Wrecked (2010)

Docela nuda. Ale úplná tragédie to není.

Captain America: První Avenger (2011)

Já vím, že to nejspíš měla být retro pocta se vším všudy - včetně vypravěčských postupů apod., ale mě to přišlo na dnešní dobu až příliš zkratkovité a odsýpající, bez trocha toho soucítění s některým z hlavních hrdinů. Uznávám, že tvůrci mají koule, pokusit se prodat tohle dnešnímu divákovi, ale na mě to zkrátka nějak nepůsobí.

Náklad 200 (2007)

Ach ta ruská duše. Rozhodně to není film pro diváky navyklé západním popcornům, ale já zjišťuji, že mi novodobější ruské filmy zkrátka sedí a tohle bylo tak neskutečně stylové a drsné (a vlastně o ničem), že musím dát za 4*.

Válečníci (1999) (TV film)

Takovou bombu, jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát, tedy rozhodně nečekejte. Ono to totiž zanechá silné dojmy, ale filmařsky to nějak úchvatně natočený kousek není. Přesto jde, hlavně díky dokumentárnímu podání, o zdařilý obraz války v bývalé Jugoslávii, kde bylo hlavním problémem OSN vytyčit si vůbec, co že to tam mají "vojáci" mírových sil vlastně ne/dělat.

Guerreros (2002)

Poctivé 3* za poctivý akční film. Vedle oslavovaných Warriors se tento snímek více zaměřuje na akci a méně na psychologii. I přesto však zůstává zřetelná pachuť z otázky, co tam vlastně OSN v té Jugoslávii měla ne/dělat?

Nokas (2010)

Tak chladně popisné, až vás to naprosto pohltí. Naprosto uvěřitelné (aby ne, když jde vlastně o rekonstrukci) a neskutečně chytlavé.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Pokud toto bude skutečně poslední hra Divadla Járy Cimrmana, tak je to více než důstojné rozloučení, protože České nebe u mě patří do absolutní top sestavy této tvůrčí skupinky. A poučení na závěr; co je na vojenském umění nejdůležitější? Přesila. :-D

Zvuk hluku (2010)

Film ztrácí s přibývající stopáží na tempu i zajímavosti a je to škoda, protože začátek mě navnadil. Kdyby to bylo cca o 20 min. kratší, já osobně bych byl spokojenější.

Drive Angry (2011)

Je to takový nijaký, nějaký. Místama by to mohlo bejt COOL, ale zkrátka nějak nejni. Nějak se něco...