Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Adamova jablka (2005)

Symbolický a silný, to jsou slova, která mě po shlédnutí tohoto filmu napadla jako první. Ještě je tam ale kapka něčeho co nemám příliš v lásce - magického realismu, díky němuž se film roztáčí do čím dál nepravděpodobnějších obrátek, které mají stále stejný vzorec: Adamova provokace - farářovo pochybování - návrat k předešlému stavu. Přesto vynikající film.

plakát

Parfém: Příběh vraha (2006)

Dlouhý a morbidní film s nejapným závěrem, který z špatné historické detektivky o úchylovy dělá mysteriózní slátaninu.

plakát

Jak se krade milión (1967)

Film zprvu zábávný zejména díky myšlenkovým pochodům hlavního hrdiny, které divák slyší. I ta zápletka se pěkně rozjede, ale potom je to slabotka - nakoukneme do zábavy mládeže 60.let a to je tak vše. Závěr jsem nějak nepobral - laciná agitace, nebo co to mělo být?

Hluboký spánek (1946)

Pět hvězd ode mě tomuto filmu odvála jistá nepřehlednost. Scény se střídají v rychlém sledu a nemáte tak kousek prostoru srovnat si myšlenky a tuto brilantní detektivku (kdo by to byl do tak starého filmu řekl!) si náležitě vychutnat. Panákovité herectví některých vedlejších postav jest vykoupeno skvělým Bogardem a jiskřivými, místy vtipnými dialogy. Česká parodizující verze (Mazaný Filip), po shlédnutí tohoto kusu mě ještě stoupá na ceně.

Deváté srdce (1978)

Drsná "pohádka" sice o něco lehčí než Panna a netvor, ale vidět to v dětství mé noční můry by tenčí nebyly. Nějakým způsobem mi to připomělo komiksy od M. Mignoli, třeba takové Vánoce v podzemí.

plakát

Druhý dech (1988) (TV seriál) odpad!

Komančský koprofilní seriál o tom, že v JZD může být lépe než na ČZU.

Pouta (1961)

Oficiální text distributora tak úplně nekoresponduje s obsahem. Tohle rozhodně není nějaká prvoplánovitá komančská propaganda. Ano hlavní hrdina veterinář (výborný Lukavský) sice upřednostní venkovský obvod před místem na jatkách v Gottwaldově a mohli by jsem z toho tedy cítit takový ten rudý ruralismus, ale to jsou spíš kulisy. Kulisy zajímavého realistického příběhu. ........jo a taky Jiřina Švorcová zde ještě celkem ujde jak vzhledem tak hereckým výkonem.

Oddechový čas (1977)

Film nemá žádný děj, je to jen hrabání se v životě jednoho profesora, inženýra, který pracuje jako náměstek v továrně na sací bagry a zároveň externě učí na ČVUT. Je to kádr zásadový, správný a hlavně pracovitý. A to je jeho problém, rodině chybí - manželka má nápadníka a syn se vymaní z jeho vlivu tím, že ukončí studium na VŠ. Dnes úsměvné, jako tenhle tehdy špičkový pracant totiž v současnosti maká víc jak polovina národa a je to norma...

plakát

Vzpomínky na Afriku (1985)

Sydney Pollack je mistr. Mistr přepálených stopáží !!! První hodina a poslední půlhodina jsou vynikající, to co je mezi tím mělo být prostříháno. Ošíval jsem se u toho nudou a výmyšlel pro čsfd nějaké jízlivé komentáře o utahané červené knihovně. Pak ale přišel ten závěr a při něm, při něm jsem si pobrečel jak stará kareta...Má to ohromnou sílu. Škoda, že Afrika už není to co bývala - o čemž my kamerunské žáby víme své.

Muž proti muži (2006)

Mysteriózní western hm hm hm říkal jsem si...Začnu na to koukat a je to super, pak to začíná vrzat, pak skřípat a s příchodem onoho mysteriózna - indián v čistém sáčku uprostřed pouště jako strážce vody a nějaká ženská, která nabizí všelék ze svého vozu - se to zasekne zcela. Film jakoby se v závěru chtěl stát něčím čím ani kvůli předešlému ději a slabému vykreslení postav být nemohl. ------------------------------------------------------------------ Jediné na co si asi vzpomenu z tohoto filmu: pod pronásledovaným Brosmanem padne kůň - podřízneho, vyvrhne a schová se do jeho kadaveru, když přijedou pronásledovatelé tak na ně z té mrtvoly koně vyskočí: BAF !