Ospalá díra (1999)

Neuveriteľná atmosféra, ktorou je obalené toto dielo nedá nadýchnuť nikomu počas celého svojho trvania. Povedal by som že najlepší Burtonov film, skvelý Depp a pochmúrne okolie Veľkej Británie. Jednoducho špička!

Sedm (1995)

Ak by sa dal film brať ako jedlo, prirovnal by som Sedem k hlavnému chodu kráľovského večierku. Sedem nie je iba film, ale veľdielo. Skvelé obsadenie, vraždy v podobe siedmych hriechov, ktoré nie sú pritiahnuté za vlasy, vymyslené blbosti, ale vraždy takpovediac reálne. Skvele spracovaný filmík, pri ktorom som bol napätý celých 127min a ešte ďalších 127min potom. Kto nevidel si ani nevie predstaviť o čo prichádza. Úžasný film... Škoda že sa dá dať iba 5*

Clementine (2004) odpad!

Film so Seagalom, kde vlastné Seagal ani nehrá. Obsadenie tak strašné že tento film by som tým najhorším s tzv. Seagaloviek. Dej takisto niečo neuveriteľne blbé. Celé zle, odpad!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney Todd je muzikál a to je to čo ma tak odrádzalo od zhliadnutia tohto filmu, ale nakoniec ma Burton a Depp predsa len dotlačili k tomu aby som si tento kúsok pozrel, aj keď ono to vlastne ani nie je "kúsok" ale iba taký "kus" ničoho. Som síce milovník hororu, ale k Burtonovi mi to násilie nejak nesedí a to je dôvod prečo má u mňa hneď -1*. Ďalší dôvod je ten že tá pravá Burtonovská atmosféra sa pomaly ale isto vytrácala. Zato však musím pochváliť dobu do ktorej je dej zasadený, temné obdobie Londýna je ako zrodené pre toto dielo. Nebyť toho nervy a uši drásajúceho spevu dal by som 4*. Bohužiaľ takto iba 3* a aj to len kvôli Deppovi pri ktorom mám pocit že sa pre tieto úlohy bláznov narodil.

Čtvrtý druh (2009)

Spracovanie svojím štýlom " verte, neverte " zaujalo, ale aj skazilo môj dojem. Občas chaotické scény kedy má divák problém sledovať naraz viacero záberov. Avšak chválim tématiku ktorá ma zaujala a nasadila mi do hlavy malého chrobáka. Priemerná Jovovich a atmosféra ktorá by občas nahodila na tele zimomriavky. 3 z 5!