Seznamte se s Applegatovými (1990)

Nech brouka žít... %-] . . . Námětem dosti crazy broukárna s nádechem entoetno satiry a ekologické agitky, ke škodě filmu však s problematickou logikou stavby děje a vůbec nedotažeností celé té (prvo)plánované pointy. Škoda, že tohle dílko nemělo lepšího scénáristu, protože mohlo jít o docela bzučnou taškařici. Formou pak rutinní >hw< matérie téměř rodinného karakteru... ;o) . . . Nu - nenaděláme už nic, tak broukům zdar a krovkám klid... A teď se jdu zakuklit a budu si přitom broukat broučí "Revolution 9" - http://www.youtube.com/watch?v=h-TZBavxpes - - - - - (Poprvé viděno 17.3.2012 s brouky v hlavě na noční >broucoolové hmyzovizi< , hodnocení 114., komentář zde jako devátý - 17.3.2012)

Řeč peněz (1997)

V rámci žánru vydařeně vystavěná taškařice, okořeněná pár vskutku vypointovanými gagy (třeba scénka dražby Jaguara - nesoupeřte s Italem...;o) a završená vskutku bombastickým ohnivým žertovně akčním finále... Nic víc a nic míň než skvělá oddechovka. - - - - - (Při repete 17.3.2012 na >Nova Cinemany< hodnocení 862., komentář zde jako dvaačtyřicátý - 17.3.2012)

Pan Klein (1976)

. . . P.S. Mimo mísu... S dvojím ořezem obrazu a dojebaným (ne)zvukem s českým dabingem nesledovatelné... Zase se jen ptám, proč to ti kulturně impotentní pazdráti z debilní šašské veřejnosrádní pořád dělají? Že by zase nějaká ta >židovina< ... (?!?) . . . Tak snad někdy ten film(!) dám na dvd, želbohu jak koukám, zdá se je vyprodáno... - - - - - (S utrpením nahlédnuto 16.3.2012 na >ajneklajne sprostoru< , /ne/hodnocení 138., otrávený nekometář zde jako osmnáctý - 16.3.2012)

Kamarád Timmy (2009) (seriál)

Psychetimmické... %-D - - - - - (Sledováno s optimmismem občas nahodile na odpoledním >školkáckém prosturku< , hodnocení 254., komentář zde igitimmický jako dvaadvacátý - 16.3.2012)

Ve spirále času - Podchod (1984) (TV film)

Podchodem vchod! Vstříc šťastému kráčení ze Štatlu k Prioru, levá dva... %-D . . . Jó, to měla strana a vláda tenkrát v Brnisku priority, stavělo se to dýl než tunel pod kanálem LaManche a dnes je to jen špinavá díra plná langsonských stánků s všelijakým >rychlespotřebním< šmejdem. Filmeček je to tedy doslova >normalizačně poetický< , k procítěným proslovům jakéhosi výzorem téměř montypajtnoffského soudruha inžinýra Kubra vyhrává barová kapelka Pavla Váněte a svým způsobem to s odstupem těch desítek let působí, jako by si snad tenkrát Fuksa dělal z lidu chodeckého srandu... . . . No tak ty tři hvězdičky jen za to pamětnické kouzlo nechtěného, však kdo je domácí, tak ví... ;o] - - - - - (Poprvé viděno po osmadvaceti letech 14.3.2012 na >podchodním prostoru< , hodnocení druhé, komentář zde ve spirále času jako první - 14.3.3012)

Vstupenka do francouzského podsvětí (2010) (TV film)

Já jen nechápu, komu tahle >publibulvární< medializace slouží... Merde! °-| - - - - - (Poprvé viděno 13.3.2012 na >me/r/diálním prostoru, hodnocení 2., komentář zde jako první - 13.3.2012)

Projekt Huemul (2009) (TV film)

