Kolo v Pekingu (2001)

Zajímavý i když ryze filmařsky nikterak výjimečný pohled do života ve městě, kde "zítra" znamenalo dávno už pozítří... A cyklisté dávno dosykali, nesténají... Přesedli a odjeli ve svých vozech směrem Peklo >civilizace< , přičemž od natočení tohohle filmu stačilo jen jedenáct let... . . . Takže ty čtyři hvězdy hlavně za tu >realistickou< syrovost a umanutost hlavního hrdiny i tvůrců natočit ve svých podmínkách nepodbízivý pohled na tehdejší civilizační střety a žití a >problémy< mladých Pekiňanů, za kritický pohled na dobu, kdy bicykl znamenal víc než jen "status"... ;-] - - - P.S. A k těm lokomotivám (ahoj Vášo!) - no podívejte se na vývoj čínských rychlovlaků, tam už se brzo bude všude >motat< tak leda nějaká ta magnetická levitace... A potom postaví ty svoje "maglevy" směrem k zapadajícímu slunci a vyrazí a... Vidím zemi mlékem a strdím a cyklostezkami oplývající... ;o) - - - - - (Poprvé viděno 26.3.2012 na >cyklistickém prostoru< , hodnocení 66., komentář zde jako dvanáctý - 27.3.2012)

Evžen mezi námi (1981)

Původně jsem se chtěl po zhlédnutí tohohle >dílka< rozepsat, ale po přečtení některých zde velmi výstižných a informačně vyčerpávajících komentářů ušetřím čas a energii. Každopádně d.m.s.n. tahle satirka je respektuhodna opravdu jen jako "studentský film" a s mizernou postprodukcí pak snesitelná spíše jen ze >studijních< důvodů... Ani nevím, jestli je to škoda... - - - - - (Poprvé viděno 25.3.2012 na tv Barandov, hodnocení 333., komentář zde jako třicátý - 25.3.2012)

Slovanská epopej (2011) (TV film)

...A na ty obrazy epopejské sraly mouchy... . . . Švejkárna obsahem, ubohé nic formou - myslím čistě zde tento film, vyprodukovaný jakousi firmou "Tv studio Plus" (Sic! Plus jako co?) - s hýkáním a funěním zoufalky Koubkové (ta už taky asi je všehoschopná, aby nechcípla hlady - ano Jano, kdysi jsem vás respektoval jako svébytnou jazzwomanku, užívejte blaze v Praze...). Mucha se musí nejspíš v hrobě obracet, čeho všeho je schopna tahle naše současná debilní postbolševická kulturní fronta. Ale co čekat od namistrovaných a na eráru parazitujících part, prolezlých všelijakými bývalými estébáckými sráči, že... °-/.. . . . Jedna hvězda tedy za - ani nevím proč, snad jen za tu ryze technickou materii jako doklad doby. A prosvištěte si lidičky závěrečné titulky, kdo se všechno umí přiživit na předváděném (ne)kulturním svinstvu. Nasrat. - - - P.S. K nahlédnutí viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/10412226503-slovanska-epopej/211542154970002/ - - - - - (Sledováno v březnová nedělní odpoledná na >epochcálním sprostoru< , hodnocení do třetice všeho zhnuseného, komentář zde jako druhý - 25.3.2012)

Film o filmu: Probudím se včera (2012) (TV film) odpad!

Tak hlavně ta Teta, že stryců... Pochcat... °-[.. . . . No, jestli je ten film jako film o filmu, to se rači teda neprobudit. Aby vás hned zejtra neoprudilo... A ještě si žvejknout Obřiť a probuznit se v pisskultůře. Super klucí, hurá do biografu... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 25.3.2012 na na ranní >NovaCintymá< , hodnocení a komentář zde ospalé jako první - 25.3.2012)

Zamoření (2006) odpad!

Impotentní sračka zamořených mezimozků... Pro našince zase jednou umocněno debilním šašskočudlím dablingem a ořezem obrazu k umoření... Howgh. - - - - - (Nahlédnuto a nedohleděno 23.3.2012 na k/anále >tvblablandoff< , hovnocení 446., nekomentář zde jako čtyřisrátý - 23.3.2012)

Josef Berg a jeho snění (2011) (TV film)

Jak ta jedle býti vedle, běda snít se musí! Až má z toho jeden hnedle krupon z kůže husí... %-o . . . Jampadadamtadapadadam, dadapatatramtadam... A co z toho všeho vyplývá? Není nutno prsit se, když stačí dobře splývat... A po avantgardistech neplivat! . . . Více o Mistrovi tuto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Berg . . . K posnívání k nahlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10317639317-josef-berg-a-jeho-sneni/31129535018/ - - - P.S. Zdarec Strakošů... :o] - - - - - (Poprvé nahlédnuto k oslechu 22.3.2012, hodnocení 11., komentář zde s brebergami na zádech jako vyzrálý první - 22.3.2012)

Pohádka (1972) (TV film)

Insitní féerie v růžovém, snesitelná díky své rozmilé žánrové líbeznosti i dobře čtyřicet let po časech vzniku... Tož paňmaminko i pantatínku Procházkovic, vítejte v železniční zemi, vzpomínáme! A že zdravíme do Slavkova, zdrávi dojeli! - - - - - (Poprvé viděno po čtyřiceti letech 18.3.2012 na předranním >růžovém prostoru< , hodnocení 3., komentář zde jako první - 21.3.2012)

V Lysicích na zámku (1972) (TV film)

>Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně...< . . . Jojo, vidět režimem >krutě pronásledovaného< "soudruha dokrora" (...přemíra >soudruhování< mezi soudruhy mi způsobovala bolení až skoro tenze napětí tlaky...) Kuběnu, kterak si přikakává se soudruhem redaktorem na téma "štafírování" a jiné odborné činnosti péče socialistického státu o národněkulturní památky, zatímco tyto ve své době až na výjimky mohutně chátraly - a sledovat další soudruhy z oblastě kultůry a restaurátory a jiné úžasné řemeslníky při činu (například to prase, co >zlatilo< židličce nožičku a přitom mu tam kapal nějaký šlem na čalounění!), to byl tedy soudruzi a soudružky zase jednou zážitek... Ano, normalizace byla svinská doba, ale když člověk sleduje tyhle relikty minulosti, ani se není čemu divit, kdo a jak a proč nakonec ovládl tuhle popřevratovou společnost a v jakých sračkách tato dnes se nalézá... ŽE!?! %-o . . . Takže jedna hvizdička buznička jen za to kouzlo nechtěného, Lysice to naštěstí zase všechno přežily...°-| - - - - - (Poprvé viděno 18.3.2012 na brzeranním >olysalém prostoru< , hodnocení 3., soudružský komentář zde jako druhý - 21.3.2012)