drama o velké lásce a znuvusetkání. - - - - - (Poprvé viděno 10.4.2012 na >lítostivém prostoru< , hodnocení 15., komentář zde jako čtvrtý - 10.4.2012)

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

Socialistickokritická normoralitní satirealitka v konzervě... Jenom té "komedie" a banánů je tam přes téměř hodinu a čtvrt stopáže nějak poskrovnu. Scenário pí H.P.? Aha! Nepřekvapuje... - - - - - (Poprvé viděno v oněch dobách trampotných, hodnocení 9.4.2012 při repete na >mrtvé jebničce< 145., komentář zde se zívnutím jako třicátý - 9.4.2012)

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Mimo mísu... - - - Tak co nám to zase uklohnili (ixtá repríza na >třetím sprostoru< 9.4.2012) naši mistři >veřejnosrádní< pro >náročného< stádního diváka? Úžasný výřez z ořezu obrazu (chápou nešťastní diváčtí troubové, že z původního formátu 2,20:1 dostali po dvojím oříznutí k nahlédnudí zmršených pouhých cca 60% ze skutečné obrazové plochy filmu?) a v řadě sekvencí zcela bezzvučný (zato v dialozích ponašem kdákajících postav řádně osolený) kuchyňsko-čudlárenský dabing (vyplodila ČT roku 2003!) prakticky bez originálních reálných ruchů a původními zvukaři vytvořené atmosféry filmu? . . . Tož kdo nemáte to štěstí a neviděli jste v současnosti film na dvd, užívejte blaze lidičky a pište děkovné dopisy debilním sračkařům z Šašské tupovize... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno v dobách dávných normalizačních v kině, při repete pak po vydání na dvd /s původní zvukovou stopou s č. titulky a v originálním formátu obrazu/, hodnocení 08.10.2005, nekomentář zde jako čtyřistadvacátýdevátý - 9.4.2012)

Invaze (2007)

Vývar z odvaru provařených vývarů, postavený ponejvíce na pitomém nervním a místy nelogickém střihu cooltrendy nervní kamery, to vše dle ne moc chytrého scénáře asi pro pozdvižení atraktivity pro ne moc bystrého diváka. A k tomu trochu toho blití a >filozofujícího< mudrování nad zkažeností reálného >lidského< světa a... A lidstvo teda jak jinak samosebou zase jednou vyhrálo samo nad sebou a vyvařeno jest a... A nespravila to ani neustále pobíhající stárnoucí hvězdička Nicole K. . . . Takže jen další zbytečný film, určený zjevně jen pro nahonění nějakých těch drobných od věci neznalých mladých fanoušků žánru. Každopádně pak jeden měl až co dělat, aby u té matérie nakonec neusnul... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s originální zvukovou stopou s č. titulky a v původím formátu obrazu/, hodnocení 5260., komentář zde s notným zklamáním jako třistatřicátý - 9.4.2012)

Spláchnutej (2006)

No jo, jasně jasně mudrlanti (zase jednou nějací ze stok) zdejší dadabáze, plastelína už nejni co bejvala (pokrok je holt pokrok a hápéčka jsou hype) a aardmanské krysy zdrýmovatěly, ale... ALE!!! Ale minulost je minulost a všichni dneska chtějí krom hor sejra i moře šekelů, který teče hovínka zrovínka ve stokách Londýna... A to nemusí být Rita zrovna blonýna, že... ;o) . . . Každopádo navzdory všem možným žabomyším výtkám je Spláchnutej - krom toho že je spláchnutej - i nesmírně zábavnej, myši mají pré s kadencí skvělých a do detailu promyšlených gagů tak šedesát do minuty - a mezi tím vším i pár geniálních momentů a politicky i jinak nekorektních narážek bez nějakých hluchých míst a pitomých náhražek - včetně fantasmagorického závěrečného finále velkého (chodíte taky až o poločasu?) spláchnutí... . . . Dle igitátorova ne skromného názoru tedy v rámci subžánru crazymáků zcela geniální počin a mouchy si slupněte, jestli umíte vypláznout jazyky tak jako von Von Frogschack. Ano, milujeme šťastné konce, kvákošům navzdory! Písk! . . . Čtyři a půl hvězdy tedy (uznávám, Pohodlíčko má i filosofický přesah ;o) za film - ale za ten dvojsmyslný fór s britskou známkou s královnou Alžbětou s přetiskem "Bahrajn" (a sta a sta jiných!) i za kongeniální mix muziky (a za slimáky muzikáky) zaokrouhleno bez ubahnění nahoru! - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou - to musíte! - a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 12229, komentář zde jako třistatřicátýšestý /se smyslem/ - 9.4.2012)

Milenec (2002)

Ach ta ruská duše jednou zas... . . . Tři a půl hvězdičky za emotivně srdceryvný žánrový filmek, zaokrouhleno pak za tu závěrečnou mysteriozně symbolickou scénu s (vizuálně úžasnou) >postsovětskou< tramvají nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 8.4.2012 na >ljubovném prostoru< , hodnocení 21., komentář zde se zívnutím dotřetice všeho intimního - 9.2.2012)

Svatý Augustin (2010) (TV film)

Hm... %-o . . . Tady se zase děje nějakej zázrak, že, či co... (viz. střízlivě věcný rating na IMDb - 4,7/10 k 8.4.2012!) . . . Ale ani já nehodlám hodnotit míru jasnosti svatozáře páně Augustina či mravoučnost jeho příběhu a mizivý vliv této na reálné světové katolické stádo! Jako audiovizuální dílo ryze televizního kalibru pak d.m.s.n. jde >jen< o další instantní rutinní materii telenovelového kalibru - tak jak jen to páni italové s prošepana polskimi koprodukčními souvěrci umí rádobymoderně líbivě a podbízivě sesmolit... A víc zas raděj nic (to bych si hnedle hořce poplakal nad českotelevizáckým dabingem etceteraatakdál...)! . . . Amen. - - - - - (Poprvé viděno 8.4.2012 v neděli >zmrtvýchvstání< /sic!/ na >nesvatém prostoru< , hodnocení 78., komentář zde klidně už po prvním dílu jako čertoffsky šestý - 8.4.2012)