Nesporně zajímavé téma, dopatlané ovšem tím nejhorším možným způsobem - hranými scénkami tvářícími se jako dobové záběry - s všelijak trhaným, rozostřeným, poškrábaným a problikávajícím obrazem, majícím asi pitomému stádu evokovat jakousi historickou autenticitu... Něco tak otravně manipulátorského a podbízivého nevidět ani u tušašských kvazidokumentárních materií! Nebýt tedy aspoň oněch relevantních informací a rozhovorů s pamětníky, jako ryze "dokumentární" by si tento projekt snad zasloužil i zařadit do odpadu. Smutné Argentino... °-/ - - - P.S. Jak vidno, na zdejší stádečko to zabírá, humorné... %-o - - - - - (Poprvé viděno 13.3.2012 na >hu/e/morném prostoru< , hodnocení 13., komentář zde jako třetí - 13.3.2012)

Avatar (2009)

Nutně notné zklamání stran obsahu, leč za tu formu - nelze jinak... Takže poctivé tři hvězdy za hollywoodsky rutinní žánrovou melánž a jedna nahoru ryze za ty úchvatné virtuální světy. Škoda, že všechna ta vizuální krása padla za oběť prvoplánové podbízivosti masovému divactvu všehomíra... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 12.3.2012 na 2D dvd /prodloužená dvd verze/, hodnocení 42016., komentář zde čtverácky jako čtyřtisícíčtvrtý - 12.3.2012)

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Šašská levárna 2011? . . . Svatá onanie, sledovat tu vyprázdněnou načančanou zrůdnou šmíru, vykrmenou erárem a chrochtající ve své parazitní malosti... Ne ne a ne, nekonečně NÉÉÉ...!!! . . . Předpokládám, že jestli bude dobře honit, příští jár to bude moderýtorovat Filípek. A čubčit by mu k tomu mohla Apolena (ta - ač dokázala dosud hovno - dává už asi díky tatínkově probonzovanosti intervijů do dávno nerespektuhodných helemagazínů), takový by to byl krásný kratochlípně rychlený párek vytrendovaných protekčních smradů, ideálně zapadající do celevřitního komplexu tušašské pisskultůry a šoupissnicu. A ty už Peťo přestaň žrát to zrní, sic se může stát, že ti jednou zaskočí a slepičky už dávno budou zobat z ruky jiným! A víc už zase jen "sere pes"! (citace z pořadu!)... Howgh. - - - P.S. (Upřimně a vážně!) Palec nahoru Mistru Somrovi a mladému Martinu Marečkovi (i když myslím, že do roka a do dne se bude za tu pózičku kát a rád si se svou partou ještě vykloktá jmenovanou minerálkou) - napravit či vylepšit na téhle žumpě z principu ale žellvu nemohli ničeho... °-| - - - P.P.S. Ke vší tragičnosti nahlédnutelno zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10394398803-cesky-lev-2011/21252216071/ - - - - - (Ex post s psutím ze studijních důvodů sledováno z webového záznamu naší veřejnosrádní o týden v klidu, hovnocení 526., levotář zde jako stodvaatřichcátý - 12.3.2012)

Naše děti (2001) (TV film)

Ach jó, no to byla ale zase lekrace - kdy ovšem skutečný vtip a pointu zase nahrazuje telenovelové blábolení, podbízivé a hlupučké pitvoření a přehrávání, případně hysterické výlevy, protože tak už to holt s tou naší >veřejnovou< tvorbou bylo, je a lepší už asi nikdy nebude. Jedna hvězda tedy jen za jakousi snad někde v obsahu předlohy skrytou scénáristickou snahu, kterou ale čudlárna výše uvedenými manýrami, rejžisejrskou bezradností a kamerovými objektivy prováděnými lacinými kvazitrenkyfígly spolehlivě zabije do formou jen další ukoptěné televizácké šmíry... °-/ . . . Tak hlavně že si děcka poplácávaj ega, jakej že to vyrobili "s nervem moderní doby" zase >veřejnoprávě< ukoptěnej divácky >vděčnej< (sic!) šunt. - - - P.S. A ta závěrečná umělecky >líbací< scéna - no to bych nevěřil, že z takové lidsky přirozené činnosti v artisticky >lascivním< podání páru Adamovská-Kříž se může jednomu zvednout kufr... 8-[.. - - - - - (Poprvé viděno 11.3.2012 na >naší jebničce< , hodnocení 99., otrávený komentář zde jako třetí - 11.3.2012)