matt85

I don't know it yet...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 14.2.2019  00:18
    Malé ženy (1994)

Malé ženy je režijně skvěle uchopený film se silnými hereckými výkony. Zejména plynutí času je zde zobrazeno velice přirozeným způsobem (pouze s jedním velkým skokem), kdy se vše tak nějak bezděčně děje a než se nadějete, tak je člověk, kterého jste právě poznali, klíčovou osobou ve vašem životě. Ostatně velice realistický popis lidského prožitku času. Z dnešního hlediska je pak velice zajímavé, že i adaptace tak starého románu je dnes jaksi aktuální v zobrazení silných žen, co se snaží prosadit v mužském světě. Nutno říct (mírný spoiler) že konečná seberealizace hrdinky v podobě prosazení se ve spisovatelském světě jí ovšem nestačí a nachazí další životní smysl v partnerovi a službě dětem. A tak lze nakonec celý příběh interpretovat čiště apoliticky. Každý v životě potřebuje najít naplnění nejen sami v sobě, ale i v někom (lidé) a něčem (smysluplná činnost) a ve výsledku je jedno, jestli je to v sourozencích, rodičích, partnerech, dětech nebo umění. Nebo ve všem.

• 21.9.2013  22:46

Prakticky stejně dokonale promyšlené a geniálně zábavné jako jednička. Nic víc není ani potřeba říkat.

• 30.7.2013  23:54
    Zločin (TV seriál) (2011)

Ve skutečnosti se to ze začátku zdá chladné, ale postupem času se z toho stává naprosto nekompromisní emocionální nářez. Třetí sezóna to ještě podtrhuje a například při desáté epizodě jsem ani trochu nedýchal. Zdrcující seriál, který se vám dostane pod kůži.

• 10.7.2013  23:03
    Hon (2012)

Nekompromisní.

• 23.6.2013  14:18

Nikdy bych si nemyslel, že může mít Vin Diesel vlasy. Jinak až na trošku větší délku(filmu, ne vlasů), než potřeba, to bylo dobré, dokonce tak skvěle zrežírované, že vlastně fandíte celou dobu těm špatným. Lumet i na stará kolena neztratil nic ze svého umu.

• 30.5.2013  20:14

Tak na stejno jako s pětkou. Sice tady jsou ještě přepálenější akční scény, víc over the top dialogy a tak nějak vic všeho, co bych dotáhl i v pětce, ale narozdíl od pětky to poztrácí balanc, spád a tak nějak ten moment překvapení, který nám poskytla pětka, ale který se tak nějak zopakovat nedal. Nicméně, stále je to vrchol solidní zábavy na deštivé odpoledne. PS: Taky vám přišly některé scény z Londýna jak vytažené z TDK? PPS: Samoan Thor rules.

• 18.5.2013  13:14

Sen každého loosera ve 108 minutách.

• 19.4.2013  22:05

Solidní retro řežba s nabitým obsazením. Sice nejde o vůbec nic převratného a vlastně platí, že čím víc to budete brát s nadhledem, tím víc si to užijete, ale na oddechový večer s tvrdýma mazákama, co sypou jednu hlášku za druhou, je to naprosto ideální.

• 12.4.2013  16:14

Hodně sympatické obsazení, ať už jde o staré mazáky(Pacino, Walken, Arkin) nebo neskutečně cute a příjemné slečny(Timlin, Punch, Margulies, Ferlito) a taky nápaditý a často dost originální scénář napomáhá k zážitku, ke kterému se nebudete po nějakém čase bát vracet. Velice příjemné a osvěžující 4.

• 6.4.2013  22:38

První půlka skvělá a hlavně brutálně zábavná, druhá už ztrácí tempo a tudíž je i méně zábavná. Každopádně ale pořád i po víc pětačtyřiceti svěží a živé, i když chápu, že tehdy to muselo být naprosto nevídané.

• 23.3.2013  12:13
    Klub sráčů (2000)

Tak tohle ne. Když si uvědomím, kolik velice nadějných projektů se nezrealizuje kvůli nedostatku peněz, tak mě až srdečně bolí to, že někdo mohl investovat do tohohle. Ne, tenhle film není dobrý ani když do toho půjdete jakože je to sračka.

• 8.3.2013  22:45
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Kdo byl řekl, že drama z prostředí natáčení televizních zpráv od Aarona Sorkina bude tak dojemné. Není to totiž jenom sonda do světa medializace, ale je to hlavně seriál o lidech a lidskosti a o snění o lepším světě. Závěr pátého dílu je v tomhle ohledu nepřekonatelný. Pět.

