Jedna mezi oči (2012)

Tohle fakt jakoby vypadlo z osmdesátek. Ta zápletka, ta přímočarost... Bohužel na mě tohle všechno působilo spíš odtažitě. 3* jen díky Slyovi.

Útok na Bílý dům (2013)

White House Down u mě jednoznačně prohrál minisouboj s Olympus Has Fallen. Ten se podle mě nebral tak vážně a hlavně; nebyl tak překombinovanej. Jako akční jednohubka ale obstojí.

Pařba na třetí (2013)

Fajn. Naplno si to přiznám až teď, s dvouletým odstupem; Pařba v Bangkoku ode mě dostala 4* vlastně jen díky jedničce (Pařbě ve Vegas) - sice stěží, ale dostala. Trojku už šetřit nebudu. 3* s odřenýma ušima a smutnej dojem, že z Wolfpacku to pořádně vytřískali jenom v jedničce. Mělo to bejt vo chlastu, kurWa! Zvolal by Henry Chinaski :-))

Nevědomí (2013)

Pro mě jeden z pejpříjemnějších sci-fi zážitků za poslední léta. Detailní pitvání některých nelogičností, jak jsem všude možně četl, mi přijde skutečně hnidopichní. To byste mohli rozebrat 99% všech scifáren, vč. Nolanovek. Já se bavil a po filmu byl hodně spokojenej. Cruise jenom potvrzuje, že i když je možná pako přes víru, tak v současným Hollywoodu je to asi jedinej herec schopnej vyprodukovat áčkovej film, kterej navíc stojí na jeho starpower. A za to před ním smekám :-)

Čínská atomová bomba (2009) (TV film)

Zajímavý dokument. O to víc, že je čínský, takže nechybí řada zajímavých záběrů.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Čtvrtá * je za efekty (viděno v IMAX 3D) a hlavně pak za ty zvukový, který tomu dávaly doslova váhu. Až šel z těch obřích měřítek strach. Je tu hrozně cítit del Torova láska k filmu, takže mě nakonec docela mrzí, že tyhle obří roboti (kam se hrabou autoboti) do kin netáhnou tak, jak se čekalo. I když na druhou stranu to ztělesňuje přesně typ filmů, kterých se poslední dobou přejídám; 40ti minutové závěrečné scény mě už fakt se*ou :-))

Pád Bílého domu (2013)

Spokojenost. Závan starých časů, který kazí přílišná digitálnost - hned v úvodním záběru mě prostě iritoval ten CGI sníh :-D Ale počítejte s tím, že hlavu musíte vypnout ;-)

Silverado (1985)

Pocta klasikám žánru, ze který se tak trochu klasika stala. Westerny jsem neměl rád, ale tohle je jeden z těch, kvůli kterým měním názor... :-)