Expendables: Postradatelní 2 (2012)

4 a půl. O dost lepší než jednička. Skvělá hudba s akčním tempem Simona Westa a tentokrát ještě kulervoucnější casting. Využití Chucka Norrise si neumím představit líp, Van Damme dokonalej a Stallone má tentokrát narozdíl od jedničky koule. Heads up!

Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Tolik povedených nápadů, vrchol absurdity a neznámý herci v akci. Smích zaručen.

Oliver! (1968)

Moc dlouhé, ale jinak povedené, dobře zkomponované a čistě hollywoodské. Nevím jestli na Oscara, ale zábavné dostatečně.

An Evening with Kevin Smith (2002)

Až mi ukážete lepšího vypravěče, tak jsem připraven vás uznávat jako nikoho jiného. Do té doby: "Fuck you!"

Hluboký spánek (1946)

Bogart je naprosto ultimátní a epický badass. Škoda přesložitého scénáře a náročného dávkování, kdy musíte hodně zapojit svoji vlastní iniciativu, aby vám bylo všecko jasné. Atmosférou a dialogy ovšem dokonalé. Sakra silné čtyři.

Havran (2012)

Na jeden nudný večer celkem ideální zábava a když u toho nebudete vůbec přemýšlet, tak i mé prvotní 4 pochopíte. Jenže pak se vám to rozleží v hlavě, zjistíte, že ten film po vás chce, abyste přemýšleli a jiné maximum, než tři nevidíte. Na víc je to totiž až moc ploché.

Kid (1921)

Místy kouzelné, jako celek ovšem slabší. Přítomnost některých opravdu magických a legendárních scén mi ale zabraňuje dát u mého prvního Chaplina míň jak čtyři.

Život podle Dana (2007)

Ale jo, je to fakt na pět. Nečekal jsem to, ale skvělej přirozenej scénář strhl všechny aspekty filmu na super vlnu a třeba hlavně takovej Carell je prostě někdo. Naprosto překvapivé, ale neuvěřitelně příjemné a upřímné.

Ben Hur (1959)

Zasraná taška!

Diktátor (2012)

Ultimátní zabijárna. 9/11 jokes have never been better.