• 3.3.2013  21:27
    Hořící keř (TV film) (2013)

První díl ještě pomalý a pozvolný. Druhy a třetí už naprosto nekompromisní, i když stále v pomalém gradujícím tempu. Neuvěřitelný spád a až niterná, minimalistická působivost. HBO, jen tak dál!

• 22.2.2013  21:37
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Brutální, napínavé a návykové. Claire Danes odvádí jeden z nejlepších výkonů, co jsem KDY viděl a Damian Lewis se pomalu a jistě stává nejcharismatičtějším mužem televize.

• 15.2.2013  22:16
    Mistr (2012)

Místama dost psycho a vlastně si ani nejsem jistej jestli jsem to pochopil. Ale pět dát musím. Působivost toho filmu je totiž velkolepá.

• 15.2.2013  15:21
    Patrola (2012)

Nekompromisní. V jednu chvíli vás Ayer nutí válet se smíchy na zemi, druhou brečet. Gyllenhaal s Peňou skvěle přirození. Konec drtící.

• 15.2.2013  15:15

Roztomilý feel-good film s dobrými herci a svižnými dialogy. Perfektní oddechová zábava.

• 8.2.2013  21:59

Nejlepší animák od Toy Story 3. Geniální scénář, který z filmu nečiní jen další infantilní podívanou pro děti, ale nápaditý, dojemný příběh s scénami, které až vyrazí dech. John C. Reilly jako dabér skvělý. Prosím, prosím, Oscara.

• 30.1.2013  18:02

3 a půl. Styl Bigelow mi nesedí. První dvě třetiny skvělé, poslední naprosto nevyužita. Jessica super, Desplat taktéž. Ve výsledku těch 157 minut nebudete litovat, ale neposadí vás to na zadek. Vlastně je to něco jako Hurt Locker..

• 25.1.2013  22:13

U jakého jiného filmu zažijete dojetí a záchvat smíchu najednou?!

• 16.1.2013  21:13

Není to tam nic nového, příběh jde celkem předvídatelně a ano, je to feel-good... Jenže je to tak skvěle natočené, geniálně zahrané a se srdcem napsané, že tomu nejde odolat. Z Russella bude za 20 let klasik. Pokud se nikdy nepřestaneme snažit, každý nakonec najdeme svou Silver Lining.

• 11.1.2013  23:09
    Let (2012)

Comeback Boba jak má být. Skvělé obsazení v čele s Denzelem, který hlavně v posledních 20 minutách podává naprosto fascinující a obdivuhodný výkon. Když si to všechno doplníte Silvestriho báječnou hudbou a bezchybnými dialogy, nezbyde vám nic jiného, než být nadšen.

• 10.1.2013  17:35
    Zabít tiše (2012)

Je to vlastně strašně supr dupr a hustý... Fakt.

• 6.1.2013  19:51
    Bídníci (2012)

Nakonec na pět. Těch přibližně 10 nudných minut filmu odpustím, hlavně díky opojnému vizuálu, epicky krutopřísným momentům a velkolepému, ale i tak osobnímu zpěvu. Není to nic nového... Ale je to sakra profesionálně a svěže udělané. Anne vede, hned po ní Russel.

• 30.12.2012  22:47
    Rebelka (2012)

Na Pixar sice ještě poměrně slabé, ale stejně nakonec asi nejlepší animák roku. Nebo mi snad chcete říct, že ten Burtonův pes je lepší?!

• 30.12.2012  22:44
    Láska (2012)

I když předvídatelné, brutální. Jinak: Všemi chválená Riva mě zas tak geniální nepřišla a tento film rozhodně patří Trintignantovi.

• 30.12.2012  22:40
    Na dřeň (2012)

Nikdy jsem si nemyslel, že film na který se podívám kvůli Marion Cotillard, se mi nakonec bude líbit hlavně kvůli hlavní postavě Matthiase Schoenaertse. Ten chlap sice celou dobu hraje naprosto nezodpovědného a lehkomyslného vola, ale stále má něco, kvůli čemu s ním sympatizujete. A když pak nakonec prozře, jste ještě šťastnější.

• 30.12.2012  22:36

Otravnost nad otravnost. Burton mě už začíná srát. A fakt, že tenhle film bude podle všeho bojovat o vítězství na Glóbech a Oscarech taky.

• 30.12.2012  22:23

Brutální, stylové, nekompromisní a přímočaré. Dopadlo to vlastně podle očekávání. Oldmanova mini rolička je skvostná. Shiovi překáží dětská tvářička. Hardy je největší badass současnosti.

• 23.12.2012  10:53
    Osvícení (1980)

Jak to Kubrick udělal? Nechápu to. Atmosféra, kterou v jiném filmu nenajdete. To vám garantuju. Nicholson je opět na Oscara, mohl mít legendární čtverku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17